Van Rysel RCR-F pret Specialized Tarmac SL8: Vai Decathlon tiešām var pārspēt lielos zīmolus?

Van Rysel RCR-F vs Specialized Tarmac SL8: Can Decathlon Really Beat the Big Brands?

Van Rysel RCR-F pret Specialized Tarmac SL8: Vai Decathlon tiešām var pārspēt lielos zīmolus?

Velosipēds no tās pašas ķēdes, kas tagad pārdod €100 pilsētas hibrīdus, tagad uz papīra un uz ceļa stāv pretī Specialized Tarmac SL8, vienam no visvairāk apbalvotajiem superbike pasaulē. Tas ir dīvains teikums, ko rakstīt, un tas ir iemesls, kāpēc šis salīdzinājums pastāv. Šis 2026. gada salīdzinājums liek Van Rysel RCR-F un Tarmac SL8 vienā un tajā pašā specifikāciju tabulā, vienā un tajā pašā cenu kolonnā un vienā un tajā pašā godīgajā spriedumā, izmantojot jaunākās cenas, vēja tunelī iegūtos datus un braukšanas atsauksmes, kas pieejamas šobrīd. Ja jūs esat domājuši, vai budžeta zīmolu veiktspēja patiešām ir panākusi, vai kur tieši slēpjas pārsteigums, šis ir salīdzinājums, ko neviens cits šķietami nav izveidojis pareizi.

Galvenie secinājumi (lasiet to vispirms):

- Veiktspēja ir patiešām tuvu. RCR-F ir īsts WorldTour aerodinamiskais sacīkšu velosipēds. Félix Gall ar to izcīnīja 5. vietu kopvērtējumā 2025. gada Tour de France.

- Cenu atšķirība ir milzīga. Dura-Ace Di2 RCR-F cena ir ap $11,999, kamēr S-Works Tarmac SL8 pilna komplektācija maksā aptuveni $14,000–$15,000.

- Tie optimizē atšķirīgi. RCR-F ir tīrs aerodinamiskais rīks un lepojas ar to. SL8 ir vieglais universālais standarts, kas arī ir ātrs.

- Svars ir SL8 trumpis. S-Works SL8 rāmis sver tikai 685 g; RCR-F rāmis ir ap 1,040 g, un neviens standarta RCR-F komplekts nepietuvojas UCI 6.8 kg limitam.

- Patiesais pārsteigums ir īpašumtiesības, nevis veiktspēja. Domājiet par pārdošanu, dīlera atbalstu un garantijas skaidrību, nevis vatiem vai gramiem.

Šis ir patiesi viens pret vienu. Mēs salīdzinām rāmja un pilna velosipēda svaru, katru apstiprināto cenu līmeni, aerodinamiku, stingrību, ģeometriju un braukšanas sajūtu. Pēc tam mēs pievēršamies tām daļām, kuras vienas velosipēda atsauksmes parasti izlaiž: pārdošanas vērtība, garantijas atbalsts un kur rāmji patiesībā tiek ražoti. Beigās jūs zināsiet, kurš velosipēds atbilst jūsu braukšanai, jūsu budžetam un jūsu tolerancijai pret kompromisiem.

Van Rysel RCR-F un Specialized Tarmac SL8 blakus salīdzinājuma diagramma, ar norādēm uz integrēto kokpitu, dziļajiem aerodinamiskajiem riteņiem, rāmju profiliem un katra velosipēda sēdekļa caurules formām
Van Rysel RCR-F un Specialized Tarmac SL8 blakus salīdzinājuma diagramma, ar norādēm uz integrēto kokpitu, dziļajiem aerodinamiskajiem riteņiem, rāmju profiliem un katra velosipēda sēdekļa caurules formām

€9,500 jautājums: kāpēc šis salīdzinājums ir svarīgs 2026. gadā

Lielākajai daļai mūsdienu ceļu riteņbraukšanas, atbilde uz jautājumu "kuru supervelosipēdu man vajadzētu iegādāties?" nāca no īsa saraksta ar augstākās klases zīmoliem: Specialized, Trek, Pinarello, Cervélo, Canyon. Decathlon bija vieta, kur iegādāties turbo trenažiera paklāju vai rezerves kameru, nevis Tour de France pierādītu aerodinamisku rāmi. Van Rysel RCR-F ir radīts, lai apgāztu šo pieņēmumu.

Van Rysel ir Decathlon Francijā bāzētais veiktspējas ceļu zīmols, un RCR-F (F nozīmē "ātrs") ir tā aerodinamiskais sacensību flagmanis. Tas nonāca pie patērētājiem 2025. gada martā, ar pirmo ražošanas partiju, kas pabeigta 2024. gada decembrī. Prototips jau bija pamanīts 2024. gada Tour de France zem Félixa Galla ar marmora krāsojumu, un sprinteris Sems Benets sāka to testēt ap 2024. gada maiju. 2025. gada Tour šis velosipēds vairs nebija ziņkārība. Gall noslēdza 5. vietu kopvērtējumā, kas ir tāds rezultāts, kas beidz diskusiju par to, vai "budžeta" velosipēds ir reāls.

Dezinformācija ir it kā visa jēga. RCR-F dalās ar mātes uzņēmumu ar velosipēdiem, kas maksā mazāk nekā pienācīgs grupas komplekts, tomēr tas tiek salīdzināts ar Specialized Tarmac SL8, velosipēdu, uz kuru vairums recenzentu vēršas, kad viņiem nepieciešams noklusējuma "labākais visaptverošais sacensību velosipēds." Kad sporta preču ķēdes mājas zīmols piespiež šo salīdzinājumu, interesantais jautājums vairs nav "vai tas ir labs?" Patiesais jautājums ir: vai veiktspējas atšķirība patiešām ir samazinājusies, vai ir kāds slēpts triks, par kuru uzzināsiet tikai pēc maksāšanas?

