Tour de France 2026 Jalgrattad: Mida Kõik 23 Professionaalset Meeskonda Sel Juulil Sõidavad

Tour de France 2026 Bikes: What All 23 Pro Teams Are Riding This July

Tour de France 2026 jalgrattad: Mida kõik 23 professionaalset meeskonda sel juulil sõidab

4. juulil 2026 väljub peloton Barcelonast 21-etapilisele, umbes 3,330 km pikkusele võistlusele Pariisi, ja iga jalgratas selle stardijoone peal maksab rohkem kui väike auto. See on ainus juhend, mille olen leidnud, mis kaardistab kõik 23 meeskonda ühes kohas: täpsed raamid, gruppide komplektid, rattad ja rehvid, suured sponsorite vahetused, mis toimusid sel talvel, ja mida see tegelikult tähendab, kui soovid osta osa unistusest. See on ajakohastatud 2026. aasta võistluseks, koos reaalse hindadega, reaalse labori numbritega ja tehnilise looga maailma kiireimatest jalgratastest.

Peamised järeldused

- 23 meeskonda on 2026. aastal stardis (18 WorldTeams + 5 ProTeams), ja väljakutse jaguneb umbes Shimano 11, SRAM 10, Campagnolo 1, TotalEnergies on ainus otsustamata meeskond.

- Tadej Pogačar kaitseb oma tiitlit radikaalsel Colnago Y1Rs aero jalgrattal, samal masinal, millega ta võitis neli 2025. aasta Touri etappi.

- Suured 2026. aasta vahetused: Bahrain Victorious läks Merida → Bianchi, EF Education-EasyPost läks Shimano → SRAM Red AXS, ja TotalEnergies läks ENVE → Cube, pluss rattasponsorite ümberkorraldamine viies meeskonnas.

- Täielik Touri spetsifikatsiooniga võistlusjalgratas maksab nüüd ~€13,000–€16,000+, kõik ehitatud muutumatule UCI 6.8 kg minimaalsetele kaaludele.

- 2026. aasta väärtuse lugu on Van Rysel RCR-F Decathlonilt, tõeline WorldTouri lipulaev umbes poole oma konkurentide hinnast.

Tour de France on alati olnud rulluv kaubamess sama palju kui jalgrattavõistlus. Kuid 2026. aasta on varustuse entusiastide seas ebatavaliselt tihe aasta. Kaitsvatel meistritel on uus aero superjalgratas, kümneaastane gruppide komplekti lojaalsus, mis just katkes, eelarvebränd, mis häbistab vaikselt asutust, ja aasta kõige oodatum raam, mis jätkuvalt võistleb tähistamata kamuflaažis. Kui sa vaatasid 2025. aasta Touri ja leidsid end edastuse peatamisest, et küsida "mis on see?", siis see on sinu viide.

Alustame sealt, kus iga hea jalgratta jälgimise sessioon peaks algama, kogu väljakutse ühes tabelis.

2026. aasta Touri väljakutse ülevaade: põhivõrdlustabel

Siin on koht, mida tasub järjehoidjaga salvestada. Iga 23 meeskonda, kes võistlevad 2026. aasta Tour de France'is, koos raamiga, gruppide komplekti ja ratastega ühes skannitavas vaates. Väljakutse koosneb 18 WorldTeams'ist ja 5 ProTeams'ist (wildcardid ja automaatsed kutseteadete), ning Hispaania ProTeam Caja Rural sai debüüdi võimaluse rohkem tuntud nimede üle.

Enne tabelit üks lugemisnoteering. Mõned sissekanded kannavad ausat ebakindlust, ja ma eelistaksin neid esile tuua, kui arvata. TotalEnergiesi 2026. aasta gruppide komplekti loeti endiselt TBC (Shimano või SRAM) raporti koostamise ajal, ja Decathloni gruppide komplekti on teatatud mõlemal viisil. Kui uurimine on kindel, on tabel kindel.

