Campagnolo Pro Pelotoni lahkumine: Miks ei sõida 2026. aasta WorldTouri meeskond Itaalia brändi
Ükski grupikomplekt ei ole võitnud rohkem Tour de France'i üldvõite kui Campagnolo. Võitude arv on umbes 43 GC võitu, rohkem kui Shimano või SRAM. Ja 2026. aastal ei sõida ükski 18-st meeste UCI WorldTouri meeskonnast sellega. See artikkel selgitab, kuidas see juhtus: Cofidise langemine, mis tõukas käima, aeglane kümneaastane langus, mis selle ette valmistas, umbes 24 miljonit eurot, mida ettevõte on alates 2023. aastast kaotanud, ja mida see kõik tähendab, kui sul juba on Campagnolo või kaalud seda oma järgmise ehituse jaoks.
Enamik kajastusi käsitleb kolme asja eraldi lugudena: UCI litsentsireeglid, ettevõtte rahandus ja tooteportfell. Need on sama lugu. Selle lõpuks tead, kes veel sõidab Vicenza brändiga, miks spordi tipp muutus Shimano ja SRAM-i vastasseisuks ning kas "WorldTouris pole Campagnolot" loetakse mälestusmärgiks või teadlikuks plaanimuutuseks.
Peamised järeldused
- 0 18-st 2026. aasta meeste WorldTouri meeskonnast sõidab Campagnolot. Jaotus on 10 Shimano / 8 SRAM.
- Käivitajaks oli Cofidise langemine ProTeam staatusele. See oli Campagnolo ainus WorldTouri meeskond 2025. aastal.
- See on teine kord kolme aasta jooksul, kui Campagnolol ei ole WorldTeam'i (see puudus ka 2024. aastal).
- Campagnolo ei ole pelotonist kadunud: Cofidis ja Bardiani CSF sõidavad endiselt selle grupikomplektidega ProTeam tasemel, sealhulgas Touril ja Girol.
- Bränd teatas 24M+ euro suurustest kahjudest (2023–2025), kavandas umbes 40% koondamisi, seejärel tõkestas need liidu "solidaarsuslepinguga".
- Uued tooted jätkavad saabumist: Super Record Wireless 13 (juuni 2025) ja odavam Record 13 (aprill 2026, alates €2,699).
Kõige edukam grupikomplekt Touri ajaloos ei varusta enam ühtegi tippmeeskonda
Alustame vastuolust, sest kõik muu sõltub sellest. Campagnolo grupikomplektid on toetanud umbes 43 üldvõitjat Tour de France'is, rohkem kui Shimano või SRAM on kunagi suutnud. Coppi, Merckx, Indurain, pikk rida kollaseid särki. Ja viimane neist Touri võitudest tuli 2020. aastal, kui Tadej Pogačar võitis võistluse UAE Team Emiratesi seljas Super Record EPS-iga. Sellest ajast alates ei ole tippu midagi tulnud.
2026. aastal muutus see ajalooga olevik vahemaa vaadata. Kui suured varustuse ülevaated ilmusid (BikeRadar'i ig年度 WorldTouri jalgratta galerii, Velo grupikomplekti uuring), märkisid lugejad kõik sama tühja ruumi. Iga 18-st meeste WorldTeam'ist sõidab kas Shimano Dura-Ace Di2 või SRAM Red AXS. Ükski ei sõida Campagnolo. BikeRadar'i galerii tõepoolest lükkas brändi tagasi "arrivederci (taas)," sest me oleme siin varem olnud.
Ärritaval on nimi. Cofidis oli Campagnolo ainus meeste WorldTour meeskond 2025. aastal ja see langetati UCI ProTeam staatusele 2026. aastaks. Kui Cofidis kõrgeimast tasemest välja langes, langes ka Campagnolo. Midagi muud ei hoidnud brändi seal üleval.
Siin on osa, mis peaks muutma seda, kuidas sa pealkirja loed. See ei ole juhuslik tulemus. See on nähtav tipp libisemisest, mis on kestnud kümme aastat. Campagnolo WorldTouri meeskondade arv on langenud 4 meeskonnast 2021. aastal 0-ni 2026. aastal, keskel oli vaid üks lühike ühe meeskonna vilkumine. Ja selle all on tõeline finantskriis Vicenzas: kasvavad kahjumid, restruktureerimisplaan ja taganemine keskklassi turult, mille bränd kunagi omas.
Seega on selle artikli argument lihtne. "Campagnolo puudub 2026. aasta WorldTourist" on tõsi, see on oluline ja see on suurema asja sümptom. Suurem asi puudutab raha, turustruktuuri ja kuulsat perekonna omanduses olevat ettevõtet, mis üritab end luksusmarkina ümber kujundada, mitte massituru võidusõidutarne tarnijana. Artikli ülejäänud osa näitab, kuidas tükid kokku sobivad.