Un šim jautājumam ir reāla nauda pievienota. WorldTour rāmis RCR-F Pro ar Dura-Ace Di2 maksā ap $11,999, kamēr S-Works Tarmac SL8 pilna velosipēda cena ir ap $14,000–$15,000. Reiziniet šo $2,000–$3,000 starpību visā pirkšanas lēmumā un plašākajā Van Rysel stratēģijā, kas samazina lielo zīmolu cenas par tūkstošiem, un jūs redzēsiet, kāpēc šis jautājums ir kļuvis par vienu no visbiežāk meklētajiem jautājumiem ceļu riteņbraukšanā.

Secinājums: tas vairs nav "lētu velosipēdu pret īstu velosipēdu." Tas ir divi likumīgi WorldTour sacensību platformas, kas sasniedz ātrumu pa dažādiem ceļiem un maksā ļoti atšķirīgas summas, lai tās iegūtu.

Kas jauns 2026. gadā: kur abas velosipēdi pašlaik atrodas

Pirms specifikāciju kara ir noderīgi piesaistīt abus velosipēdus pašreizējam brīdim, jo 2026. gada modeļu gads mainīja ietvaru tādā veidā, kas padara šo salīdzinājumu svaigāku, nekā tas izskatās.

Tarmac SL8 turpinās kā pašreizējā platforma 2026. gadam. Nav SL9 un nav lielu pārskatījumu. Specialized ļauj SL8 izturēt vēl vienu sezonu ar krāsu un specifikāciju atjauninājumiem, nevis pārveidošanu. Tas pircējiem nozīmē divus veidus. Pirmkārt, velosipēds, ko jūs salīdzināt šodien, ir velosipēds, ko jūs joprojām varat iegādāties. Otrkārt, pārnesto platformu parasti vairāk atlaida un labāk pieejama, kad gads turpinās, kas var klusi samazināt cenu atšķirību konkrētām konfigurācijām.

RCR-F ir tikai gadu vecs un tagad tiek pārdots ASV. Tas bija trūkstošais gabals lielai tirgus daļai. Decathlon USA vada aktīvu produktu lapu RCR-F Pro Dura-Ace Di2 Team Edition par $11,999, tādējādi amerikāņu pircējiem vairs nav jāimportē vai jāmin. Velosipēds, kas 2025. gada sākumā bija Eiropas iekšējais vērtības noslēpums, 2026. gadā ir īsta Ziemeļamerikas izvēle.

Sacensību stāsts arī mainījās. RCR-F tiek reklamēts ar Decathlon-AG2R La Mondiale, pārdēvēts par Decathlon-CMA CGM 2026. gadam, un komanda pāriet uz SRAM Red AXS jaunajai sezonai pēc Shimano izmantošanas. Potenciālajam pircējam tas ir noderīgs rādītājs. WorldTour komanda, kas atkārtoti apņemas platformu grupas komplekta maiņas laikā, norāda uz pārliecību par pašu rāmi, nevis tikai uz ērtu sponsorēšanu.

Savienojot visu kopā, laiks ir neparasti tīrs. Viens velosipēds, SL8, ir zināms, stabils etalons ar noteiktu 2026. gada statusu. Otrs, RCR-F, ir pietiekami jauns, lai joprojām būtu nepietiekami novērtēts tiešā salīdzinājumā, tagad pieejams tur, kur tas iepriekš nebija, un svaigi apstiprināts ar piecu labāko Grand Tour finišu.

Praktiska atziņa: ja jūs esat gaidījis "SL9" pirms Tarmac iegādes, 2026. gadā nav par ko gaidīt. Un, ja jūs pieņēmāt, ka RCR-F ir tikai Eiropai, tas vairs nav taisnība.

2026 status timeline infographic showing the RCR-F journey — 2024 Tour de France prototype, December 2024 first production batch, March 2025 consumer launch, 2025 Tour 5th place, 2026 USA availability and SRAM switch — alongside the Tarmac SL8 carry-over status
2026 status timeline infographic showing the RCR-F journey — 2024 Tour de France prototype, December 2024 first production batch, March 2025 consumer launch, 2025 Tour 5th place, 2026 USA availability and SRAM switch — alongside the Tarmac SL8 carry-over status

Iepazīstieties ar pretendentiem: divi ļoti atšķirīgi ceļi uz "ātrumu"

Virsraksts salīdzina šos velosipēdus, taču tie necenšas būt viens un tas pats velosipēds. Izpratne par to dizaina uzdevumiem ir vissvarīgākais solis pareizā izvēlē, jo "ātrāk" katram no tiem nozīmē kaut ko citu.

Van Rysel RCR-F ir speciāli izstrādāts aerodinamiskais sacensību rīks. Van Rysel izstrādāja savu aerodinamiku kopā ar Swiss Side, riteņu un aerodinamisko speciālistu, un visa velosipēda personība ir organizēta ap vēja krāpšanu uz plakaniem un viļņainiem reljefiem. Tas ir agresīvais brālis divu velosipēdu ģimenē. RCR-R ir Van Rysel vieglākais universālais un kāpšanas velosipēds; RCR-F nedaudz samazina svaru, lai maksimāli palielinātu aerodinamiku un stingrību. Šeit ir izšķirošs sīkums: Van Rysel patiešām bija rāmis, kas bija aptuveni 40 g vieglāks, bet izvēlējās smagāku ~1,040 g kompozīciju, lai sasniegtu stingrības un aerodinamiskos mērķus. Tas ir lēmums, kas prioritizē aerodinamiku, skaidri izteikts.

