Pogacar vs Vingegaard 2026: Kas Touri marsruut suudab lõpuks Tadeji võita?
Kuus aastat kestnud rivaliteedis, mis on määratlenud kaasaegset jalgrattasõitu, ei ole huvitav küsimus enam see, kes need kaks ratturit on. Küsimus on, kas kalendris on midagi, mis suudab Tadej Pogacari peatada. Siin on kõige värskem, andmetel põhinev ülevaade Pogacar vs Vingegaard 2026 kohta, mida ma suudan koostada, suundudes 4. juuli Grand Depart'i Barcelonas: otsese vastasseisu marginaalid, etappide kaupa marsruudi analüüs, juuni vorm ja reaalajas koefitsiendid, kõik kaalutud ühe ausa otsuse nimel. Pärast seda, kui Pogacar pani 4 minutit ja 24 sekundit Jonas Vingegaardile 2025. aastal, on 2026. aasta marsruut parim tõend, et taanlane on endiselt mängus. See on teadlik Prudhomme'i "crescendo", mis lõppeb esmakordse järjestikuse Alpe d'Huez'i kahekordse etapiga.
Peamised järeldused
- Pogacar on peamine soosik koefitsiendiga umbes 1.70–1.85 (kaudne võiduvõimalus üle 55%); Vingegaard on umbes 4.0–5.0.
- 2026. aasta marsruut on teadlikult tagasiviidud: 5 tipu lõppu, ainult üks 26 km individuaalne ajavõtt ja brutaalne viimane nädal, mis kulmineerub Alpe d'Huez'il kaks korda.
- Pogacar on võitnud 4 Tour'i; Vingegaard 2. Vingegaard ei ole kunagi lõpetanud madalamal kui teine koht viie katse jooksul.
- Vingegaard tuleb Giro d'Italia võidult (Giro-Tour kahekordne risk); Pogacar tuleb domineerivalt Tour de Suisse'ist, öeldes "Ma ütleksin, et olen tugevam."
- Wout van Aert on vigastatud, mis on tõeline löök Vingegaardi toetusele tasastel ja risttuulepäevadel.
- Marsruut annab Vingegaardile teoreetilise võimaluse; vormiraamat ja turg ütlevad endiselt Tadej.

Kuus aastat, üks küsimus
Iga juuli alates 2021. aastast on Tour de France tulnud alla samadele kahele mehele, ja iga juuli teravneb sama küsimus: kas marsruut, väsimus või konkurents suudab lõpuks Tadej Pogacari võita? 2026. aasta väljaanne on 113. Tour, mis toimub 4–26 juuli Barcelonast Pariisi, ja tundub, et see on peaaegu tahtlikult ehitatud olema kõige raskem võimalik ülevaatus tema domineerimisele. Võistluse direktor Christian Prudhomme nimetas marsruuti "crescendo," koormates Pyreneid ja säästes raskemad mäed viimaseks nädalaks, mis lõppeb Alpe d'Huez'il järjestikustel päevadel.
See disain on oluline, kuna 2025. aasta lõppes nii. Pogacar ei võitnud lihtsalt. Ta võitis 4:24 Vingegaardi ees, Florian Lipowitz jäädes kaugele kolmandaks +11:00 taga. Vahe, mis kunagi mõõdeti sekundites (Pogacar alistas Roglici 0:59 2020. aastal), on taas avanenud minutiteks. Paberil näeb rivaliteet välja lahendatud.
Aga "paberil" on just see, milleks 2026. aasta rada on loodud, et segada. Pogacar jahtib rekordit võrdsustavat viiendat Touri tiitlit, mis seoks ta Eddy Merckxi, Bernard Hinaulti, Jacques Anquetili ja Miguel Indurainiga. Vingegaard on samas ainus mees, kes on teda siin tegelikult alistanud, ja ta on seda teinud kaks korda, oma karjääri parima mitte-Touri hooaja jooksul. Minu teesi on lihtne ja ma arvan, et see on aus: rada annab Vingegaardile parema võimaluse proovida, kui vormiraamat seda väärib. Kuid selle Pogacari versiooni alistamine nõuab peaaegu täiuslikku taastumist ja tõelist Tadej'i nõrkust, ja kumbki neist ei ole panustamiseks õige tee.