Meeskond Raam (bränd & mudel) Gruppide komplekt Rattad
UAE Team Emirates-XRG Colnago Y1Rs / V5Rs Shimano Dura-Ace ENVE
Visma–Lease a Bike Cervélo S5 / R5 SRAM Red AXS Reserve
Red Bull–Bora–hansgrohe Specialized Tarmac SL8 SRAM Red AXS Roval
Lidl-Trek Trek Madone SRAM Red AXS Bontrager
INEOS Grenadiers Pinarello Dogma F Shimano Dura-Ace Scope (uus 2026. aastaks)
Bahrain Victorious Bianchi (uus 2026. aastaks) Shimano Dura-Ace Vision
EF Education-EasyPost Cannondale SRAM Red AXS (uus 2026. aastaks) Vision
Soudal Quick-Step Specialized Tarmac Shimano Dura-Ace Roval
Groupama-FDJ Wilier Shimano Dura-Ace Miche Kleos (uus 2026. aastaks)
Movistar Canyon Shimano Dura-Ace DT Swiss
Lotto-Intermarché Cube SRAM OQUO (uus 2026. aastaks)
Alpecin-Deceuninck Canyon Shimano Dura-Ace Shimano rattad (uus 2026. aastaks)
Cofidis Look 795 Blade RS Campagnolo Super Record Campagnolo Bora
Astana Wilier Shimano Dura-Ace Corima
Picnic PostNL Scott Shimano Dura-Ace Ursus (uus 2026. aastaks)
Arkéa-B&B Hotels Bianchi SRAM Vision
Decathlon-AG2R Van Rysel RCR-F SRAM / Shimano (teadaolev mõlemat pidi) Swiss Side
Israel-Premier Tech Factor Shimano Dura-Ace Black Inc
Tudor Pro Cycling BMC SRAM Red AXS CADEX / DT Swiss
TotalEnergies Cube (uus 2026. aastaks) TBC (Shimano või SRAM) ENVE
Pinarello-Q36.5 Pinarello Dogma F SRAM Red AXS DT Swiss
Uno-X Mobility Dare Shimano Dura-Ace Zipp
Caja Rural (debiut) (ProTeam debiutant) Shimano
Puhtas, värvikoodiga ruudustik infograafik kõigist 23 Tour de France 2026 meeskonnast, paigutatud veergudesse Raami, Grupi ja Ratta jaoks, koos brändi logodega ja grupi veerg on varjatud brändi järgi (Shimano sinine, SRAM punane, Campagnolo hõbe), et 11/10/1 jaotus oleks silmapaistvalt nähtav.
Puhtas, värvikoodiga ruudustik infograafik kõigist 23 Tour de France 2026 meeskonnast, paigutatud veergudesse Raami, Grupi ja Ratta jaoks, koos brändi logodega ja grupi veerg on varjatud brändi järgi (Shimano sinine, SRAM punane, Campagnolo hõbe), et 11/10/1 jaotus oleks silmapaistvalt nähtav.

Kui sa mäletad sellest tabelist ainult kolme asja, siis olgu need need. Suurimad brändid on endiselt Specialized, Pinarello, Cervélo, Trek ja Colnago. Shimano ja SRAM on nüüd tipus kõrvuti. Ja rataste turg killustub kiiresti, kuna uued sponsorid ostavad end WorldTouri. Järgmine juhend selgitab, miks igaühel neist on tähtsus.

Mis on uut 2026. aastal: suured varustuse vahetused

See on "miks lugeda seda nüüd" jaotis. Sponsori lepingud vahetuvad hooaja vahel, ja 2025–26 talv tõi kaasa ebatavaliselt palju muudatusi. Kui sa lõpetasid tähelepanu pööramise pärast 2025. aasta Touri, siis siin on kõik, mis on muutunud.

Bahrain Victorious vahetas raame Merida vastu Bianchi vastu. See on aasta peamine raami vahetus: WorldTouri meeskond, kes lahkub pikaajalise partneri juurest, et sõita celeste-rohelise Itaalia ikooni peal. Nad hoidsid oma Shimano Dura-Ace ja Vision rattaid, nii et ainus, mis muutus, on raami all sõitjate all.

EF Education-EasyPost vahetas grupikomplektid Shimano Dura-Ace'ist SRAM Red AXS'i. See on see, mis üllatas kogenud tehnika vaatlejaid. Pärast umbes kümmet aastat Shimano peal, läks roosa riietuses meeskond täielikult juhtmevabaks, jäädes samas Cannondale'i raamide ja Vision rataste juurde. See on ka kena sümbol laiemast loost, sest SRAM on viimased kaks hooaega sulgenud vahet Shimano ja sportimise tipus.

TotalEnergies vahetas raamid ENVE-lt Cube-ile, ENVE-lt oodatakse jätkuvat koostööd rataste partnerina. Nagu ma eespool märkisin, oli meeskonna 2026. aasta gruppide komplekt veel TBC (Shimano või SRAM), mis oli üks kahest tõeliselt avatud küsimusest valdkonnas.

Siis on rataste ümberkorraldamine, kus 2026. aasta tõeliselt muutub:

  • INEOS Grenadiers → Scope rattad, lõpetades oma varasema Shimano / Princeton CarbonWorks segu.
  • Lotto-Intermarché → OQUO.
  • Groupama-FDJ → Miche Kleos.
  • Picnic PostNL → Ursus.
  • Alpecin → Shimano rattad.

Seal on ka täiesti uus liit. Pinarello-Q36.5 on värske 2026. aasta ProTeam kokkulepe, mis sõidab Pinarello Dogma F-ga koos SRAM Red AXS-iga, mis on märkimisväärne kombinatsioon, arvestades, et Pinarello on ajalooliselt seotud Shimano varustatud INEOS-iga. Ja Caja Rural debüüt lisab esmakordselt Hispaania ProTeam'i valdkonda, mis tundub õiglane tuuri jaoks, mis algab Barcelonas.

A "what changed in 2026" before-and-after timeline graphic showing arrows from old sponsor to new sponsor for each switch — Merida→Bianchi, Shimano→SRAM (EF), ENVE→Cube (TotalEnergies), and the five wheel deals — grouped into Frames, Groupsets and Wheels.
A "what changed in 2026" before-and-after timeline graphic showing arrows from old sponsor to new sponsor for each switch — Merida→Bianchi, Shimano→SRAM (EF), ENVE→Cube (TotalEnergies), and the five wheel deals — grouped into Frames, Groupsets and Wheels.