Specialized Tarmac SL8 ir vieglais universālais velosipēds, kas atsakās būt lēns. Agrāk Specialized modeļi dalīja pienākumus starp vieglo Tarmac un aerodinamisko Venge, taču SL8 apvienoja to vienā rāmī. Specialized apgalvo, ka SL8 ir vairāk aerodinamiska nekā vecais Venge, vienlaikus būtiski vieglāka. S-Works rāmis samazinājās līdz 685 g 56 cm izmērā, kas ir 15% samazinājums salīdzinājumā ar SL7, un Specialized norāda uz aptuveni 33% uzlabojumu stingrības un svara attiecībā, piedāvājot velosipēdu, kas ir vienlīdz piemērots "pilnīgām sprintiem vai kāpšanas finišiem." SL8 uzdevums ir plašums: pietiekami viegls, lai uzvarētu kalnā, pietiekami aerodinamiska, lai uzvarētu uz plakana, pietiekami izsmalcināts, lai brauktu visu dienu.

Šis kontrasts ietver visu, kas seko. RCR-F ir speciālists, kas dara vienu lietu ārkārtīgi labi un ir godīgs par to. SL8 ir vispārējs, kas dara gandrīz visu ļoti labi un prasa, lai jūs maksātu par daudzpusību.

Lēmuma noteikums: ja jūsu braukšana ir dominēta ar plakanu un viļņainu ātrumu, kritiem, ātriem grupu braucieniem un sprintiem, RCR-F specializācija ir priekšrocība. Ja jūsu braukšana apvieno nopietnu kāpšanu ar visu pārējo, un vēlaties vienu velosipēdu visam, SL8 plašums ir vērts reālu naudu.

Specifikāciju un cenu salīdzinājums: skaitļi blakus

Šī ir sadaļa, kurai meklēšanas vaicājums pastāv. Zemāk ir galvenais salīdzinājums par specifikācijām un cenām, kas patiešām ietekmē lēmumu. Ja skaitlis atšķiras atkarībā no komplektācijas vai izmēra, tabula to norāda.

Specifikācija Van Rysel RCR-F Specialized Tarmac SL8
Velosipēda tips Pure aero sacensību Viegls universālais (ļoti aerodinamiska)
Rāmja svars ~1,040 g (izmērs M; daži Team Ed. saraksti norāda ~1,010 g) 685 g (S-Works, 56 cm, FACT 12r); ~780–790 g ne-S-Works
Rāmja komplekta svars ~1.41 kg (rāmis + dakša + sēdekļa stabi, izmērs 56)
Pilna velosipēda svars ~7.5 kg (Dura-Ace apgalvojums) līdz 8.5 kg (105 Di2 komplektācija) ~6.6–6.9 kg standarta S-Works; pielāgotas komplektācijas līdz 5.9 kg
Apstiprinātā lētākā komplektācija RCR-F Pro, Shimano 105 Di2 — £5,000 Comp līmenis — est. $4,000–$4,500
Flagmanu komplektācija RCR-F Pro Dura-Ace Di2 Team Ed. — $11,999 / £10,000 / €9,500 S-Works — est. $14,000–$15,000
Kabīne Integrēta Deda × Van Rysel viengabala stūre/stūres stienis Integrēta kabīne (atkarībā no komplektācijas)
Krāsu riteņi Swiss Side Hadron 625 (62 mm, 1,840 g) Roval Rapide CLX II (S-Works)
Riepu brīvība Līdz 38 mm (krāsu bieži 28 mm GP5000 S TR) ~32 mm tipiski
Stack-to-reach (izmērs M) 1.36 (zemāks, agresīvāks) 1.43 (vairāk relaksēts/izsvarots)
Rāmja komplekta cena ~$5,499 (S-Works)

Dažas lietas izceļas no šīs tabulas. Pirmkārt, RCR-F ieejas punkts ir agresīvs: pilnīgs Shimano 105 Di2 WorldTour rāmja velosipēds par £5,000, ar Ultegra Di2 versiju, kas norādīta par £7,000, bet redzēta pārdošanā ap £5,499. Otrkārt, katras sērijas augšgalā vērtības atšķirība ir strukturāla, nevis reklāmas. Dura-Ace RCR-F par $11,999 vienkārši maksā tūkstošiem mazāk nekā S-Works SL8, un SRAM Red AXS RCR-F (RCR-F Pro II Red PW, ar jaudas mērītāju) ir ap $13,500, joprojām zem tipiska S-Works.

Treškārt, ģeometrijas skaitļi pastāsta, kam katrs velosipēds ir paredzēts, pirms tu vispār uzsēdies uz tā. Izmērā M RCR-F ir stack-to-reach 1.36, salīdzinot ar Tarmac SL8 1.43. Šis zemākais skaitlis nozīmē, ka Van Rysel novieto tevi agresīvākā, zemākā priekšējā pozīcijā. Lieliski pieredzējušam sacīkšu braucējam, kurš meklē aerodinamiku. Mazāk piedodošs braucējam, kurš vēlas visu dienu komfortu tieši no kastes.

Profesionāls padoms: nesalīdzini tikai flagmaņu ar flagmaņu. Visvairāk nevienlīdzīgā vērtības situācija RCR-F atrodas sērijas vidū, kur 105 Di2 vai Ultegra Di2 komplekts nodrošina WorldTour rāmja aerodinamiku par vidējā līmeņa velosipēda cenu no augstākā zīmola.