Otsene vastasseis: mida rekord tegelikult ütleb
Alustame põhialusest, sest rivaliteedi mütoloogia on matemaatikast ees. Kaasaegses ajastus Pogacar on võitnud neli Touri (2020, 2021, 2024, 2025) ja Vingegaard kaks (2022, 2023). Nad on kohtunud kuus aastat järjest, ja nendes otsestes Tourides hoiab Pogacar 4–2 ülekaalu. Siin on osa, mida inimesed unustavad: Vingegaard ei ole kunagi lõpetanud madalamal kui teisel kohal viies Touri stardis. See ei ole ühekordne kandidaat. Ta on oma põlvkonna teine parim Grand Touri rattur, punkt.
Vahed räägivad tõelist lugu, ja need kõiguvad tugevalt sõltuvalt rajast ja aastast:
| Aasta | Võitja | Teine koht | Lõplik GC vahe |
|---|---|---|---|
| 2020 | Pogacar | Roglic | 0:59 |
| 2021 | Pogacar | Vingegaard | 5:20 |
| 2022 | Vingegaard | Pogacar | 2:43 |
| 2023 | Vingegaard | Pogacar | 7:29 |
| 2024 | Pogacar | Vingegaard | 6:17 |
| 2025 | Pogacar | Vingegaard | 4:24 |
Looge see tabel ülevalt alla ja muster hüppab silma: kui kumbki mees võidab, siis ta kipub võitma suurelt. 2020. aasta 0:59 pingeline võit (Roglici vastu, mitte Vingegaardi) on erand. Alates sellest, kui need kaks hakkasid kollast särki vahetama, oli nende vaheline lähim lõpp Vingegaardi 2:43 2022. aastal, ja kolm nende kuuest duelist otsustati rohkem kui nelja minuti võrra.
Nii et mida rekord tegelikult ütleb? See on kahe mehe konkurss, kus kaotaja tavaliselt alistatakse otsustavalt, mitte napilt. See lõikab mõlemat pidi. See tähendab, et Vingegaard on varem Pogacari minutitega puruks teinud, eriti 7:29 2023. aastal. See tähendab ka, et 2025. aasta tulemus ei olnud juhus või halb päev. Vahe 4:24 on struktuurne, mitte torke. Et Vingegaard saaks 2026. aasta stsenaariumi ümber pöörata, ei pea ta leidma mõnda sekundit. Ta peab leidma mitu minutit, ja ainus koht, kus neid leida, on mägedes.

Mis on uut 2026. aastal: rada, vorm, väsimus
Kolm asja on muutunud alates sellest, kui need kaks viimati stardis olid, ja igaüks neist kallutab koefitsiente veidi. Kohtle seda kui oma "mis on sel aastal tegelikult erinev" ülevaadet.
1. Uus etapp 1 meeskonna aja proovimise formaat. Tour avatakse mitte tasase sprindiga, vaid 19.7 km meeskonna aja proovimisega Barcelonas, tõustes Montjuici mäele kaks korda. Pöördepunkt: 2026 TTT kasutab uut formaati, kus iga ratturi individuaalne aeg loetakse GC jaoks, mitte klassikalist "neljas rattur üle finiši" reeglit. See tähendab, et vahed võivad avaneda meeskonna sees, ükski GC liider ei saa lihtsalt istuda ja rahulikult sõita, ning tugev meeskond võib esimesel päeval tõeliselt aega koguda. Visma-Lease a Bike'i tegevjuht kritiseeris avalikult formaati, ja saate aru, miks, arvestades UAE Team Emirates' kollektiivset jõudlust Pogacari ümber.