Sõna ostjatele siin, sest sponsori vahetused on kasulik signaal, kuid mitte evangeelium. Kui WorldTour meeskond liigub gruppide komplekti või rataste juurde pärast kümneaastast truudust, tähendab see tavaliselt, et uus toode on jõudnud tõeliselt võrdsesse seisu, mis on oluline, kui te ise seda brändi ostmas olete. Kuid meeskonnad muudavad ka raha pärast, mitte ainult marginaalsete kasude pärast. Seega käsitlege neid liikumisi kui "see on nüüd konkurentsivõimeline" lippu, mitte tõendina, et üks bränd on teisest parem.

Ratas, millele kõik tähelepanu pööravad: Pogačari Colnago Y1Rs

2026. aastal ei pälvi ükski ratas rohkem tähelepanu kui see, mis on kaitsvate meistrite all. Tadej Pogačar võitis oma neljanda Tour de France'i 2025. aastal, edestades Jonas Vingegaardi ja Florian Lipowitzi, ja naaseb soosikuna. Tema peamine relv on Colnago Y1Rs, Itaalia kaubamärgi esimene täielikult aero ratas alates 2017. aasta Conceptist.

Numbrid on põhjus, miks see oluline on. Y1Rs käivitati 2024. aasta detsembris, ja Colnago väidab, et see on 20 vatti kiirem 50 km/h juures kui väljas olev V4Rs, vajades 395 W hoidmiseks 50 km/h versus 415 W, tänu 19% väiksemale esialgsele pinnale, kõik väidetava raamikaalu 965 g juures. Spordis, kus meeskonnad jahtivad üksikuid vatte, on 20 W aero kasu tohutu. Pogačar kinnitas seda teel, võites neli 2025. aasta Tour'i etappi Y1Rs-iga (etapid 4, 7, 12 ja mägine etapp 13), ning meeskonnakaaslane Tim Wellens lisas viienda UAE võidu samal raamile.

Kõige huvitavam valik on taktikaline. Miks sõidab Pogačar raskema klassi aero rattaga, mitte oma kergema Colnago V5Rs ronimismasinaga, isegi mägedes? Sest enamikul kaasaegsetest Tour'i etappidest, kus on pikad orud, kiired laskumised ja järkjärgulised tõusud, maksab aerodünaamiline takistus rohkem aega kui paar sada grammi raamikaalu kunagi. Tema tüüpiline Y1Rs võistluskomplekt kaalub umbes 7.2–7.5 kg, mugavalt üle UCI miinimumi, ja ta vahetab pühendunud ronimisratta vastu ainult siis, kui etapp on piisavalt järsk, et matemaatika ümber pöörata.

Ja kui see on, läheb UAE äärmuslikuks. 2025. aasta Mont Ventoux etapi jaoks kasutas meeskond alustatud, toore süsiniku "paberikõhna selge kattega" Y1Rs-i, mille kaal oli veidi üle 7 kg, ja trikkversioon väidetavalt 6.9 kg. Nende kergim Colnago V5Rs ronimisratas kaalus 6.765 kg, mis on vaid 35 g UCI piiri all. See on inseneritehnika piir: grammi kärpimine, kuni oled paberiklamber kaugusel seaduslikkuse piirist.

Pogačari 2026. aasta ehituse detail Spetsifikatsioon
Põhiratta Colnago Y1Rs (aero)
Ronimisratas Colnago V5Rs
Gruppide komplekt Shimano Dura-Ace Di2 (12-speed)
Rattad ENVE SES 4.5 Pro
Rehvid Continental, 30 mm Y1Rs-il (~32 mm mõõdetud); 28 mm V5Rs-il
Typiline võistluste kaal ~7.2–7.5 kg (Y1Rs)
Kergemad komplektid ~6.9 kg (Y1Rs special) / 6.765 kg (V5Rs)
Jaemüük (Tour-spec Y1Rs) ~€16,000–€17,000
2026 detail Sadula vahetus Prologo → Fizik
Colnago Y1Rs-i joonis, mis toob esile aerodünaamilised omadused — sügav juhtputk, integreeritud kokpit ja madalad sadulapüstikud — koos märkustega "20 vatti säästetud 50 km/h juures," "19% väiksem eesmine pindala" ja "965 g väidetav raamikaal."
Colnago Y1Rs-i joonis, mis toob esile aerodünaamilised omadused — sügav juhtputk, integreeritud kokpit ja madalad sadulapüstikud — koos märkustega "20 vatti säästetud 50 km/h juures," "19% väiksem eesmine pindala" ja "965 g väidetav raamikaal."

Pro näpunäide: tavaliste ratturite õppetund on sama, mida UAE järgib igal etapil. Kui teie kohalikud tõusud ei ole tõeliselt julmad ja püsivad, siis aerodünaamiline universaalne rattasportlane ületab puhta mägirataste eelised peaaegu kõigi jaoks, peaaegu kogu aeg. Professionaalid haaravad kerge kaalu järele ainult siis, kui kaldenurk tasub selle eest ära.