Tīra divu kolonu salīdzinājuma tabula par rāmja svaru, pilna velosipēda svaru, lētākā komplekta cenu un flagmaņu komplekta cenu RCR-F pret Tarmac SL8, izmantojot joslas, lai vizuāli parādītu cenu un svara atšķirības
Tīra divu kolonu salīdzinājuma tabula par rāmja svaru, pilna velosipēda svaru, lētākā komplekta cenu un flagmaņu komplekta cenu RCR-F pret Tarmac SL8, izmantojot joslas, lai vizuāli parādītu cenu un svara atšķirības

Aerodinamika un stingrība: vai lētākais velosipēds patiešām brauc tikpat ātri?

Šeit ir vieta, kur budžeta zīmola skepsi saskaras ar vēja tuneli. Īsā versija: RCR-F nav tikai "ātrs par naudu." Tas ir ātrs, punkts. Bet abu zīmolu mārketinga skaitļi izmanto dažādas bāzes, tāpēc tos jāizlasa uzmanīgi.

Van Rysel apgalvo, ka RCR-F ietaupa 13 W pie 45 km/h salīdzinājumā ar savu universālo RCR-R tīrā uzstādījumā, un ka atšķirība pieaug līdz 20.1 W pie 55 km/h reālā uzstādījumā ar pudelēm un turētājiem. Tas arī apraksta RCR-F kā 13 W ātrāku nekā iepriekšējais RCR/RCR Pro pie 45 km/h savos vēja tunelī veiktajos testos. Integrētais Deda × Van Rysel cockpit vien pats veido apmēram 2.7 W no tā. Savukārt Specialized apgalvo, ka SL8 ir 16.6 sekundes ātrāks 40 km distancē nekā SL7, vienlaikus būdams vieglāks un stingrāks.

Problēma ar abiem apgalvojumiem ir bāze. RCR-F vati tiek mērītas pret tā paša brāļiem, un SL8 sekundes tiek mērītas pret tā paša priekšteci. Neviens no tiem nav tiešs A pret B salīdzinājums ar citu velosipēdu. Tieši tāpēc neatkarīgi un apkopoti dati šeit ir svarīgāki.

Aero / stingrības metrika Van Rysel RCR-F Specialized Tarmac SL8
Zīmola aerodinamika 13 W pret RCR-R @45 km/h; 20.1 W @55 km/h 16.6 s ātrāk /40 km pret SL7
Stūres aerodinamiskā ieguldījuma ~2.7 W (Deda × Van Rysel viengabala) Integrēts, atkarīgs no komplekta
Neatkarīgā vēja tunela stāvoklis Starptautiski ātrāko aerodinamisko velosipēdu vidū Tour žurnāla testu grupā Vairāk aerodinamiska nekā vecais Venge (Specialized)
Laterālā stingrība Augstākā no visiem velosipēdiem Tour žurnāla testu grupā ~33% labāka stingrība pret svaru nekā SL7
ZwiftInsider aerodinamiskais rezultāts 97.6 / 100 Augsts (viegls-aerodinamiskais hibrīds)
ZwiftInsider kāpšanas rezultāts 65.7 / 100 Spēcīgāks (vieglāka platforma)

Kopējie vēja tunelī veiktie testi, ko apkopoja Tour magazine, ierindo RCR-F starp ātrākajām aerodinamiskajām velosipēdu modeļiem, ar visaugstāko sānu stingrību šajā grupā. Sprinteriem un spēcīgiem līdzeno ceļu braucējiem šī kombinācija ir zelta: zema pretestība un rāmis, kas nesalocās, kad caur apakšējo kronšteinu tiek izlaisti 1,400 W. ZwiftInsider spēles iekšējie ZIMetrics to apstiprina, piešķirot RCR-F 97.6/100 par aerodinamiku (starp ātrākajiem līdzeno ceļu rāmjiem spēlē), bet tikai 65.7/100 par kāpšanu, kas ir datu pamatots apstiprinājums velosipēda specializācijai.

Galvenā atziņa: uz līdzenām virsmām un sprintā lētākais velosipēds patiešām brauc tikpat ātri, un tas var sprintot spēcīgāk, pateicoties šai klases līderu stingrībai. SL8 atgūst zemi brīdī, kad ceļš sāk slīpēt uz augšu, jo aerodinamika ir tikai daļa no tā uzdevuma.

Radar/spider chart comparing the RCR-F and Tarmac SL8 across five axes — aero, lateral stiffness, low weight, climbing, and ride comfort — visually showing the RCR-F spiking on aero and stiffness while the SL8 is more evenly balanced
Radar/spider chart comparing the RCR-F and Tarmac SL8 across five axes — aero, lateral stiffness, low weight, climbing, and ride comfort — visually showing the RCR-F spiking on aero and stiffness while the SL8 is more evenly balanced

Svara reālās pārbaudes: aerodinamiskais rīks pret vieglo svaru

Ja aerodinamika ir vieta, kur RCR-F pārsteidz cilvēkus, svars ir vieta, kur Specialized atkārtoti apstiprina lielā zīmola priekšrocības. Šī ir visgodīgākā salīdzinājuma daļa, un tā ir tā, ko cena par vatu entuziasms parasti ignorē.