Mis on uut 2026. aastal: WorldTourist sai kahe hobuse võidusõit
Üksik suurim 2026. aasta areng on see, et meeste WorldTour on nüüd, igas praktilises mõttes, duopol. Kõikide 18 WorldTeam seas on jagunemine 10 Shimano Dura-Ace Di2 ja 8 SRAM Red AXS vahel. Campagnolo number on null ja see on teine kord kolme aasta jooksul, kui bränd on välja jäetud, kuna 2024. aastal ei olnud tal samuti ühtegi WorldTeam'i.
See, mis tõeliselt turgu 2026. aastal muutis, oli SRAMi jätkuv tõus. Kunagi kauge kolmas Shimano järel, on SRAM kasvanud selliseks, mida Velo nimetab "miljardite dollarite väljakutsujaks." Mitmed suured endised Shimano meeskonnad liikusid 2026. aastaks SRAM Red AXS peale, sealhulgas Team Visma | Lease a Bike, EF Education–EasyPost ja Decathlon CMA CGM. See ei olnud lihtsalt sponsorluse ümberpaigutamine. See kindlustas spordi tipu otse Shimano ja SRAMi vaheliseks võitluseks, jättes kolmandale tarnijale ruumi.
Campagnolo jaoks on see struktuurne probleem, mitte halb õnn. WorldTouri sponsorlus on relvaralli. Meeskonna varustamine tähendab täiskoosseisude, sügavate rattainventaride, varuosade, neutraalse teeninduse toe ja reisivate mehhaanikute olemasolu üle kogu karmis globaalses kalendris, tavaliselt suure allahindlusega või tasuta, pluss raha peale. Shimano ja SRAM saavad selle maha kanda turundusliinina komponentide äride vastu, mille väärtus on miljardites. Bränd, mille kogukäive ulatub kümnetesse miljonitesse eurodesse, ei saa seda kulutust aasta-aastalt võrrelda, ja kindlasti mitte, kui ta kaotab raha.
Mõtle sellele nii. Kahe tarnija turul suudab iga mängija sponsorluse relvaralli taluda, kuna võitmine kaitseb otseselt suurt paigaldatud baasi. Kolmas mängija jääb mõlemalt poolt pigistama: ta maksab samu silmi avavaid kulusid, kuid teenib vaid osa tulust. Kui Shimano ja SRAM 2026. aastal konsolideerusid, muutus Campagnolo rahastamise loogika WorldTeam'i jaoks ainult halvemaks.
Kiire täpsusmärkus, kuna siin oli mõningaid segadusi. Campagnolo seotud "Road Index 2026" sotsiaalmeedia postitus vihjas sidemetele selliste meeskondadega nagu AG2R ja UAE. Ignoreeri seda. Võistluste kinnitatud varustuse nimekirjad ei jäta kahtlust: UAE Team Emirates sõidab 2026. aastal Shimano, mitte Campagnolo. Kui jälgid, kes mida kasutab, usalda pildistatud võistluspäeva auditeid, mitte reklaamigraafikat.
Kokkuvõte: 2026. aasta on aasta, mil duopol lõpetas trendiks olemise ja asus WorldTouri normaalsesse olekusse. Campagnolo ei võitle kahe rivaali pärast osa eest. Tipp-tasemel on see ruumist välja hinnatud.

2026. aasta meeste WorldTour grupikomplekti jaotus: kes sõidab millega
Puhtaim viis tõestada "ei Campagnolo" on lihtsalt kogu jaotus välja panna. Allolev tabel kokkuvõtab 2026. aasta meeste WorldTour grupikomplekti maastiku, jaotuse, millele iga usaldusväärne ülevaade jõuab.
| Grupikomplekti bränd | Lippu grupp | WorldTeams 2026 | Jaotus |
|---|---|---|---|
| Shimano | Dura-Ace Di2 R9200 | 10 | 56% |
| SRAM | Red AXS | 8 | 44% |
| Campagnolo | Super Record Wireless 13 | 0 | 0% |
| Kokku | — | 18 | 100% |
Loetelu on selge: 10 Shimano, 8 SRAM, 0 Campagnolo, kõigis 18 WorldTeams. Brändi jaoks, kellel on ajaloo kõige rohkem Touri võite, on see null alumises reas kogu lugu ühes lahtris.
On kasulik mõista, miks jaotus liigub nii, nagu see liigub. Grupikomplekti sponsorlus profisõidus on kleepuv, kuid mitte püsiv. Meeskonnad sõlmivad mitmeaastaseid varustuse lepinguid, seega ei toimu jaotuse täielikku ümberkorraldamist igal hooajal. Kuid kui suur meeskond tuleb mängu, võib see korraga mitmeid kohti muuta. 2026. aasta SRAM-i kasumid (Visma, EF ja Decathlon, kes kõik lahkuvad Shimano-st) on just see: hulk kõrge profiiliga lepinguid, mis vahetavad omanikku ja kallutavad tasakaalu nähtavalt.
Mõned praktilised märkused sellise jaotuse lugemiseks:
- Grupikomplekt, raam ja rattad on eraldi sponsorlused. Shimano Dura-Ace'i peal olev meeskond võib kasutada ükskõik millist tosinat raamibrändi ja erinevat rattasponsorit. Kui vaatate ülevaadet, hoidke kolm kategooriat eraldi. Nende segamine on kõige levinum viga, mida fännid teevad.