Grupikomplektid: Shimano vs SRAM vs Campagnolo lahing

Eemaldage värv ja iga Touri jalgratas töötab ühe kolme grupikomplekti peal, ning 2026. aasta võimusuhe on olnud lähim aastaid. 23 meeskonna seas on jaotus umbes Shimano 11, SRAM 10, Campagnolo 1, 1 otsustamata (TotalEnergies). Shimano juhib endiselt, kuid vaid ühe meeskonna võrra kinnitatud seadistustes. Kümme aastat tagasi oleks see olnud Shimano ülekaal. SRAM-i traadita revolutsioon on tõeliselt mängu muutnud.

Iga bränd müüb eristuvat filosoofiat. Shimano Dura-Ace R9200 Di2 on asutuse valik: 12-speed, pooltraadita (traadita käiguvahetajad, traadiga tagavara keskse akuni), ainult ketas ja hinnatud terava, usaldusväärse käiguvahetuse poolest. SRAM Red AXS, 2024. aastal ümber kujundatud, on täielikult traadita, saadetakse koos integreeritud Quarq võimsusmõõtjaga enamikul võistluskomplektidel ja on kergem 100–150 g võrreldes eelmise Rediga. Campagnolo Super Record Wireless on eksootiline erand, ainus 13-speed grupikomplekt pelotonis, mida juhib üks meeskond.

Grupikomplekt Kiirus Traadita Võimsusmõõtja Ligikaudne hind
Shimano Dura-Ace R9200 Di2 12 Poolsüsteem Valikuline / lisaks ~US$4,000–4,500 (€3,600–4,000)
SRAM Red AXS (2024) 12 Täielikult traadita Integreeritud (Quarq) enamikul komplektidel ~US$3,500–3,900 (€3,300–3,700)
Campagnolo Super Record Wireless 13 Täielikult traadita Valikuline ~US$5,000–5,500 (€4,800–5,200)

Campagnolo lugu on romantiline. Cofidis on ainus Campagnolo meeskond 2026. aasta Touris, kasutades Look 795 Blade RS-i koos Campagnolo Bora ratastega, ainus 13-speed seadistus 12-speed pelotonis ja kolme kallima halo grupikomplekti seas. See on sama palju pärandi näitamine kui ka jõudluse näitamine.

Otsustusraamistik — milline grupikomplekti filosoofia sobib teile?

  1. Soovite tõestatud usaldusväärsust ja laiemat kaupluse/teenindusvõrku → Shimano Dura-Ace (või selle suurepärane Ultegra järglane).
  2. Soovite kergemat seadistust, täielikku traadita lihtsust ja sisse ehitatud võimsusmõõtjat → SRAM Red AXS.
  3. Soovite kõige rohkem käike, kõige suuremat eksklusiivsust ja maksate selle tunde eest → Campagnolo Super Record Wireless.
Kolme veeru võrdlustabel Shimano Dura-Ace vs SRAM Red AXS vs Campagnolo Super Record Wireless, ridade ikoonidega kiirus, traadita tüüp, võimsusmõõtur ja hind, ning väike baar allosas, mis näitab 11 / 10 / 1 meeskonna jagunemist 2026. aasta pelotonis.
Kolme veeru võrdlustabel Shimano Dura-Ace vs SRAM Red AXS vs Campagnolo Super Record Wireless, ridade ikoonidega kiirus, traadita tüüp, võimsusmõõtur ja hind, ning väike baar allosas, mis näitab 11 / 10 / 1 meeskonna jagunemist 2026. aasta pelotonis.

Siin on kõige kasulikum järeldus ka kõige vabastavam: 2026. aasta peloton ei nõustu enam "parima" grupikomplekti osas. Kui maailma kiireimad meeskonnad on peaaegu võrdselt jaotatud Shimano ja SRAM vahel, võid valida hinna, kaalu, traadita eelistuse ja teenuse kättesaadavuse põhjal, kartmata "vale" valiku tegemist.

Rattad ja rehvid: mida profid tegelikult kasutavad

See on detail, mida enamik juhendeid jätab vahele, ja siin saad tõeliselt õppida midagi, mida oma jalgrattale rakendada. Pealkiri: profid kasutavad sügavamaid velgi ja laiemate rehvidega, kui enamik amatööre aru saab.

Rattad on pelotonis 45–60 mm sügavusvahemikus. Oota umbes 45 mm DT Swiss ERC Dura-Ace komplektide puhul, 48–50 mm Roval ja ENVE, ning 50–60 mm Zipp Firecrest / NSW tasaste ja rullivate etappide jaoks. Meeskonnad langevad 35–45 mm sügavusele ainult kõige kergematel mägipäevadel, kui iga grammi pöörlev kaal pika tõusu ajal kaalub üles aerodünaamilise karistuse. Teisisõnu, vaikimisi on sügav, kuna enamik Grand Tour etappidest veedetakse maastikul, kus aerodünaamika võidab.