2. Vingegaardi Giro-Tour kahekordne risk. Vingegaard on juba võitnud 2026 Giro d'Italia (8–31 mai), ja mitte napilt: 5:22 Felix Galli ees, viie etapi võiduga, lõpetades oma Grand Tour komplekti. Ta võitis ka Paris-Nice 4:23 (suurim võidumarginaal ürituse kaasaegses ajaloos) ja Volta a Catalunya. Iga mõõdu järgi on see tema parim hooaeg alates 2023. aastast. Risk seisneb selles, et keegi pole kasutanud Giro võitu Touri võiduks kaasaegses ajaloos, ja kahekordse väsimuse hind kipub olema kõige raskem just kolmandal nädalal, kus Vingegaard peab olema kõige tugevam.
3. Wout van Aert on väljas. Van Aert on Vingegaardi kõige olulisem maanteekapten tasastel, ülemineku- ja külgtuule päevadel, ja ta ei osale 2026 Touril vigastuse tõttu. Ta kukkus treeningul, võitis Dauphine'i (nüüd Tour Auvergne-Rhone-Alpes) etapi küünarnuki haavaga, seejärel loobus nakkuse tõttu. Tema puudumine eemaldab Visma mängulaualt ainulaadse maletüki just nendel etappidel, kus Pogacari UAE suudab muidu dikteerida.
Ja siis on veel neljas asi, mis pole niivõrd uus, kui pigem ähvardav: Pogacari vorm. Ta kindlustas 2026 Tour de Suiss'i 21. juunil, võites 1. etapi üle kahe minuti ja 4. etapi aja proovimise 0.31s Mathieu van der Poeli ees, seejärel ütles, et tema testitulemused näitasid "Ütleksin, et olen tugevam." See ei ole tsitaat, mida väljakutsuja soovib lugeda kolm nädalat enne võistlust.
2026 marsruut, dekodeeritud
Kogu arutelu käib tee ümber, seega siin on marsruut, kus GC lahing tegelikult käib. 2026 Tour katab 3,333 km 21 etapil, koos ligikaudu 54,450 m kogutõusuga ja viie tipu või kõrge mäe finišiga. Seal on täpselt üks individuaalne aja proovimine: 26 km rulliv ITT 16. etapil Evian-les-Bainsist Thonon-les-Bainsi mööda Genfi järve, pärast teist puhkepäeva. Nii pika marsruudi puhul on see üllatavalt vähe tasast aja proovimise kilomeetrit, ja see on äärmiselt oluline (rohkem sellest allpool).
Mäed tulevad kahes laine. Esimene laine on Pyreneed, varakult. 3. etapp (Granollersist Les Angles'i, 196 km) toob esimesed mäefinišid, ja 6. etapp (Pau'st Gavarnie-Gedre'sse, 186 km) on esimene tõeline GC test, ületades Col d'Aspini (~12 km 6.5%) ja Col du Tourmaleti (17.1 km 7.3%), tõusu, mis on varem Tour'e otsustanud.
Teine laine on tagasilaaditud "crescendo," ja just seal tõenäoliselt võistlus võidetakse või kaotatakse:
| Etapp | Finiš / võtme tõus | Profiil | Miks see on oluline |
|---|---|---|---|
| 6 | Col du Tourmalet | 17.1 km @ 7.3% | Esimene tõeline GC valik, Pyreneed |
| 15 | Plateau de Solaison | ~11.3 km @ 9% | Esimene Touri finiš; järsk ja valikuline |
| 16 | Evian → Thonon ITT | 26 km rulliv | Võistluse ainus aja proovimine |
| 19 | Alpe d'Huez | 21 juuksepinni; 128 km etapp | Lühike, plahvatusohtlik esimene tõus |
| 20 | Alpe d'Huez (kuninglik etapp) | 171 km, ~5,600 m tõus | Croix de Fer, Telegraphe, Galibier, siis Alpe Sarenne kaudu |
| 21 | Pariis (Montmartre'i ring) | 130 km, 3x Rue Lepic | Munakivist finaal; sprint/purustamine, mitte GC |
Pealkiri on Alpe d'Huez'i duubel. Etapid 19 ja 20 lõpetavad mõlemad legendaarse 21-kurvi tõusul, esmakordselt alates 1979 aastast, kui Alpe on korraldanud järjestikuseid tippfinish'e. Etapp 20 on kuninglik etapp: 171 km umbes 5,600 m tõusu (kõige rohkem igas etapis), mille jooksul tuleb läbida Col de la Croix de Fer (~24 km 5.2%), Col du Telegraphe (~11.9 km 7.1%) ja Col du Galibier (~17.7 km 6.9%, kõrgus 2,642 m) enne viimast tõusu Alpe'sse läbi järsu Col de Sarenne. Mis iganes GC ütleb pärast etappi 18, võib siin plahvatada.