- See tabel jälgib WorldTeam staatust. See jätab teadlikult välja ProTeamid, kus Campagnolo 2026. aastal endiselt elab (rohkem sellest kohe).
- Neutraalne teenus ei ole sponsorlus. Shimano neutraalsed teenindusautod võistlustel ei muuda iga meeskonda "Shimano meeskonnaks." Kontrollige alati meeskonna tegelikke võistlusrattaid.
Strateegiline järeldus on järgmine. Jaotus, mis näitab 10/8/0, ei ole ühe halva hooaja tulemus. See on loomulik lõpp-punkt turul, kus kaks tarnijat omavad skaalat, et jätkata nähtavuse ostmist, ja kolmas ei oma. Tabel on hetkepilt, kuid hetkepilt on aastate konsolideerimise tulemus, mis ilmneb korraga. Kui see null sisse vajub, on ülejäänud artikkel lihtsalt selle taga oleva seletus.
Cofidise langemine: kuidas viimane Campy meeskond välja langes
Et mõista, miks Campagnolo WorldTourist kadus, peate mõistma UCI edutamist ja langemist, mehhanismi, mis vaikselt otsustab, kes istub ülemisel laual.
UCI jagab WorldTeam litsentse kolmeaastaste tsüklite kaupa, hinnates meeskondi punktide järgi, mis on kogutud kogu perioodi vältel. 2026–2028 tsükli jaoks oli oluline skoor 2023–2025 kolmeaastane edetabel, ja UCI litsentsikomisjon jagas 18 meeste WorldTeam litsentsi peamiselt selle põhjal. Kui lõpetate 18 parima seas, olete edutatud või säilitate oma koha; kui lõpetate väljaspool, langeb teie koht ProTeamisse.
Cofidis lõpetas joone vale poole peal. Lõplikus 2023–2025 edetabelis saavutas Cofidis 19. koha, jäädes WorldTouri piirist 397 UCI punkti kaugusele. Meeskond, kes haaras viimase saadaval oleva litsentsi, 18. kohal, oli Uno-X Mobility, Norra meeskond, kes tõukas Cofidise välja. Langemine kinnitati aruandes, mis oli dateeritud 21. oktoober 2025, ja tagajärg oli kohene: UCI litsentsikomisjon ei kinnitanud Cofidist (ega Arkéa–B&B Hotels'i) 2026. aasta WorldTeam litsentside jaoks, registreerides mõlemad hoopis UCI ProTeamidena.
See 397-punktiline vahe on kogu loo hinge. Sulge see vahe (siin etapi võit, seal tugevam Grand Tour GC) ja Campagnolo'l on 2026. aastal endiselt WorldTeam, ning see artikkel ei eksisteeri. Brandi kogu tipp-taseme kohalolek sõltus ühe meeskonna tulemustest kolme hooaja jooksul, ilma igasuguse varueta.
Nüüd nüanss, mida juhuslik katmine kipub segama: relegatsioon ei ole kadumine. ProTeam on endiselt professionaalne meeskond. Täpsemalt, Cofidis kui relegatsiooniga ProTeam hoiab oma Campagnolo partnerlust ja säilitab automaatsed kutseid 2026. aasta Tour de France'ile ja kõigile viiele Monumendile. Seega Campagnolo jalgrattad seisavad endiselt spordi suurimates võistlustes 2026. aastal. Nad lihtsalt ei ole WorldTeam koosseisus.
Kui sildid muutuvad segaseks, siis siin on lihtne viis sellest läbi murda:
- Kas meeskond on UCI edetabeli top 18 seas? Jah tähendab WorldTeam. Ei tähendab ProTeam (või madalam).
- Kas meeskonnal on Campagnolo tarnimisleping? Cofidis: jah. See leping jäi ellu relegatsiooni.
- Kas meeskond osaleb Grand Touridel? Cofidis, kui ProTeam automaatsete kutsetega, osaleb Tour'il, seega Campagnolo on seal nähtav olenemata oma WorldTeam'i arvust.
Pane need kolm kokku ja näiliselt vastuolu lahendatakse. Campagnolo'l ei ole ühtegi WorldTeam'i, kuid tal on tõeline, võistlev professionaalne kohalolek. "Ükski WorldTour meeskond ei sõida Campagnolo'l" on tõene ja tähenduslik, kuid see kirjeldab licentsimise tulemust, mitte brändi kadumist professionaalsest võidusõidust.

Campagnolo ei ole kadunud — see on lihtsalt relegatsioonis
Kui lugeda ainult WorldTour'i pealkirju, võiks arvata, et Campagnolo on vaikselt professionaalsest jalgrattasõidust lahkunud. See ei ole nii. 2026. aastal püsib bränd pelotonis ProTeam tasemel, ja seal on kaks meeskonda, mida tasub teada.