Rehvid on veelgi muutunud. Võistluse norm on liikunud 28–30 mm, 32 mm on karmidel etappidel nagu kivid või kruusasektorid. Ja siin on osa, mis inimesi üllatab: kaasaegsed laiad veljed muudavad rehvid suuremaks, kui nende silt näitab, nii et rehvid, millel on silt 28 mm, mõõdavad sageli 30–31 mm reaalses maailmas, mis tähendab, et profid kasutavad nüüd tavaliselt tõelist 30 mm. Vana "kitsas on kiirem" evangeelium on surnud. Laiemad rehvid madalama rõhu juures on kiirem ja mugavamad tõelistel teedel.

Labori numbrid räägivad loo täpselt:

Rehv (30 mm) Mõõdetud laius Kaal Pöörlemisvastupidavus Ligikaudne hind
Continental GP5000 S TR 31.0 mm ~301 g 11.0 W ~€89.95
Pirelli P Zero Race TLR RS 31.9 mm ~320 g 12.0 W ~€89.90
Vittoria Corsa Pro (puuvillane kest) ~€95.95

Pogačari enda seadistus on ideaalne juhtumiuuring. Ta kasutas ENVE SES 4.5 Pro rattaid Continental rehvidega 30 mm Y1Ridel (mõõtes ~32 mm laiadelt velgedelt), seejärel langes 28 mm V5R mägijalgrattale ja testis isegi Continental'i uut Archetype võistlusrehvi. See on sama loogika nagu tema raamivalik: maksimeeri aerodünaamika ja haardumine enamikul etappidel, vähenda kaalu ainult siis, kui mägi seda nõuab.

Selgitav infograafik, mis näitab ratta sügavuse valikuid etapi tüübi järgi (tasane/sprint = 50–60 mm, rullimine = 45–50 mm, mägi = 35–45 mm) koos sildistatud ja mõõdetud rehvi laiusdiagrammiga, mis demonstreerib, kuidas "28 mm" rehv mõõdab 30–31 mm kaasaegsel laial veljel.
Selgitav infograafik, mis näitab ratta sügavuse valikuid etapi tüübi järgi (tasane/sprint = 50–60 mm, rullimine = 45–50 mm, mägi = 35–45 mm) koos sildistatud ja mõõdetud rehvi laiusdiagrammiga, mis demonstreerib, kuidas "28 mm" rehv mõõdab 30–31 mm kaasaegsel laial veljel.

Seadistuse kontrollnimekiri, mille saad profidelt kopeerida:

  • [ ] Kasutage 28–30 mm rehve, mitte 25 mm. Need on tõeliselt teedel kiirem ja palju mugavamad.
  • [ ] Valige tubeless kvaliteetse võistlusrehviga (GP5000 S TR või P Zero Race on mõõdupuud).
  • [ ] Kooskõlastage velje laius rehvi nii, et teie sildistatud rehv mõõdab lähedalt oma tõelise laiuse.
  • [ ] Vali 45–50 mm veljed kui oma universaalne valik; sügavamate velgede poole mine ainult tasastel teedel või madalamate velgede poole suurte tõusude jaoks.
  • [ ] Alanda oma rõhku võrreldes vanade harjumustega. Laiad rehvid vajavad vähem õhku, kui sa arvad.

Kõigest, mis on Tour jalgrattal, on rehvid ja rõhk odavaimad vattid, mida saad osta. Sul ei ole vaja €16,000 raami, et sellest kasu saada. €90 rehv ja õige rõhu tabel annavad sulle reaalse osa sellest, mida profid teevad, vaid väikese osa kuludest.

Mida pro jalgratas tegelikult maksab — ja kas saad selle osta?

Aeg on numbriks, mida kõik tahavad. Täielik, Tour-taseme võistlusjalgratas maksab ~€13,000–€16,000+ vahemikus. See ei ole trükiviga ja see on enne meeskonna ainulaadseid lisasid. Konkreetsemaks muutmiseks, siin on, kuhu tipptasemel raamid jõuavad kui täielikud ehitised:

Jalgratas Ligikaudne täielik hind Märkused
Colnago Y1Rs (Tour-spets) ~€16,000–€17,000 Dura-Ace Di2 + ENVE; piiratud, ootejärjekorras tootmine
Pinarello Dogma F ~€15,000 Klassikaline WorldTour'i mõõdupuu
Trek Madone SLR ~€14,000 Aero universaalne jalgratas
Cervélo S5 ~€13,500 Visma aero relv
Van Rysel RCR-F (tipptasemel Pro ehitus) ~€8,000–€9,000 Väärtuse erand (vt järgmist jaotist)

Igaüks neist on ehitatud sama seadusliku miinimumi järgi, UCI minimaalne jalgratta kaal 6.8 kg, reegel, mis ei ole üle kahe aastakümne muutunud. Seetõttu näed, et meeskonnad lisavad ballasti või kasutavad raskemaid velgi puhtalt tõusvate jalgrataste puhul. Alla 6.8 kg minek on keelatud, seega kui nad piirini jõuavad, muutub inseneritehniline võitlus täielikult aerodünaamikaks, jäikuseks ja mugavuseks.