RCR-F ir smags mūsdienu sacensību velosipēdam, pēc dizaina. Svara dati stāsta stāstu. BikeRadar novērtēja Félixa Galla 2025 Tour RCR-F svaru 8.065 kg, AG2R komandas specifikācija ir ap 7.5–7.6 kg ar pudelēm un pedāļiem, Van Rysel apgalvo, ka 7.5 kg ir patērētāju Dura-Ace komplektam, un Rouleur testētais patērētāju 105 Di2 komplekts svēra 8.5 kg. Svarīgā daļa: neviens dokumentētais ražošanas RCR-F komplekts nenonāk tuvumā UCI 6.8 kg minimumam. Standarta komplekti ir aptuveni 0.7–1.7 kg virs normas. Pats rāmis sver ap 1,040 g, un atkal, Van Rysel apzināti atteicās no ~40 g vieglākas versijas, lai saglabātu stingrību un aerodinamiku.

Tarmac SL8 spēlē pavisam citu spēli. S-Works rāmis sver 685 g, kas ir 15% samazinājums salīdzinājumā ar SL7, un rāmja komplekts (rāmis, dakša, sēdeklis) sver ap 1.41 kg 56. izmērā. Standarta S-Works komplekti svārstās ap 6.6–6.9 kg, pielāgots S-Works ar Alpinist CLX riteņiem ir svērts 5.9 kg, un ekstrēmi pielāgotie komplekti ir zem 5 kg. Tas ir pavisam cits viegluma līmenis. SL8 var tikt uzbūvēts līdz UCI likumīgajam svaram un pat vairāk; RCR-F to nevar bez pārveidošanas.

Neviens no šiem aspektiem nav RCR-F trūkums. Tas ir tirdzniecības nosacījums. RCR-F prioritizē aerodinamiku un stingrību, un Van Rysel pašā klāstā RCR-R ir velosipēds, ko izvēlaties, kad grami ir vissvarīgākie. Bet, ja jūs salīdzināt aerodinamisko Van Rysel ar universālo Specialized, svars ir vienīgais ass, kur premium zīmols joprojām skaidri uzvar.

Kad svara atšķirība patiešām ir svarīga:

  • Ilgi noturīgi kāpumi un kalnu maršruti. Katrs kilograms ir jūtams 30–60 minūšu kāpšanas laikā.
  • Spēcīgas atkārtotas paātrināšanas kalnos. Vieglāka rotējošā un kopējā masa reaģē ātrāk.
  • UCI svara pārbaude. Tikai SL8 platforma padara to reālu standarta komplektācijā.

Kad tas gandrīz nav svarīgi:

  • Līdzenas un viļņotas virsmas. Aerodinamika dominē virs ~30 km/h, un RCR-F uzvar tur.
  • Kritēriji un ātras grupu braucieni. Stingrība un aerodinamika pārsniedz kilogramu statiskā svara.

Izlemšanas noteikums: ja vairāk nekā trešdaļa no jūsu nopietnā braukšanas laika tiek pavadīta kāpjot, SL8 svara priekšrocība ir reāls, atkārtojams, katra brauciena ieguvums, nevis specifikāciju lapas lepnības punkts.

Kā tie brauc: recenzentu spriedumi blakus

Skaitļi nosaka gaidas; braukšanas sajūta tās apstiprina vai izjauc. Un šeit publicētās atsauksmes sniedz diezgan konsekventu ainu katram velosipēdam.

RCR-F brauc tā, kā sola tā specifikācija. Stingrs, ātrs, sprinteriem draudzīgs un cietāks nekā universāls velosipēds. Escape Collective nosauca savu atsauksmi "Stāvot uz milža pleciem," ietverot RCR-F kā agresīvu aero sacīkšu velosipēdu ar ļoti augstu apakšējā balsta un priekšējā gala stingrību. Komfortu tā raksturoja kā "pieņemamu sacīkšu velosipēdam, bet ne tā stiprāko pusi." Tas sakrīt ar 1.36 stack-to-reach un klases vadošo sānu stingrību. Tas ir velosipēds, kas atlīdzina spēcīgam, agresīvam braucējam un nodod ceļu. Tomēr tas nav sodošs. Contender Bicycles atklāja, ka RCR-F ir "ērtāks nekā gaidīts," norādot, ka tas "labi tiek galā ar nelīdzenu segumu un nekad neizjūt pārāk skarbs." Godīga sintēze: stingrs un mērķtiecīgs, bet ne brutāls.

Tarmac SL8 brauc kā etalons, kāds tas ir. Līdzsvarots, izsmalcināts un ērtāks nekā velosipēdam šādā ātrumā būtu tiesības būt. Tā reputācija atsauksmēs balstās uz mierīgumu: rāmis, kas ir pietiekami stingrs, lai sprintotu un kāptu grūti, tomēr pietiekami amortizēts un neitrāls, lai brauktu stundām ilgi, nesitot tevi. Relaksētāks 1.43 stack-to-reach veicina pozīciju, kas atbilst plašākam braucēju lokam tieši no kastes, tostarp tiem, kuri nevar vai nevēlas nosist priekšējo galu.

Praktiskā atšķirība ir atkarīga no tā, kurš velosipēds izceļ katru braucēju. RCR-F izceļ braucēju, kuram jau ir motors un elastība agresīvai pozīcijai un vēlas, lai rāmis katru vatu pārvērstu uz priekšu. SL8 izceļ gandrīz visus. Tas piedod mazāk nekā profesionālu elastību, dažādus ceļa segumus un garas dienas, vienlaikus joprojām esot sacīkšu spējīgs.