Millised etapid sobivad Pogacarile, millised Vingegaardile
See on asja tuum. Mitte "kes on parem" abstraktselt, vaid millised konkreetsed 2026. aasta etapid kalduvad millise ratturi poole ja miks. Kaardista marsruut kahe ratturi tuntud tugevustele ja pilt on lähemal, kui koefitsiendid viitavad, kuid see kaldub siiski ühte suunda.
| Etapp / omadus | Profiil | Üksus | Põhjendus |
|---|---|---|---|
| Etapp 1 TTT (Barcelona) | 19.7 km, individuaalaja formaat | Pogacar | UAE kollektiivne TT tugevus; uus formaat karistab nõrgemaid üksusi |
| Etapp 6 Tourmalet | 17.1 km @ 7.3% | Võrdne / kerge Vingegaard | Pikk, ühtlane tõus on klassikaline Vingegaardi maastik |
| Etapp 15 Solaison | ~11.3 km @ 9% | Pogacar | Järsk, energiline lõpp premeerib plahvatuslikke kiirusetõuse |
| Etapp 16 ITT | 26 km käänuline | Pogacar | Praegune TT-etapi võitja; ainus kronomeeter võistlusel |
| Etapp 19 Alpe d'Huez | 128 km, lühike & terav | Pogacar | Lühike, intensiivne võidusõit sobib tema korduvatele rünnakutele |
| Etapp 20 kuninglik etapp | 171 km, ~5,600 m, Sarenne lõpp | Vingegaard | Pikaajaline kõrguse attritsioon on see, kuidas ta võitis 2022–23 |
| Etapp 21 Montmartre | 130 km, kivist ring | Ei kumbki (GC) | Sprint/purustuspäev; 2025. aastal jättis Van Aert Pogacari siia |
Kaks marsruudi fakti väärivad rõhutamist, ja mõlemad tulevad otse Visma seest. Spordidirektor Grischa Niermann tunnustas, et marsruut "sobib Pogacarile sama palju kui Vingegaardile," märkides, et ainus tõeliselt järsk tippfinish on Col de Sarenne etapil 20, ja et üks uutest Pyreneede tippudest on "18 km, 3.5% tõus, seega on raske vahet teha." Kui väljakutsuja enda meeskond tunnistab, et marsruut ei ole nende mehe jaoks püünis, ütleb see midagi.
Siin on lihtne reegel, mida kasutan, et lugeda igat 2026. aasta mäetappi. Kui lõpp tõus on lühike ja järsk (Solaisoni 9%, Sarenne tõus), eelista Pogacari plahvatuslikku jõudu. Kui päev on pikk, kõrge ja sisaldab mitmeid kolde, nii et võistlus sõltub kogunenud kõrgusest ja väsimusest, mitte ühest kiirusetõusust (etapp 20 kuninglik etapp), eelista Vingegaardi diisel. Selle reegli järgi annab marsruut Vingegaardile täpselt ühe ideaalse etapi, kuningliku etapi, ja annab Pogacarile enamik ülejäänud, sealhulgas ainus ajakontroll.