Nii et kas saad osta jalgratta, millega pro sõidab? Jah ja ei, ja see eristus on oluline:

  1. Raam ja grupikomplekt: jah. Colnago Y1Rs, Pinarello Dogma F, Specialized Tarmac ja teised on kõik tarbijatooted, mida saad tellida, kuigi need on kallid, ja Y1Rs on valmistatud piiratud kogustes ootejärjekorra kaudu.
  2. Täpselt meeskonna ehitus: ei. Meeskonna jalgratastel on kohandatud värv, meeskonna spetsiifilised sadulad, prototüübi komponendid, käsitsi valitud rehvid ja ühekordsed kokpiti seadistused, mis ei jõua kunagi katalooge.
  3. Istuvus ja mootor: mitte kunagi. Pro positsioon on aastate jooksul täpsustatud millimeetri täpsusega ja wattid on ainult nende omad.

Otsustusraamistik — kuidas "osta unistus" mõistlikult:

  • Kas soovid tegelikku halo jalgratast? Eelarve €13–16k+ ja aktsepteeri ootejärjekorda kõige eksklusiivsemate raamide jaoks.
  • Kas soovid 95% jõudlusest poole raha eest? Osta eelmise aasta lipulaev või kaubamärgi teise taseme raam (nt Ultegra Di2 Dura-Ace'i asemel). Raam on tavaliselt identne.
  • Kas soovid kõige nutikamat watt-per-euro uuendust? Jäta raam täielikult vahele ja investeeri esmalt velgedesse, rehvidesse ja korralikku jalgratta sobitamisse.

Pro hinnasilt on reaalne, kuid see ostab peamiselt viimased paar protsenti. Enamik kiirusest tuleb raamikujust, rehvidest ja sinu positsioonist, mis kõik on saadaval palju madalamal hinnaskaalal.

Väärtuse mäng ja tulevik: Van Rysel RCR-F ja lekkinud Tarmac SL9

Kui ülaltoodud hinnad panid sind muigama, siis siin on jaotis, mis peaks sind naeratama, ja see, mis vihjab, kuhu kogu spordiala suundub.

2026. aasta tõeline häirija on Van Rysel RCR-F, Decathloni lipulaev aero universaalne jalgratas (meeskond, mida toetab CMA CGM). Enamikul mõõtmetel on see 2026. aasta pelotonis kõige uuem tõeliselt värske platvorm: umbes 800–820 g raam tipptasemel Pro ehitustega umbes €8,000–€9,000. See alandab konkurentide lipulaevade hinda peaaegu poole võrra, samal ajal võisteldes samas pundis, samade ratturitega, samadel teedel. Aastaid oli vaikne reegel, et WorldTour'i jõudlus nõudis WorldTour'i hinda. Van Rysel on jalgratas, mis viisakalt tõestab, et see on vale. Ostjale on see ilmselt kõige huvitavam toode kogu selles juhendis: tõeline võistlusjalgratas hinnaga, mis ei nõua hüpoteegi võtmist.

Siis on saladus. Specialized Tarmac SL9 on aasta kõige oodatum avaldamata raam ja see on juba võistlemisel, maskeerituna. Specialized kasutas 2026. aasta Tour de Suisse'il kamufleeritud "Project Black" prototüüpi ja uut Tarmac'i oodatakse turule tulevat 2026. aasta Tour de France'i ajal. Jälgi Red Bull–Bora–hansgrohe ja Soudal Quick-Step jalgrattaid juuli jooksul tähelepanelikult. Kui SL9 keset võistlust välja tuleb, näed seda stardijoonel enne, kui saad selle osta.

Kaks jõudu kujundavad turu tippu ümber ja mõlemad on selles ühes jaotises nähtavad:

  1. Hinna kokkusurumine alt. Van Rysel (ja Decathloni tootmisjõud) toob tõelise WorldTouri soorituse €8k suunas, surudes kõiki, kes on sellest kõrgemal, õigustama vahet.
  2. Aero konvergents ülevalt. Uue põlvkonna raamid — Y1Rs, lekkinud SL9 — on kõik aero kõik-ühes, hägustades vana aero-vs-tõusmise piiri üheks kõikehõlmavaks võidusõidukaks.
Hinna positsioneerimise hajusdiagramm, mis joonistab 2026. aasta lipulaevade võidusõidukid ligikaudse täieliku ehitushinna (y-telg, €8k–€17k) ja raamikaalu (x-telg) järgi, kus Van Rysel RCR-F on selgelt välja toodud madala hinna kvadrandis ja Colnago Y1Rs premium otsas.
Hinna positsioneerimise hajusdiagramm, mis joonistab 2026. aasta lipulaevade võidusõidukid ligikaudse täieliku ehitushinna (y-telg, €8k–€17k) ja raamikaalu (x-telg) järgi, kus Van Rysel RCR-F on selgelt välja toodud madala hinna kvadrandis ja Colnago Y1Rs premium otsas.

Seega hoidke silm peal Decathlonil ja Van Ryselil, kui ostate järgmisel aastal. See on selgeim märk, et €16k lipulaev ei ole enam ainus tee tõeliselt professionaalse tasemega jalgrattani. Ja kui olete Specializedi fänn, oodake Tarmac SL9, enne kui ostate praeguse Tarmaci. Üks lansseerimine Touri ajal on piisavalt lähedal, et kannatust väärt olla.