Pro padoms: pozīcija ir svarīgāka, nekā cilvēki atzīst. Ja tu nevari ērti noturēt zemu, agresīvu pozīciju savam tipiskajam brauciena garumam, RCR-F ģeometrija var pārvērst tās stingrību neērtībā, kamēr SL8 ģeometrija slēpj daudz braucēju ierobežojumu. Iegūsti fit novērtējumu pirms apņemies agresīvākam rāmim.

Galvenais secinājums: abi ir izcili. RCR-F ir asāks instruments apņēmīgam sacīkšu braucējam; SL8 ir universālāk braucams supervelosipēds.

Braucēja pozīcijas salīdzinājuma diagramma, kurā redzams tas pats velosipēdists abos velosipēdos, ilustrējot zemāko, agresīvāko priekšējo galu RCR-F (1.36 stack-to-reach) pret vertikālāku, līdzsvarotāku pozīciju Tarmac SL8 (1.43 stack-to-reach)
Braucēja pozīcijas salīdzinājuma diagramma, kurā redzams tas pats velosipēdists abos velosipēdos, ilustrējot zemāko, agresīvāko priekšējo galu RCR-F (1.36 stack-to-reach) pret vertikālāku, līdzsvarotāku pozīciju Tarmac SL8 (1.43 stack-to-reach)

Piekare: pārdošana, garantija, atbalsts un pieejamība

Ja veiktspējas atšķirība ir maza un cenas atšķirība liela, acīmredzamais jautājums ir: kas ir piekare? Šī ir sadaļa, ko vienas velosipēda atsauksmes ērti izlaiž, un tā ir vieta, kur pircēju konsenss no kopienām, piemēram, r/cycling un r/Velo, nopelna savu vietu. Godīgā atbilde: piekare ir reāla, bet tā dzīvo īpašumā, nevis veiktspējā.

Zīmola prestižs un pārdošanas vērtība. Ārpus Eiropas Van Rysel vienkārši nav gadu desmitiem ilgas nosaukuma atpazīstamības, kādu bauda Specialized, Trek vai Pinarello. Uz ceļa tas neko nenozīmē. Lietoto tirgū tas nozīmē reālu naudu. Lietots Specialized parasti saglabā vērtību labāk un pārdodas ātrāk nekā lietots Van Rysel tirgos, kur zīmols joprojām ir jauns. Ja tu bieži uzlabo un rūpējies par izmaksu atgūšanu, SL8 spēcīgāka pārdošanas vērtība daļēji kompensē tās augstāku pirkuma cenu. Pircējs, kurš tur velosipēdu gadiem ilgi un brauc ar to līdz zemei, par to rūpējas daudz mazāk.

Izplatītājs, garantija un avārijas nomaiņas atbalsts. Specialized un Trek vada plašas vietējo velosipēdu veikalu tīklus, tāpēc, ja kaut kas noiet greizi, parasti ir tuvumā esošs izplatītājs, kurš risinās garantiju un apkalpošanu. Van Rysel atbalsts ir centralizēts caur Decathlon, kas ir lielisks dažās reģionos un vājāks citos, un konsenss ir tāds, ka avārijas nomaiņas nosacījumi ir mazāk dāsni un mazāk skaidri izklāstīti nekā lielajiem zīmoliem. Velosipēdam, kuru tu vari avarēt un kuram nepieciešama ātra remonts, atbalsta konsekvence ir patiesi vērtīga.

Pieejamība. Tas ir dramatiski uzlabojies. RCR-F tiek pārdots ASV 2026. gadā, ar Dura-Ace Team Edition pieejamu Decathlon USA par $11,999. Tomēr krājumu dziļums joprojām atšķiras vairāk nekā zīmoliem ar Specialized mēroga tirgotāju klātbūtni, īpaši tādās tirgos kā Austrālija.

Kur tas tiek ražots (un kāpēc tas nav būtisks jautājums). Van Rysel ir Decathlon Francijā bāzētais veiktspējas ceļu zīmols, un rāmji, tāpat kā praktiski katrs galvenais oglekļa sacīkšu velosipēds, tostarp lieli ASV un ES nosaukumi, tiek ražoti augstas klases OEM rūpnīcās Āzijā (Ķīnā/Taivānā). Tarmac SL8 tiek ražots tādā pašā veidā. Ražošanas valsts šeit nav nozīmīgs kvalitātes diferencētājs.

Īpašuma pārbaudes saraksts, godīgi novērtējiet RCR-F atbilstoši savai situācijai:

  • Vai jūs katru 1–2 gadu laikā uzlabojat velosipēdus? Pārdošanas vājums ir pret RCR-F.
  • Vai jūs paļaujaties uz vietējo veikalu servisa un garantijas nodrošināšanai? Vispirms pārbaudiet Decathlon segumu savā apgabalā.
  • Vai jūs sacenšaties un riskējat ar kritieniem? Pirms pirkšanas izlasiet avārijas nomaiņas noteikumus abiem zīmoliem.
  • Vai jūs esat ASV? Laba ziņa: RCR-F tagad ir tieši pieejams.
  • Vai jūs turat velosipēdus 5+ gadus un veicat remontus paši? Šī problēma galvenokārt izzūd.

Galvenais secinājums: jūs nemaksājat Specialized prēmiju par ātrāku velosipēdu. Jūs maksājat to par prestižu, pārdošanu un atbalsta noteiktību. Vai tas ir vērts $2,000–$3,000 ir personisks jautājums, nevis veiktspējas jautājums.