Argument RADA poolt, mis alistab Pogacari
Las ma esitan Vingegaardi poole ausalt, sest tõeliselt on olemas argument ja teadlik fänn väärib, et see oleks hästi esitatud. Siin on tugev argument, punkt-punktilt.
Mäed on tagasikoormatud ja see on tema maastik. Vingegaardi kaks Touri võitu põhinesid mõlemad kolmanda nädala üleolekul. Ta on rattur, kes muutub tugevamaks võrreldes teistega, kui võistlus kestab. "Krescendo" rada, mis säästab oma kõige raskemad tõusud etappide 19–20 jaoks, on teoorias loodud mehe jaoks, kes kestab kauem, mitte ei löö.
Alpe d'Huez'i kahekordne tõus on just see väsimus, mis on varem Pogacari murdnud. Järjestikused tippfinišid nii järsul tõusul, lõpetades kuningas etapi 5,600 m vertikaaliga, on kumulatiivne koormus, mis põhjustas Pogacari halvimad Touri päevad 2022. ja 2023. aastal. Kui temas on nõrkus, siis see on haamer, mis tõenäoliselt selle leiab.
Tema 2026. aasta vorm on parim alates tema viimasest Touri võidust. Vaata hooaega: Paris-Nice 4:23, Volta a Catalunya ja Giro d'Italia 5:22 viie etapi võiduga. Need ei ole numbrid ratturilt, kes loodab lihtsalt vastu pidada. Need on numbrid ratturilt, kes võidab kõik, mis silmapiiril, suurte marginaalidega. Mootor on kahtlemata olemas.
Tal on tõendid. Erinevalt kõigist teistest nimedest stardiloendis on Vingegaard tõeliselt alistanud Pogacari Touril, ja mitte üks kord, vaid kaks korda, vahega 2:43 ja 7:29. 2026. aasta rada, rohkem kui ükski alates 2023. aastast, kordab nende võitude tingimusi.
Võidu kontrollnimekiri, või mis peab Vingegaardi jaoks õigesti minema:
- [ ] Saada esimesel puhkepäeval Pogacarist ~1 minuti raames (piira TTT ja Solaisoni kaotusi)
- [ ] Ellu jääda etapi 16 ITT-s mitte rohkem kui ~45 sekundiga
- [ ] Hoida Sepp Kuss ja Matteo Jorgenson terved ja valmis Alpide jaoks
- [ ] Näidata null Giro väsimust teiseks puhkepäevaks
- [ ] Isolate Pogacar etapi 20 kuningas etapp ja rünnata Sarenne'il
- [ ] Leida üks päev, kus Pogacar tõeliselt murdub, mitte lihtsalt tuhmub
Tik-tik kõik kuus ja Vingegaard võidab. Probleem on selles, et nimekiri on pikk ja iga kast peab olema roheline.
Argument VASTU: miks Tadej tõenäoliselt ikkagi võidab
Siin on vastuväide, ja see on tugevam argument, mis on põhjus, miks Pogacar on soositud. Vingegaardi jaoks on tõeliselt neli rasket probleemi üksteise peal.
Probleem üks: see Pogacar on vanad nõrkused kõrvaldada. Kogu optimistlik teooria põhineb kolmanda nädala ja kõrge kõrguse haavatavusel. Kuid nagu Domestique ütles, "see versioon Pogacarist ei tundu enam haavatav kõrgel kõrgusel ja kolmanda nädala raskuste suhtes." 2022–23 mängukava alistas noorema, habrasema Pogacari. 2024. ja 2025. aasta tulemused (võidumarginaalid 6:17 ja 4:24) on tõendid, et probleem on lahendatud.