Kuidas lugeda 2026. aasta pelotoni nagu tehnoloogia siseringi liige

Nüüd, kui teil on täispilt, siin on, kuidas muuta edastamine jalgratta tuvastamise meistriklassiks, praktiline raamistik, mida saate kasutada oma diivanilt igas etapis juulis.

Alustage raamiga. Kiireim märk on kuju. Sügav, tasane peatuub ja langetatud sadulajalgadega tähendab aero jalgratast (Colnago Y1Rs, Trek Madone, Cervélo S5, Van Rysel RCR-F). Ümmargused, õhukesed torud tähendavad kerget tõusujalgratast (Colnago V5Rs ja sarnased). Mäetuuril jälgige, millise jalgratta valib GC liider meeskonna bussist. See näitab, kas meeskond arvab, et päev võidetakse vatiga või kaaluga.

Seejärel kontrollige grupikomplekti tagumise käiguvahetaja järgi. SRAM Red AXS on täielikult juhtmevaba, eristuva paksu, aku peal oleva käiguvahetajaga. Shimano Dura-Ace kasutab juhet keskaku ja õhukese kerega. Campagnolo ilmub ainult Cofidises, seega kui näete ühte, olete leidnud ainus 13-käiguline jalgratas võistlusel.

Lõpuks jälgige rattaid ja rehve. Sügavad 50–60 mm veljed tasasel etapil, madalamad 35–45 mm mäetippude lõpetamisel, ja rehvid, mis näevad välja paksemad, kui ootate, sest need on 30 mm, mõõtes ~32 mm. Ratta kleebis ütleb ka 2026. aasta sponsori loo kiiresti: Scope'i kleebis Pinarellol tähendab INEOS, OQUO kleebis tähendab Lotto-Intermarché jne.

Viie sekundi jalgratta-ID kontrollnimekiri:

  • [ ] Aero või tõusuraam? (toru kuju)
  • [ ] Shimano, SRAM või Campagnolo? (tagumine käiguvahetaja + juhtmed)
  • [ ] Ratta sügavus? (etapi profiil ennustab seda tavaliselt)
  • [ ] Rehvi laius? (28–30 mm on nüüd standard)
  • [ ] Kas on mingeid 2026. aasta muudatusi? (uus ratta/raami sponsor)
Märgistatud "kuidas tuvastada professionaalset jalgratast 5 sekundiga" diagramm üldisest võidusõidukist, millel on näidiknooled, mis osutavad raamikuju (aero vs tõusutoru kujud), tagumine käiguvahetaja (Shimano juhtmega vs SRAM juhtmevaba vs Campagnolo) ja ratta sügavus/rehvi laius, kaardistatud viieastmelise jalgratta-ID kontrollnimekirja järgi.
Märgistatud "kuidas tuvastada professionaalset jalgratast 5 sekundiga" diagramm üldisest võidusõidukist, millel on näidiknooled, mis osutavad raamikuju (aero vs tõusutoru kujud), tagumine käiguvahetaja (Shimano juhtmega vs SRAM juhtmevaba vs Campagnolo) ja ratta sügavus/rehvi laius, kaardistatud viieastmelise jalgratta-ID kontrollnimekirja järgi.

Siin on asi, mida tasub meeles pidada: varustuse valikud on taktikaline teave. Kui meeskond kasutab "mägistel" etappidel aerodünaamilisi jalgrattaid sügavate ratastega, siis nad usuvad, et tõusud ei ole piisavalt järsud, et olulised olla, ja see näitab, kuidas nad kavatsevad võistelda. Jalgrataste lugemine on strateegia lugemine.

Korduma kippuvad küsimused

K: Milliseid jalgrattaid sõidavad profimeeskonnad 2026. aasta Tour de France'il? V: Kõik 23 meeskonda (18 WorldTeams + 5 ProTeams) sõidavad süsinikkiust võistlusjalgrattaid suurtest brändidest, sealhulgas Colnago, Pinarello, Specialized, Cervélo, Trek, Cannondale, Bianchi, Canyon ja Van Rysel, koos Shimano, SRAM või Campagnolo grupikomplektidega. Täielik meeskondade kaupa jaotus on selle juhendi ülemises osas olevas põhitaabelis. Kaitsja, Tadej Pogačar, sõidab Colnago Y1Rs.

K: Millist jalgratast sõidab Tadej Pogačar 2026. aastal? V: Pogačari peamine 2026. aasta võistlusjalgratas on Colnago Y1Rs, aerodünaamiline jalgratas, mis tuli turule 2024. aasta detsembris ja mille väidetakse olevat 20 vatti kiirem 50 km/h kui eelmine Colnago V4Rs. Ta võitis sellel neli etappi 2025. aasta Tour'il. Kõige järsemate tõusude jaoks vahetab ta kergema Colnago V5Rs vastu, mille UAE on ehitanud nii kergelt kui 6.765 kg.

K: Kui palju maksab Tour de France'i jalgratas? V: Täielik, Tour-taseme võistlusjalgratas maksab tavaliselt ~€13,000 kuni €16,000+. Näideteks on Colnago Y1Rs (~€16,000+), Pinarello Dogma F (~€15,000), Trek Madone SLR (~€14,000) ja Cervélo S5 (~€13,500). Van Rysel RCR-F on märkimisväärne väärtuse erand, mille hind on umbes €8,000–€9,000 parima komplekti eest.