Infografika, kas izskaidro "kopējās īpašuma izmaksas" kompromisu — salīdzinot RCR-F un Tarmac SL8 pēc pirkuma cenas, sagaidāmās pārdošanas vērtības, tirgotāja/garantijas atbalsta sasniedzamības un avārijas nomaiņas skaidrības, rādot, kur patiesībā iet cenas prēmija
Infografika, kas izskaidro "kopējās īpašuma izmaksas" kompromisu — salīdzinot RCR-F un Tarmac SL8 pēc pirkuma cenas, sagaidāmās pārdošanas vērtības, tirgotāja/garantijas atbalsta sasniedzamības un avārijas nomaiņas skaidrības, rādot, kur patiesībā iet cenas prēmija

Spriedums: kurš kam jāiegādājas (un vērtības aprēķins)

Tātad, vai Decathlon tiešām var pārspēt lielos zīmolus? Aizstāvams atbildes variants ir: attiecībā uz veiktspēju un cenu, jā; attiecībā uz īpašumu, tas ir atkarīgs. Izteiksim vērtības aprēķinu skaidri un tad sniegsim skaidru ieteikumu.

Vērtības aprēķins. Dura-Ace Di2 RCR-F maksā ap $11,999; S-Works Tarmac SL8 pilns komplekts maksā aptuveni $14,000–$15,000. Šī shēma atkārtojas visā produktu klāstā un konkurentu vidū. Van Rysel RCR Pro ar SRAM Red AXS ir salīdzināts ar £9,000 (~6.7 kg) pret Cervélo R5 ar to pašu grupu par ~£11,500. RCR-F ir lētāks par lielo zīmolu ekvivalentiem no Specialized, Trek, Pinarello un Cervélo par tūkstošiem dolāru vai mārciņu ar atbilstošu specifikāciju. Tas nav atlaide; tas ir atšķirīgs izmaksu struktūra.

Attiecībā uz sacensību izcelsmi abi ir likumīgi. Abi ir pierādīti WorldTour. RCR-F sacenšas Decathlon-CMA CGM (pārdēvētais Decathlon-AG2R komanda), un Félix Gall 2025. gada Tour de France finišēja 5. vietā kopvērtējumā uz tā. Viena godīga piezīme specifikāciju apsēstajiem: BikeRadar 2025. gada sezonas apskatā tika atzīmēts, ka RCR-F pats 2025. gadā nav reģistrējis nevienu WorldTour uzvaru. Vieglākais RCR-R ieguva komandas Grand Tour posma uzvaru, ko nodrošināja Nicolas Prodhomme Giro. Tas ir saskaņā ar visu iepriekš minēto: RCR-F ir aerodinamiska velosipēda, kas spēj sasniegt top pieciniekā Tour, nevis komandas noteiktais kāpšanas uzvarētājs.

Priekšrocības un trūkumi vienā skatījumā:

Van Rysel RCR-F Specialized Tarmac SL8
Priekšrocības Klases vadošā stingrība; augstākā līmeņa aerodinamika; milzīga cenu priekšrocība; WorldTour pierādīts; tagad ASV; līdz 38 mm riepu brīvība 685 g rāmis; UCI likumīgais svars sasniedzams; lieliska vispārējā braukšana; spēcīga pārdošana; plaša tirgotāju/garantijas tīkla pieejamība
Trūkumi Smags aerodinamiskam velosipēdam (nevar sasniegt 6.8 kg); agresīva fit; vājāka pārdošana; centralizēts atbalsts; plānāka pieejamība dažos tirgos $2,000–$3,000+ dārgāks ar atbilstošu specifikāciju; jūs maksājat prēmiju par plašumu un zīmolu
Labākā reljefa Plakans, viļņains, kriti, sprinti Viss, īpaši jaukts/kāpšanas

Pērciet Van Rysel RCR-F, ja jums ir svarīga veiktspēja pret cenu, pārsvarā braucat pa līdzenām vai viļņainām vietām, vēlaties maksimālu aerodinamiku un sprinta stingrību, varat noturēt agresīvu pozīciju un turat velosipēdus pietiekami ilgi, lai pārdošana neietekmētu jūsu lēmumu. Jūs iegūstat īstu WorldTour aerodinamisko rāmi un ietaupāt tūkstošus.

Pērciet Specialized Tarmac SL8, ja vēlaties vienu vieglu velosipēdu, kas kāpj, sprinto un ceļo, novērtējat tūlītēju komfortu un elastīgāku piegulšanu, bieži veicat uzlabojumus (tāpēc pārdošana ir svarīga) vai vēlaties lielā tirgotāja un garantijas tīkla drošību. Jūs maksājat par daudzpusību un īpašuma mieru, un to iegūstat.

Noslēguma vārds: budžeta zīmolu veiktspējas atšķirība patiešām ir samazinājusies. Tas, kas nav samazinājies, ir īpašuma atšķirība, un tas, nevis vati vai grami, ir godīgs lēmumu faktors 2026. gadā.

Lēmumu koka plūsmas diagramma, kas novirza pircēju uz RCR-F vai Tarmac SL8, pamatojoties uz galvenajiem jautājumiem — reljefa veids, kāpšana pret līdzenumu, budžeta prioritāte, piegulšanas agresivitāte, pārdošanas nozīme un tirgotāja atbalsta vajadzības
Lēmumu koka plūsmas diagramma, kas novirza pircēju uz RCR-F vai Tarmac SL8, pamatojoties uz galvenajiem jautājumiem — reljefa veids, kāpšana pret līdzenumu, budžeta prioritāte, piegulšanas agresivitāte, pārdošanas nozīme un tirgotāja atbalsta vajadzības

Biežāk uzdotie jautājumi

Q: Vai Van Rysel RCR-F ir tikpat labs kā Specialized Tarmac SL8? A: Attiecībā uz veiktspēju, jā, ar atrunām. RCR-F aerodinamikā un sānu stingrībā ir līdzvērtīgs vai pat pārspēj SL8 (tam ir visaugstākā sānu stingrība Tour žurnāla testu grupā un 97.6/100 ZwiftInsider aerodinamiskais rezultāts), un tas ir pierādīts WorldTour līmenī, pateicoties Félixa Galla 5. vietai 2025. gada Tour de France. SL8 uzvar svarā, vispārējā braukšanas kvalitātē, pārdošanas vērtībā un tirgotāja atbalstā. Tie ir vienlīdz spējīgi sacensību velosipēdi, kas optimizē atšķirīgas prioritātes.