Probleem kaks: marsruudi löök sobib talle ja puuduolevad TT km kahjustavad konkurentsi. Enamik otsustavaid finiše on lühikesed ja järsud, Solaison 9%-l, Sarenne tõus, mis premeerib Pogacari iseloomulikku korduvat kiirus tõusu. Ja ainult üks 26 km ITT tähendab, et tasaseid ajavõistluse maastikke on peaaegu mitte. See eemaldab vaikselt võimaluse, mida rohkem TT-suunatud rivaal (näiteks Remco Evenepoel) oleks võinud kasutada, ja see eitab kellelegi võimalust tagasi võita minuteid, mida Pogacar mägedes võtab. Ekspertide Bob Roll ja Tejay van Garderen mõlemad andsid otsekohese "keegi ei suuda Pogacarit võita" hinnangu just selle põhjuse tõttu.
Probleem kolm: UAE kogub aega esimesel päeval. Uus individuaalne ajavõistlus Stage 1 TTT premeerib tugevaimat kollektiivset üksust, ja UAE sügavus Pogacari ümber on võistluse sügavaim. Oodata on, et ta alustab mägesid juba ees, mis tähendab, et Vingegaard peab rünnaku alustama puudujäägiga, maastikul, mis enamasti ei sobi rünnakuks.
Probleem neli: Giro on väsimuse risk, mitte ainult vormi märk. ProCyclingUK tõi välja Giro-Tour väsimuse kui "esimese riski." Kolme nädala Grand Touri võitmine maikuus, olgu see kui domineeriv, toob kaasa kulu, mis ajalooliselt ilmneb (arvasite ära) järgmise Grand Touri kolmandal nädalal. Alpe d'Huezi topelt võiks sama lihtsalt paljastada Vingegaardi väsinud jalad kui Pogacari omad.
Nii et siin on reaalsuse kontroll karu stsenaariumi osas. Vingegaardi kogu tee võiduni kulgeb läbi kolmanda nädala, ja kolmas nädal on täpselt see, kus (a) Pogacar enam ei murdu ja (b) Giro väsimus hammustab kõige tugevamalt. Plaan vajab tema tugevaimat faasi, et kattuda tema suurima riskiga. See on raske mängida.

Kihlveod ja tumedad hobused
Jälgi raha, sest turg kogub rohkem teavet kui ükski üksik arvamus. Kihlveofirmad teevad Pogacarist peamise soosiku, ja see pole lähedal.
| Rattur | Otsesed koefitsiendid (juuni 2026) | Implitsiitne võiduvõimalus |
|---|---|---|
| Tadej Pogacar | ~1.70–1.85 | >55% |
| Jonas Vingegaard | ~4.0–5.0 | ~22% |
| Remco Evenepoel | ~15 | ~6% |
| Almeida / Lipowitz | ~18 | ~5% |
| Juan Ayuso | ~20 | ~5% |
| Primoz Roglic | ~80 | ~1% |
Konteksti jaoks, kuidas aasta on liikunud: juuli 2025 hetkepilt näitas Pogacarit isegi lühemana 1.25, Vingegaard oli 5, Evenepoel 15, Almeida/Lipowitz 18, Ayuso 20 ja Roglic 80. Väike liikumine Vingegaardi suunas (umbes 5.0-lt 4.0-le) peegeldab täpselt seda, mida see artikkel on väitnud. Marsruut ja tema Giro vorm on turgu mõjutanud, kuid mitte piisavalt, et muuta see coin flip-iks.

Tumedad hobused ja miks ükski neist ei ole praegu tõeline GC oht:
- Remco Evenepoel (~15) on ilmselge "kolmas mees", kuid marsruudi peaaegu täielik ITT km puudumine röövib tal tema suurima relva. Puhtal tõusmisel on ta kolme nädala jooksul samm allpool kahest parimast.
- Florian Lipowitz / Joao Almeida (~18): Lipowitz oli 2025. aastal kolmas, kuid +11:00 maas; Almeida on suurepärane ronija, kuid kipub fade'ima või kukkuma GC konkurentsist välja. Poodiumi kandidaadid, mitte võitjad.