K: Mis on UCI minimaalne jalgratta kaal? V: UCI minimaalne jalgratta kaal on 6.8 kg ja see ei ole 2026. aastal muutunud. Profimeeskonnad ehitavad oma kergemaid tõusujalgrattaid tavaliselt just selle piiri lähedale. UAE Colnago V5Rs kaalub 6.765 kg, vaid 35 g alla piiri, mistõttu on jõudlusvõitlus liikunud kaalust aerodünaamikasse.

K: Milline grupikomplekt on 2026. aasta profipelotonis kõige levinum — Shimano, SRAM või Campagnolo? V: Shimano on juhtpositsioonil, kuid napilt. 23 meeskonna seas on jaotus umbes Shimano 11, SRAM 10, Campagnolo 1, 1 otsustamata (TotalEnergies). SRAM-i edusammud — sealhulgas EF Education-EasyPosti 2026. aasta üleminek Shimano-lt SRAM Red AXS-ile — on teinud sellest aastaid lähima grupikomplekti võistluse. Campagnolo kasutab ainult Cofidis.

K: Millise rehvi laiuse ja ratta sügavusega sõidavad profid 2026. aastal? V: Profid kasutavad 28–30 mm rehve standardina (kuni 32 mm karmidel etappidel), mis mõõdavad sageli 30–32 mm kaasaegsetel laiadel velgedel, paigaldatuna 45–60 mm sügavate süsinikkiust tubeless ratastele — langeb 35–45 mm ainult kõige kergematel tõusupäevadel. Tootmisstandardite võistlusrehvid hõlmavad Continental GP5000 S TR ja Pirelli P Zero Race TLR RS.

K: Millised meeskonnad muutsid oma jalgratast, grupikomplekti või ratta sponsori 2026. aastaks? V: Suurimad muudatused on Bahrain Victorious (Merida → Bianchi raamid), EF Education-EasyPost (Shimano → SRAM Red AXS grupikomplektid) ja TotalEnergies (ENVE → Cube raamid), pluss rataste ümberkorraldamine: INEOS → Scope, Lotto-Intermarché → OQUO, Groupama-FDJ → Miche Kleos, Picnic PostNL → Ursus, ja Alpecin → Shimano rattad. Pinarello-Q36.5 on uus ProTeam, mis sõidab Pinarello Dogma F-ga koos SRAM Red AXS-iga.

K: Kas saad osta sama jalgratta, mida profid sõidavad Tour de France'il? V: Sa saad osta sama raami ja grupikomplekti — need on tarbijatooted — kuid mitte täpselt sama meeskonna komplekti, mis sisaldab eritellimusel värvi, meeskonna sadulaid, prototüübi osi ja professionaalset sobivust. Kõige eksklusiivsemad raami, nagu Colnago Y1Rs, valmistatakse piiratud kogustes ootejärjekorra kaudu.

K: Mis on 2026. aasta uusim profijalgratas? V: 2026. aastal võistlev uusim tõeliselt värske platvorm on Van Rysel RCR-F Decathlonilt (~800–820 g raam, parim Pro komplekt ~€8,000–€9,000). Kõige oodatum väljaandmata raam on Specialized Tarmac SL9, mis võistles 2026. aasta Tour de Suisse'il kamufleeritud "Project Black" prototüübina ja mille turuletoomine on oodata Tour de France'i ajal.

Kokkuvõte, kui Tour väljub Barcelonast

Kui peloton joondub 4. juulil Barcelonas toimuvale ~19 km meeskonna ajavõistlusele, mis on esimene TTT, mis avab Touri alates 1971. aastast, rulluvad kolme lugu ratturite all. SRAM on vähendanud vahe Shimano ees ühe meeskonnani. Aero on ületanud kergekaalu tipptasemel, mida kehastab Pogačari valik oma Colnago Y1R-i kasuks kergkaalu ronimisratta asemel peaaegu kõigil, välja arvatud kõige järsematel päevadel. Ja Decathlon'i jalgratas on purustanud premium-ürituse, tõestades, et WorldTouri jõudlus ei pea enam maksma €16,000.

23 päeva ja 21 etappi, kuni kahekordse Alpe d'Huez finaalini etappidel 19 ja 20 ning sõiduni Pariisi, räägib varustus paralleelset lugu võistlusega: kes panustab vattidele, kes panustab kaalule ja milline uus jalgratas käivitub vaikselt võitva ratturi all. Nüüd on sul täielik valik, lülitused, spetsifikatsioonid ja hinnad, et kõike seda lugeda.

Ja kui see juhend suunas sind oma seadistuse uuendamise poole, alusta sealt, kus profid saavad odavaimat kiirus: õiged rehvid, õige rõhk ja korralik jalgratta sobivus. Ehita sealt edasi. Tour algab 4. juulil. Vaata võistlust, aga vaata ka jalgrattaid.


Ride in RydeCruz — jõudlus jalgrattasärgid hingavas Bamboo BreathTech kangas, tasuta ülemaailmne kohaletoimetamine.

Sirvi kõiki särgid →

RELATED ARTICLES