Cofidis on endiselt Campagnolo lipulaev. 2026. aasta ProTeam'ina automaatsete Grand Tour kutsetega, osaleb Cofidis Tour de France võistlusel LOOK 795 Blade RS / 796 Monoblade RS raamidel, kasutades Campagnolo Super Record 13 gruppe ja Campagnolo Bora / Hyperon rattaid. See teeb Cofidis'ist ainus Campagnolo varustusega meeskond 2026. aasta Tour'il, ainus trikolore lipu kandja võistlusel, mille Campagnolo on võitnud rohkem kui ükski teine komponentide tootja.
Bardiani CSF, pikaajaline Itaalia ProTeam, on teine jäänuk. 2026. aasta Giro d'Italia jaoks esitles meeskond erilist väljaannet De Rosa 70 "Ogni Maggio" (avalikustatud 5. mai 2026), mis on ehitatud Campagnolo Super Record Wireless 13-speed gruppe ja Bora Ultra WTO rattaid. Itaalia bränd, Itaalia raamiehitaja ja Itaalia gruppe Itaalia Grand Tour'il. Viimaste punaste tugipunktide seas on see sobiv.
Asi, mis inimesi segadusse ajab, on kolme sarnase termini erinevus:
| Termin | Mida see tähendab | Campagnolo 2026. aastal |
|---|---|---|
| WorldTeam litsents | Top-18 UCI staatus; kohustuslik osalemine kõigil suurvõistlustel | Puudub |
| ProTeam | Teise taseme professionaalne litsents; võib teenida või saada kutseid suurvõistlustele | Cofidis, Bardiani CSF |
| Sündmuse osalemine | Tegelikult osalemine antud sündmusel (litsentsi või kutse kaudu) | Tour (Cofidis), Giro (Bardiani CSF) |
Loe seda paremat veergu ja see klikkab paika. Campagnolo'l ei ole ühtegi WorldTeam'i litsentsi, kuid tal on kaks ProTeam'i ja aktiivsed stardid nii Tour'il kui ka Giro'l. Bränd on võistlustel. See ei ole lihtsalt WorldTeam'i koosseisus.
Seetõttu on vale küsida: "Kas Campagnolo on enam pro-kergelt?" Aus versioon on kitsam ja huvitavam: Campagnolo on langenud WorldTourist, mitte kustutatud spordist. Selle jalgrattad ilmuvad endiselt Grand Tour'i edastustes, sõidetakse endiselt Alpi mägiteedel, ja need jõuavad endiselt võistluspäeva fotogaleriidesse, lihtsalt ProTeam'i lipu all, mitte WorldTeam'i all.
Veel üks täpsuse kaitse, kuna see tuleb pidevalt esile: kui näete väidet, et Campagnolo varustab WorldTeam 2026. aastal, kontrollige enne uskumist võistluse kinnitatud varustuse nimekirja. Brändi tõeline professionaalne kohalolek 2026. aastal on Cofidis ja Bardiani CSF ProTeam tasemel. See on kõik.
Kümme aastat langust: Campagnolo WorldTour meeskonnad, 2021–2026
2026. aasta null ei ilmunud üleöö. Aasta-aastalt kokkuvõtte esitamine näitab selgelt suunda: pidev erosioon, mille keskel on üks lühiajaline taastumine.
| Hooaeg | WorldTour meeskonnad Campagnologa | Näide meeskonnast | Märkus |
|---|---|---|---|
| 2021 | 4 | (mitmed) | Movistar lahkub SRAM eTap AXS-i |
| 2023 | 1 | AG2R Citroën | Jäänud ühe lipu kandja juurde |
| 2024 | 0 | — | Esimene täis WorldTouri puudumine |
| 2025 | 1 | Cofidis | Lühike ühe meeskonna tagasitulek |
| 2026 | 0 | — | Teine puudumine kolme aasta jooksul |
Sellise tabeli kuju ütleb seda paremini kui üks lõik: 4 → 1 → 0 → 1 → 0. Bränd, mis varustas 2021. aastal neli WorldTour meeskonda, ei varusta nüüd ühtegi, tehes teel alla paar üksikmeeskonna tõusu. Tagantjärele vaadates näeb 2025. aasta Cofidis'i hooaeg vähem välja kui taastumine ja rohkem kui täideviimise viivitus, mis tühistati kohe, kui need 397 punkti kadusid.

Numbrite taga on mõned tõeliselt märkimisväärsed lahkumised, ja need teevad haiget, kuna need, kes lahkusid.
- Movistar, üks Campagnolo kõige legendaarsemaid partnereid ja Induraini, Valverde'i ja Quintana meeskonna joon, vahetas 2021. aasta hooajaks SRAM eTap AXS-i. Partneri kaotamine, kellel on nii palju Touri ajalugu, oli pöördepunkt. See tähendas, et isegi Campagnolo kõige ustavamad lipulaevade suhted ei olnud enam ohutud.
- Lotto-Soudal liikus Campagnololt Shimano Dura-Ace'i juurde umbes 2018–2019, veel üks pikaajaline suhe, mille neelas duopol.