Q: Cik daudz lētāks ir Van Rysel RCR-F nekā Tarmac SL8? A: Ar līdzvērtīgu specifikāciju, aptuveni $2,000–$3,000 lētāks. Dura-Ace Di2 RCR-F cena ir ap $11,999, kamēr S-Works Tarmac SL8 pilna cena ir ap $14,000–$15,000. RCR-F arī pārspēj konkurentus, piemēram, Cervélo, par tūkstošiem. Piemēram, RCR Pro ar SRAM Red AXS par ~£9,000 pret Cervélo R5 ar to pašu grupu par ~£11,500.

Q: Cik sver Van Rysel RCR-F, un vai tas var sasniegt UCI 6.8 kg ierobežojumu? A: Standarta komplektācijas svars ir aptuveni 7.5–8.5 kg, atkarībā no grupas (Van Rysel apgalvo, ka Dura-Ace komplektācija sver 7.5 kg; 105 Di2 komplektācija tika nosvērta uz 8.5 kg; Galla Tour velosipēds bija 8.065 kg). Nav dokumentēta ražošanas RCR-F, kas tuvotos UCI 6.8 kg minimumam. Tas ir aerodinamiskais velosipēds, un tikai rāmis sver ap 1,040 g. Ja vēlaties vieglu Van Rysel, vieglākais RCR-R ir izvēle.

Q: Vai Van Rysel ir laba zīmola, un kur tiek ražoti rāmji? A: Van Rysel ir Decathlon Francijā bāzēts veiktspējas ceļu zīmols, un tas ir likumīgs. Tā velosipēdi sacenšas WorldTour līmenī. Kā gandrīz katrs galvenais oglekļa sacensību velosipēds (ieskaitot lielos ASV un ES zīmolus), RCR-F rāmji tiek ražoti augstas klases OEM rūpnīcās Āzijā. Ražošanas valsts nav nozīmīga kvalitātes atšķirība salīdzinājumā ar Specialized; īstās tirdzniecības atšķirības ir pārdošanas vērtība un atbalsta konsekvence, nevis ražošanas kvalitāte.

Q: Vai jūs varat iegādāties Van Rysel RCR-F ASV? A: Jā. No 2026. gada RCR-F tiek pārdots ASV. Decathlon USA ir aktīva produkta lapa RCR-F Pro Dura-Ace Di2 Team Edition par $11,999. Tas ir nesenais pārmaiņas; velosipēds faktiski bija vērsts uz Eiropu tā palaišanas laikā 2025. gada martā.

Q: Kāda ir atšķirība starp Van Rysel RCR-F un RCR-R? A: RCR-F ("ātrais") ir aerodinamiskais sacensību flagmanis — stingrāks, aerodinamisks, smagāks (~1,040 g rāmis) un vislabākais līdzenās un viļņainās vietās. RCR-R ir vieglāks universālais un kāpējs. Van Rysel apgalvo, ka RCR-F ietaupa 13 W pie 45 km/h salīdzinājumā ar RCR-R, pieaugot līdz 20.1 W pie 55 km/h ar pudelēm. Izvēlieties RCR-F aerodinamikai un sprintam; izvēlieties RCR-R, ja zems svars un kāpšana ir vissvarīgākie.

Q: Vai Van Rysel RCR-F saglabā savu pārdošanas vērtību salīdzinājumā ar Specialized? A: Parasti nē, un tas ir galvenais mīnuss. Ārpus Eiropas Van Rysel ir mazāk atpazīstams zīmols nekā Specialized, tāpēc lietotie RCR-F parasti tiek pārdoti lētāk un lēnāk nekā salīdzināms Tarmac SL8. Ja tu bieži uzlabo savu velosipēdu, SL8 spēcīgāka pārdošanas vērtība kompensē daļu no tā augstākās iegādes cenas. Ja tu turēsi velosipēdus gadiem ilgi, pārdošanas vērtība ir daudz mazāk svarīga, un RCR-F vērtības priekšrocība paliek spēkā.

Q: Kurš ir ērtāks, RCR-F vai Tarmac SL8? A: Tarmac SL8 ir ērtāks universālais velosipēds, pateicoties relaksētākai 1.43 stack-to-reach un izsmalcinātai, līdzsvarotai braukšanai. RCR-F ir stingrāks un agresīvāks (1.36 stack-to-reach). Recenzenti to komfortu raksturo kā "pieņemamu sacīkšu velosipēdam, bet ne tā stiprāko pusi," lai gan tas ir "ērtāks nekā gaidīts" un "nekad nav pārāk ciets." Garām dienām un dažādiem segumiem SL8 ir priekšrocība.


Brauciet ar RydeCruz — veiktspējas riteņbraukšanas krekli elpojošā Bamboo BreathTech audumā, bezmaksas piegāde visā pasaulē.

Pārlūkot visus kreklus →

RELATED ARTICLES