- Juan Ayuso (~20): erakordne talent, kuid kolme nädala jooksul ebajärjekindel.
- Primoz Roglic (~80): turu otsus 36-aastase kohta, kellel on pikk vigastuste ajalugu, on karm, kuid õiglane.
Oluline järeldus on see, et see on kahe hobuse võidusõit, kus on selge lemmik ja üks usaldusväärne väljakutse. Kõik teised võistlevad viimase poodiumikoha nimel.
Otsus: kas marsruut suudab lõpuks Tadejat võita?
Aeg on teha otsus, mitte kõhklema jääda. Siin on minu aus tõenäosuslik hinnang.
Marsruut annab Vingegaardile parema etapi, et seda proovida, kui vormiraamat ütleb, et ta väärib. See osa on tõeliselt tõene. Tagasi laaditud crescendo, Alpe d'Huez kahekordne, 5,600 m kuninglik etapp: need on tingimused, mille all ta võitis Pogacari 2022. ja 2023. aastal, reprodutseerituna usaldusväärsemalt kui ühelgi aastal pärast seda. Kui sa kujundaksid marsruuti, et Pogacarit võita, ehitaksid sa midagi, mis on sellele lähedane. Vingegaardi enda meeskond tunnistab, et see ei lähe piisavalt kaugele, kuid see läheb kaugemale kui 2024. või 2025. aasta.
Kuid selle Pogacari võitmiseks on vaja kolme asja, mis peavad korraga kokku langema: peaaegu täiuslik taastumine Girost, mille ta võitis 5:22, marsruut, mis peamiselt annab löögi lõpetamised ja ainus ajavõistlus tema rivaalile, ning tegelik Tadeji murdmine ratturilt, kes on veetnud kaks hooaega tõestades, et ta enam ei murdu. Koguge need tõenäosused kokku ja jõuate enam-vähem sinna, kus on ka kihlveokontorid: Pogacar on mugav lemmik ~1.70–1.85, Vingegaard elujõuline, kuid teine alavõitja umbes 4.0–5.0.
Nii et otsus. Pogacar on õigustatud lemmik rekordilise viienda Tour tiitli nimel, ja kõige tõenäolisem 2026. aasta tulemus on veel üks Pogacari võit, mõõdetuna minutites, mitte sekundites. Kuid see on lähim küsimus on olnud alates 2023. aastast, ja koht, kus jälgida, on Etapp 20, kuninglik etapp Alpe d'Huez kaudu Sarenne. Kui Vingegaard kunagi selle rivaliteedi uuesti ümber pöörab, siis see tee, umbes 24. juulil, on koht, kus see juhtub. Pane raha Pogacari peale, jälgi Vingegaardi ja ringi kuninglik etapp punasega.

Korduma kippuvad küsimused
Kas Pogacarit saab 2026. aasta Tour de France'il võita? Teoreetiliselt jah, kuid ta on selge lemmik umbes 1.70–1.85 (üle 55% kaudne tõenäosus). Tagasi laaditud marsruut, Alpe d'Huez kahekordne ja Vingegaardi tugev Giro vorm annavad taanlasele tõelise võimaluse, kuid Pogacar on võitnud neli nende kuuest vastamisi Tourist ja 2025. aasta väljaande 4:24ga. Kõige tõenäolisem tulemus on veel üks Pogacari võit.
Kes on 2026. aasta Tour de France'i lemmik ja millised on koefitsiendid? Tadej Pogacar on koefitsiendiga lemmik umbes 1.70–1.85. Jonas Vingegaard on teine lemmik umbes 4.0–5.0, Remco Evenepoel järgmine umbes 15, siis Joao Almeida ja Florian Lipowitz umbes 18, Juan Ayuso umbes 20 ja Primoz Roglic kauge võimalus umbes 80.