Iga reetmine tegi järgmise lihtsamaks. Vähem WorldTour meeskondi tähendab vähem nähtavust võistluspäeval, mis nõrgestab turunduslikku argumenti järgmise uuenduse jaoks, mis jätab brändi toetuma kahanenud partnerite kogumile, kuni ühe meeskonna langus võib ühe hoobiga kogu WorldTour kohaloleku nullida. See on lõks, kuhu Campagnolo langes. 2025. aastaks sõltus brändi kogu tippkvaliteedi kohalolek ühe meeskonna tulemustest, ja kolme aasta edetabelis on ühe meeskonna peale toetumine habras asi.
Oluline on rõhutada: see on kaubanduslik langus, mitte tehniline. Campagnolo ei kaotanud meeskondi, kuna selle grupikomplektid lakkasid töötamast. Super Record jäi kogu aeg ihaldatud, kaunilt inseneritud süsteemiks. Meeskonnad lahkusid paremate kaubanduslike tingimuste, sügavamate tasuta toote eraldamiste ja kahe tarnija gravitatsioonilise tõmbe tõttu, kes suudaksid lihtsalt Campagnolost rohkem kulutada toetusele. Ülaltoodud tabel on sponsorite lugu, mitte soorituslugu, ja see eristus on väga oluline, kui jõuame küsimuseni, kas varustus on endiselt ostmist väärt.
Jälgi raha: miks see tõeliselt juhtus
Eemaldades võistluse, on selle loo tõeline mootor bilanss. Campagnolo lahkumine WorldTourist on tagajärg tõsisele finantskriisile Vicenzas.
Pealkirja numbrid on šokeerivad. Campagnolo registreeris kaotused, mis ületasid 24 miljonit eurot aastatel 2023–2025 (vastavalt finantsaruannetele 31. mai 2025 seisuga). Halvim aasta oli 2024: tulu langes aastases võrdluses 39%, tekitades käibekao umbes 15 miljonit eurot vaid sellel aastal. 39% tulu langus ei ole kerge periood. See on selline langus, mis sunnib struktuurset muutust, ja see juhtuski.
See muutus võttis vormi restruktureerimisplaani. Vicenza peakorter töötab umbes 300 inimest, ja laialdaselt kajastatud hilja 2025. aasta plaan nägi ette umbes 120 ametikoha vähendamist, mis on umbes 40% töötajatest. See number, arusaadavalt, muutus hirmutavaks pealkirjaks: kuulus Itaalia tootja, kes on valmis koondama peaaegu poole oma töötajatest.
Siin on nüanss, mida paljud kajastused jätsid tähelepanuta või said valesti, ja see muudab kogu loo tooni. Campagnolo jõudis hiljem liitudega kokkuleppele, mis põhines "solidaarsuslepingul," kulude jagamise ja vähendatud tööaegade kokkuleppel, ning ütles, et leping "välistas selgelt kõik koondamised." Seega oli pealkirjas olev 40%-line koondamisplaan ettepanek, mis lõpuks välditi, mitte veretuks, mis toimus. Kui võtate sellest artiklist ühe täpsuse, siis tehke see: koondamised olid ette pandud ja vältitud, mitte massiline vallandamine, mis toimus.
Finantside ümber on selge strateegiline pöördepunkt. BikeRadar märgib, et Campagnolo on ennast positsioneerinud kui "spordiluksus" bränd, olles suuresti hüljanud sisenemis- ja keskklassi maanteesegmendid, kus maht (ja suur osa sellest kadunud tulust) varem asus. Uus tööstusplaan annab märku kavatsusest taas siseneda madalamatesse segmentidesse, ja Record 13 lansseerimine on esimene konkreetne märk sellest, kuid hiljutine suundumus on olnud selgelt kõrgema klassi ja madalama mahuga.
Kogudes kõik kokku, näeb WorldTourist lahkumine vähem välja kui spordiline otsus ja rohkem kui finantsiline vältimatus:
- Tulu kokku kukub (−39% 2024. aastal), osaliselt seetõttu, et bränd lahkus mahukast keskklassist.
- Kaotused kasvavad (üle 24 miljoni euro kolme aasta jooksul), sundides restruktureerimisplaani.
- Diskretsiooniline kulutamine väheneb, ja vähesed asjad on rohkem diskretsioonilised või kallimad kui WorldTouri meeskonna rahastamine kahe tarnija relvade võidujooksus.
- Üks jäänud meeskond (Cofidis) langeb, ja puudub finantsiline isu või kaubanduslik loogika asendada WorldTeam lepingut.
Struktuurne reaalsus kogu selle all: Campagnolo kümned miljonid eurod käivet on Shimano mitu miljardit dollarit jalgrattakomponentide äri ja eraettevõtte SRAMi mastaabi kõrval väike. Väärtuse poolest hoiab Campagnolo vaid madalat ühekohalist turuosa globaalsetes grupikomplektide turul. Sellest positsioonist ei saa sponsorite relvade võidujooksus võita, kui kaotad raha, seega lõpetad selle ja suunad raha sinna, kus see tõeliselt äri taastada võiks: toodetesse ja marginaali.

Pärand, mis muudab lahkumise valusaks
Et mõista, miks "Campagnolo puudumine WorldTourist" on tõeline lugu mitte lihtsalt spetsifikatsioonide jaluse märk, peate mõistma, mis bränd on. See ei ole tavaline komponentide tarnija, kellel on raske aasta. See on vaieldamatult kõige ajalooliselt olulisem nimi spordis.
Alguslugu on selline müüt, mille loomise nimel teised brändid tapaksid. Campagnolo asutati 1933. aastal Vicenzas, Itaalias, Tullio Campagnolo, endise rattasõitja, poolt. Legend: võistluse ajal Dolomiitides Croce d'Aune mäetõusul külmunud mutreid lahti keerates, töötas tuimade sõrmedega Tullio välja kiirema viisi ratta vabastamiseks. See frustratsioon muutus kiire vabastamise süsteemiks (patenteeritud umbes 1930), mehhanismiks, mis on nii põhiline, et praktiliselt iga jalgratas maapinnal, igast brändist, kasutab tänapäeval Tullio ideed.

Campagnolo "esimeste" nimekiri loetleb, kuidas moodne jalgratas sündis:
- kiire vabastamise hub ja süsteem, leiutis, mis kõik alguse sai.
- Cambio Corsa käiguvahetussüsteem, varajane, hiilgavalt mehaaniline mitme käiguga lahendus.
- Nuovo Record parallelogramm derailer (1966), parallelogrammi disain, mis toetab sisuliselt iga moodsa derailer'i, sealhulgas Shimano ja SRAM.
Siis on olemas palmarès. Campagnolo komplektid moodustavad umbes 43 üldvõitu Tour de France'il, mis on kõige rohkem igasuguste komponentide tootjate seas. Probleem, ja põhjus, miks 2026. aasta null nii valus on, on kõige värskema võidu kuupäev: 2020, Tadej Pogačar Super Record EPS-il. Bränd, mis on võitnud rohkem kollaseid särki kui keegi teine, ei ole viie aasta jooksul Tour'i võitu saanud ja ei varusta praegu ühtegi meeskonda, mis suudaks seda saavutada.
Omandilugu lisab viimase, väga inimliku nüansi. Campagnolo on endiselt eraettevõte, peremajanduses, mida juhib Valentino Campagnolo, Tullio poeg. Tegelik perettevõte, millel on üle 90-aastane nimi, mis on osa põhjusest, miks finantsraskused ja "40% koondamised" pealkiri tabasid rattamaailma nii tugevalt. Teadaolevalt on isegi väiksed välistootmisosalused kõrge profiiliga nimedelt, sealhulgas LeBron James ja cyclocrossi ja maanteesõidu staar Mathieu van der Poel, vihje sellele, kui palju kultuurilist väärtust bränd endiselt kannab, isegi kui selle WorldTour'i kohalolek on kadunud.
Siin on põhjus, miks kõik see on oluline ja mitte kõrvalepõige. Kui Shimano kaotab meeskonna, on see ärivärskendus. Kui Campagnolo (kiire vabastamise, parallelogramm derailer'i ja Tour'i ajaloo võitvaima komplekti leiutaja) ei esita ühtegi WorldTour'i meeskonda, loetakse seda nagu pärandi brändi, mis libiseb pealt ära. See emotsionaalne kaal on täpselt see, miks 2026. aasta puudumine sai jutuks, ja miks "kas Campagnolo sureb?" muutus tõeliseks küsimuseks, mitte lihtsalt tühiseks.
Kas Campagnolo on endiselt ostmist väärt 2026. aastal? Super Record 13, Record 13 ja hind võrreldes konkurentidega
Enamikule lugejatest toob WorldTour'i draama lõpuks tagasi praktilise küsimuse: kui mul on Campagnolo või olen selle ostmise kiusatuses, peaks brändi probleemid mind muretsema? Rahustav vastus on, et toote pool näeb välja palju tervem kui sponsorluse pool, ja 2026. aasta on tegelikult märkimisväärne tooteaasta.
Kaks hiljutist lansseerimist määratlevad praeguse tootevaliku. Super Record Wireless 13, Campagnolo esimene 13-käiguline juhtmevaba maanteekomplekt, lansseeriti juunis 2025. See on halo toode: 2,445 g (kergem kui 2,520 g eelmine 12-käiguline versioon), umbes 750 km akut ühe laadimisega (täielik laadimine umbes tunni jooksul, 90% umbes 45 minutiga), kassettidega 10-29 kuni 11-36 ja Campagnolo armastatud thumb shifter tagasitulek. MSRP on umbes €4,300 ilma võimsusmõõturita; USA hind oli teatatud umbes $5,065 2×13 All-Road komplekti ja $3,975 1×13 Road versiooni kohta.
Siis, aprillis 2026, tuli strateegiliselt oluline: Record 13, odavam 13-käiguline grupp samal juhtmevabal platvormil, alates €2,699 (2×13 Road). See on Campagnolo, kes püüab tagasi saada keskmise hinnaklassi, mille nad olid maha jätnud, esimene konkreetne tõestus, et "madalamatesse hindadesse tagasi sisenemise" tööstusplaan on rohkem kui lihtsalt jutt.