Kas 2026. aasta marsruut soosib Pogacarit või Vingegaardi? See on lähemal, kui koefitsiendid viitavad, kuid kaldub Pogacari poole. Enamik otsustavaid lõppe on lühikesed ja järsud (Solaison 9%-l, Sarenne tõus), mis sobivad tema plahvatuslikule kiirusel, ja ainult üks 26 km individuaalne ajavõtt. Visma spordidirektor Grischa Niermann tunnustas, et marsruut "sobib Pogacarile sama hästi kui Vingegaardile." Üks etapp, mis tõeliselt soosib Vingegaardi, on Etapp 20 kuninglik etapp Alpe d'Huez'i suunas.
Milline on pea-pea rekord Pogacari ja Vingegaardi vahel? Kaasaegses ajastus on Pogacar võitnud neli Tour'i (2020, 2021, 2024, 2025) ja Vingegaard kaks (2022, 2023), 4–2 ülekaal nende kuueaastasel duellil. Vingegaard ei ole kunagi lõpetanud Tour'il madalamal kui teine koht. Viimased vahed: Pogacar 6:17 2024. aastal ja 4:24 2025. aastal; Vingegaard 7:29 2023. aastal ja 2:43 2022. aastal.
Kas Giro-Tour topelt aitab või kahjustab Vingegaardi 2026. aasta Tour'il? Mõlemat. 2026. aasta Giro võit 5:22 tõestab, et tema vorm on parim alates 2023. aastast, kuid mai Grand Tour'i võidu väsimus ilmneb tavaliselt järgmise Tour'i kolmandal nädalal, täpselt seal, kus 2026. aasta Tour on kõige raskem (Alpe d'Huez'i topelt) ja seal, kus Vingegaard peab olema kõige tugevam. ProCyclingUK nimetas topeltväsimust "esimeseks riskiks."
Millised on 2026. aasta Tour de France'i võtme-GC etapid? Vaata Etapp 6 (Col du Tourmalet, 17.1 km 7.3%-l), Etapp 15 (Plateau de Solaison, ~11.3 km 9%-l, esimene Tour'i lõpp), Etapp 16 (ainus 26 km ITT) ja eelkõige Etapid 19 ja 20, järjestikused Alpe d'Huez'i lõpp-punktid, kus Etapp 20 on 171 km, ~5,600 m kuninglik etapp Croix de Fer'i, Telegraphe'i ja Galibieri kaudu.
Kuidas mõjutab uus Etapp 1 meeskonna ajavõtu formaat GC-d? 19.7 km TTT Barcelonas kasutab uut formaati, kus iga ratturi individuaalne aeg loetakse GC jaoks, mitte klassikalise neljanda ratturi üle joonestamise reegli järgi. See tähendab, et meeskonna sees võivad avarduda vahed, ükski GC liider ei saa varjata, ja tugev üksus nagu Pogacari UAE saab esimesel päeval aega koguda. Visma tegevjuht kritiseeris formaati avalikult.
Kas Wout van Aerti puudumine kahjustab Vingegaardi? Jah, oluliselt. Van Aert puudub 2026. aasta Tour'ist vigastuse tõttu, eemaldades Vingegaardi kõige võimsama maanteekapteni tasastel, ülemineku- ja külgtuule etappidel, täpselt nendel päevadel, mil Pogacari UAE suudab muidu kontrollida või rünnata. Visma toetub Sepp Kussile ja Matteo Jorgensonile, kuid nad ei suuda asendada Van Aerti kõikide maastike võimet.
Millal ja kus algab 2026. aasta Tour de France? 2026. aasta Tour de France (113. väljaanne) toimub 4–26 juuli 2026, alustades 19.7 km meeskonna ajavõtuga Barcelonas, esimene Grand Depart Kataloonia pealinnas, ja lõpetades Champs-Elysees'l Pariisis 26. juulil, pärast viimast etappi Montmartre'i kiviste ringide kaudu.
Ratsuta RydeCruz'is — jõudlusratta särgid hingavas Bamboo BreathTech kangas, tasuta ülemaailmne saatmine.