Siin on, kuidas praegune lipulaev ja uus väärtusvalik võrreldes konkurentidega välja näevad:
| Grupp | Turuletoomine | Käigud | Ligikaudne hind | Kaal | Märkused |
|---|---|---|---|---|---|
| Campagnolo Super Record Wireless 13 | Juuni 2025 | 2×13 | ~€4,300 / ~$5,065 (All-Road) | 2,445 g | Halo grupp; pöidla vahetaja; ~750 km aku |
| Campagnolo Record 13 | Aprill 2026 | 1×/2×13 | alates €2,699 | +208–342 g võrreldes SR-iga | Same platvorm, odavamad materjalid/viimistlus |
| Shimano Dura-Ace Di2 R9200 | — | 2×12 | ~£3,649–£3,999 (edasimüüja) | — | Kehtestatud WorldTour'i mõõdupuu |
| SRAM Red AXS | — | 2×12 | ~$4,800 (komplekt) | — | Kasvav WorldTour'i väljakutse |
Mõned ettevaatusabinõud selle hinna osas: see segab MSRP ja edasimüüja hindu erinevates piirkondades, seega käsitle seda suunava näitena, mitte täpsena. Kuid pilt on piisavalt selge. Super Record 13 asub premium-segmendis ja Record 13 alandab seda teadlikult, et laiendada juurdepääsu.

Mis eristab Record 13 Super Record 13-st, on väärt teada. Neil on sama vahetusarkitektuur, ergonoomika, aku ja lai ühilduvus, seega funktsionaalselt vahetavad nad ja pidurdavad sarnaselt. Erinevused on materjalides ja viimistluses: Record 13 kasutab roostevabast terasest pedaali telge titaani asemel ja hõlmab vähem töötlemist, mis lisab ligikaudu 208–342 g sõltuvalt konfiguratsioonist. Sa maksad grammide ja läike eest, mitte jõudluse eest. (Võimsusmõõtur lisab Record seerias umbes €600.)
Nüüd on see tõeline ostuotsuse raamistik, sest "kas see on seda väärt?" sõltub täielikult sellest, mida sa kaalud:
- Sa tahad kõige kergemat, kõige peenemat maanteerühma ja eelarve ei ole piirang → Super Record Wireless 13. See on halo ja see on täiesti uus (2025).
- Sa armastad Campagnolo tunnet, kuid tahad mõistlikku hinda → Record 13 (alates €2,699). Sama vahetus, mõõdukas kaalutõus, sadu säästetud.
- Sa muretsed pikaajalise toe ja varuosade pärast → see on reaalne kaalutlus, mitte võidud. Uus toode on aktiivselt saadaval ja ühilduv, seega ei ole see ainult hooldusega tegelev zombi bränd. Kuid väiksem ettevõte tähendab, et peaksid kontrollima edasimüüja tuge ja varuosade saadavust oma piirkonnas enne kohustuste võtmist.
- Edasimüük on sulle kõige olulisem → arvestage, et Campagnolo väiksem jalajälg võib tähendada õhukest kasutatud turgu võrreldes Shimano või SRAM-iga. Osta, sest armastad seda, mitte investeeringuna.
Aus lõppkokkuvõte: WorldTour'i meeskondade puudumine ei ütle peaaegu midagi selle kohta, kas komplekt on hea või toetatav. See oli alati kaubanduslik lugu. Kahe 13-käigulise turuletoomisega kaheteistkümne kuu jooksul ja teadliku tagasipöördumisega keskmisse hinnaklassi käitub Campagnolo nagu ettevõte, mis investeerib tootesse, mis, omaniku jaoks, on signaal, mis tegelikult loeb.
Korduma kippuvad küsimused
Millised 2026. aasta meeste WorldTour meeskonnad sõidavad Campagnolo't? Ühtegi. Kõik 18 meeste WorldTeam'i sõidavad kas Shimano Dura-Ace Di2 või SRAM Red AXS, jagunedes 10 Shimano / 8 SRAM. Campagnolo varustab null WorldTeam'i 2026. aastal, mis on teine kord kolme aasta jooksul (see puudus ka 2024. aastal).
Kas Cofidis langes madalamale liigasse ja miks see Campagnolo jaoks oluline on? Jah. Cofidis lõpetas 19. kohal lõplikus 2023–2025 UCI kolme aasta edetabelis, jäädes WorldTour'i piirist 397 punkti kaugusele (Uno-X Mobility sai viimase litsentsi, 18. kohal) ja registreeriti 2026. aastaks UCI ProTeam na. Kuna Cofidis oli Campagnolo ainus WorldTour meeskond 2025. aastal, langes selle relegatsiooniga Campagnolo täielikult kõrgema taseme gridilt.
Kas Campagnolo on 2026. aastal pro pelotonis üldse olemas? Jah, ProTeam tasemel. Cofidis võistleb Tour de France'il LOOK raamidel koos Super Record 13 ja Bora/Hyperon ratastega (ainus Campagnolo meeskond 2026. aasta Tour'il), ja Bardiani CSF sõidab De Rosa 70 "Ogni Maggio" koos Super Record Wireless 13 Giro d'Italia'l. Nii et Campagnolo on Grand Tours'il, lihtsalt mitte WorldTeam'is.
Kas Campagnolo on pankrotis? Praeguste asjaolude kohaselt mitte. Bränd registreeris €24M+ kahjumit (2023–2025) umbes 39% tulude langusega 2024. aastal, ja hilja 2025. aastal esitatud plaan pakkus umbes 40% oma ~300-liikmelise Vicenza töötajaskonna kärpimist. Kuid Campagnolo saavutas ametiühingu "solidaarsuslepingu", mis vältis ametlikke koondamisi, ja see jätkab uute toodete turule toomist. See on valus restruktureerimine, mitte sulgemine.
Kui palju Tour de France'i võite on Campagnolo'l ja millal oli viimane? Umbes 43 üldist GC võitu, rohkem kui ühelgi teisel grupikomplekti tootjal. Viimane oli 2020 (Tadej Pogačar, UAE Team Emirates, Super Record EPS'il).
Kui palju maksab Super Record 13 võrreldes Shimano Dura-Ace ja SRAM Red'iga? Campagnolo Super Record Wireless 13 maksab umbes €4,300 MSRP (≈$5,065 2×13 All-Road komplekti eest). Võrdluseks, Shimano Dura-Ace Di2 R9200 maksab umbes £3,649–£3,999 Ühendkuningriigi edasimüüjatel, ja SRAM Red AXS komplekt oli loetletud umbes $4,800. Odavam Campagnolo Record 13 algab €2,699 juurest. Pange tähele, et need segavad MSRP ja edasimüüja hindu, seega käsitlege neid suunavate näitajatena.
Kas Campagnolo on 2026. aastal endiselt ostmist väärt? Õige ostja jaoks, jah. Vahetuse jõudlus on suurepärane, kaks uut 13-käigulist gruppi (Super Record 13 2025. aastal, Record 13 2026. aastal) näitavad aktiivset investeeringut, ja osad on ristkasutatavad. Tõeliselt olulised asjad, mida kaaluda, on edasimüüjate tugi ja osade saadavus teie piirkonnas ning potentsiaalselt õhem edasimüügi turg kui Shimano või SRAM, mitte WorldTour meeskondade puudumine, mis on pigem kaubanduslik lugu kui kvaliteedilugu.
Kas Campagnolo naaseb WorldTour'i? Ei ole kinnitatud lepingut naasmiseks. Cofidise partnerlus jätkub ProTeam tasemel, ja iga WorldTour'i naasmine sõltub tulevasest UCI litsentsi tsüklist ning Campagnolo finantsilisest taastumisest ja strateegilisest soovist. Arvestades üleminekut "spordiluksusele" ja sponsorluse relvaralli kulusid, näib lühiajaline naasmine ebatõenäoline. Kuid uks ei ole ametlikult suletud.
Kokkuvõte: taganemine või ümberkujundamine?
Mis siis "ei 2026. aasta WorldTour meeskond sõida Campagnolo't" tegelikult tähendab? Koos kokku tõmmates on vastus kihiline. Vahetu põhjus on mehaaniline: Cofidis, brändi ainus WorldTeam, kaotas kolme aasta edetabeli lahingu 397 punkti ja langes madalamale liigasse. Põhjus on finantsiline: €24M+ kahjumit, 39% tulude kokkuvarisemine ja restruktureerimine, mis tegi WorldTour meeskonna rahastamise Shimano-SRAM relvarallis õigustamatuks. Ja sügavam põhjus on strateegiline: teadlik üleminek "spordiluksusele" ja eemale mahutavast võidusõiduturust, mida bränd kunagi valitses.
Oluline on meeles pidada, et ükski neist ei ole hinnang tootele. Campagnolo leiutas kiire vabastamise ja kaasaegse derailleuri, võitis rohkem Tour'e kui keegi teine ja just käivitas kaks täiesti uut 13-käigulist juhtmevaba gruppi ühe aasta jooksul, sealhulgas Record 13, teadlik samm tagasi keskmise hinna suunas, millest nad olid loobunud. Tõeliselt vabal langemisel olev ettevõte ei käivita uut platvormi, mille eesmärk on laiendada oma kliendibaasi.
See on avatud küsimus, mille 2026 meile jätab. Tänapäeva boutique, peretootmine, kõrgklassi Campagnolo loetakse kahel viisil. Üks on tagasitõmbumine: kunagi domineeriv tarnija, kes on kõrgeimast tasemest välja hinnatud, ringi tõmbamas rikkalikku niši ümber. Teine on uuestisünd: pärandimark, kes vahetab massituru mahu marginaali, identiteedi ja ellujäämise vastu, olles rahul, et olla gurmaanide valik, mitte pelotoni vaikimisi valik. 2026. aasta WorldTour'i graafik räägib esimesest loost. Tooteplaan vihjab teisele. Milline neist võidab, ei selgu juulis teel. See selgub bilansis Vicenzas.
Ride in RydeCruz — jõudlusratta särgid hingavas Bamboo BreathTech kangas, tasuta ülemaailmne saatmine.


