Pogacar pret Vingegaard 2026: Vai tūrisma maršruts beidzot var uzvarēt Tadeju?

Pogacar vs Vingegaard 2026: Can the Tour Route Finally Beat Tadej?

Pogacar pret Vingegaard 2026: Vai tūrisma maršruts beidzot varēs uzvarēt Tadeju?

Sešus gadus pēc rivalitātes, kas ir noteikusi mūsdienu riteņbraukšanu, interesantais jautājums vairs nav, kas ir šie divi braucēji. Tas ir, vai kaut kas, kas palicis kalendārā, patiešām var apturēt Tadeju Pogacar? Tātad, šeit ir visjaunākais, datiem pamatots skatījums uz Pogacar pret Vingegaard 2026, ko varu sagatavot pirms 4. jūlija Grand Depart Barselonā: saskarsmes margi, posmu pa posmam maršruta analīze, jūnija forma un tiešās izredzes, viss apkopots vienā godīgā spriedumā. Pēc tam, kad Pogacar ieguva 4 minūtes un 24 sekundes priekšā Jonas Vingegaard 2025. gadā, 2026. gada maršruts ir labākais pierādījums, ka dānis joprojām var atrast ceļu. Tas ir apzināts Prudhomme "krescendo", kas beidzas ar pirmo reizi divām Alpe d'Huez kārtām pēc kārtas.

Galvenie secinājumi

- Pogacar ir galvenais favorīts ar aptuveni 1.70–1.85 (implicētā uzvaras varbūtība virs 55%); Vingegaard ir ap 4.0–5.0.

- 2026. gada maršruts ir apzināti veidots ar slodzi: 5 virsotnes finiši, tikai viens 26 km individuālais laika brauciens un brutāla pēdējā nedēļa, kas kulminē ar Alpe d'Huez divas reizes.

- Pogacar ir uzvarējis 4 Tour; Vingegaard 2. Vingegaard nekad nav beidzis zemāk par otro vietu piecās reizēs.

- Vingegaard ierodas pēc Giro d'Italia uzvaras (Giro-Tour dubultspēle); Pogacar ierodas pēc dominējošā Tour de Suisse, sakot "Es teiktu, ka esmu spēcīgāks."

- Wout van Aert ir traumēts, kas ir īsts trieciens Vingegaard atbalstam plakanajos un krustvējainajos posmos.

- Maršruts dod Vingegaard teorētisku iespēju; forma un tirgus joprojām saka Tadej.

Tīra blakus salīdzinājuma infografika par Tadeju Pogacar un Jonu Vingegaard, kas parāda karjeras Tour de France uzvaras (4 pret 2), uzvarētās gadus un 2026. gada tiešās likmes, stilizēta kā sporta saskarsmes karte
Tīra blakus salīdzinājuma infografika par Tadeju Pogacar un Jonu Vingegaard, kas parāda karjeras Tour de France uzvaras (4 pret 2), uzvarētās gadus un 2026. gada tiešās likmes, stilizēta kā sporta saskarsmes karte

Seši gadi, viens jautājums

Katru jūliju kopš 2021. gada Tour de France ir nonācis pie tiem pašiem diviem vīriem, un katru jūliju tas pats jautājums kļūst asāks: vai maršruts, nogurums vai konkurence beidzot varēs uzvarēt Tadeju Pogacar? 2026. gada izdevums ir 113. Tour, kas notiks 4–26 jūlijā no Barselonas līdz Parīzei, un šķiet, ka tas ir gandrīz apzināti veidots, lai būtu vissmagākais iespējams viņa dominances pārbaudījums. Sacensību direktors Kristians Prudhomme nosauca maršrutu par "krescendo," priekšplānojot Pirenejus un saglabājot smagākos kalnus pēdējai nedēļai, kas beidzas ar Alpe d'Huez secīgās dienās.

Šis dizains ir svarīgs, jo 2025. gads beidzās tā. Pogacar ne tikai uzvarēja. Viņš uzvarēja ar 4:24 pār Vingegaard, kam Florian Lipowitz bija tālu trešajā vietā ar +11:00. Atstarpe, kas kādreiz tika mērīta sekundēs (Pogacar 2020. gadā uzvarēja Roglic ar 0:59), ir atkal atvērta minūtēs. Uz papīra konkurence izskatās noslēgta.

Bet "uz papīra" ir tieši tas, ko 2026. gada maršruts ir veidots, lai izjauktu. Pogacar ir uz pēdām rekordam atbilstošam piektajam Tour titulam, kas viņu sasaistītu ar Eddy Merckx, Bernard Hinault, Jacques Anquetil un Miguel Indurain. Vingegaard, savukārt, ir vienīgais vīrs, kurš viņu šeit patiešām ir uzvarējis, un viņš to ir izdarījis divreiz, labākajā ne-Tour sezonā savā karjerā. Mana tēze ir vienkārša, un es domāju, ka tā ir godīga: maršruts dod Vingegaard labāku skatuvi, kur izmēģināt, nekā forma to pelnītu. Bet, lai uzvarētu šo Pogacar versiju, nepieciešama gandrīz ideāla atveseļošanās un patiesa Tadej vājība, un neviens no tiem nav derīgs likmes veidošanai.

Savstarpējā cīņa: ko patiesībā saka rekords

Sāksim ar pamatu, jo konkurences mitoloģija apsteidz tās aritmētiku. Mūsdienu laikmetā Pogacar ir uzvarējis četros Tour (2020, 2021, 2024, 2025) un Vingegaard divos (2022, 2023). Viņi ir tikušies sešus gadus pēc kārtas, un šajās savstarpējās Tour sacensībās Pogacar ir ieguvis 4–2 priekšrocību. Šeit ir daļa, ko cilvēki aizmirst: Vingegaard nekad nav beidzis zemāk par otro piecās Tour sacensībās. Tas nav vienreizējs pretendents. Viņš ir otrs labākais Grand Tour braucējs savā paaudzē, punktu.

Atstarpe stāsta patieso stāstu, un tā svārstās atkarībā no maršruta un gada:

Gads Uzvarētājs Otrais Galīgā GC atstarpe
2020 Pogacar Roglic 0:59
2021 Pogacar Vingegaard 5:20
2022 Vingegaard Pogacar 2:43
2023 Vingegaard Pogacar 7:29
2024 Pogacar Vingegaard 6:17
2025 Pogacar Vingegaard 4:24

Izlasiet šo tabulu no augšas uz leju, un parādās raksts: kad kāds no vīriem uzvar, viņš parasti uzvar lielā veidā. 2020. gada 0:59 spriedze (pret Roglic, ne Vingegaard) ir izņēmums. Kopš šie divi sāka tirgot dzelteno kreklu, tuvākais finišs starp viņiem bija Vingegaard 2:43 2022. gadā, un trīs no viņu sešām cīņām tika izšķirtas ar vairāk nekā četrām minūtēm.

Ko tad patiesībā saka rekords? Tas ir divu vīru konkurss, kur zaudētājs parasti tiek uzvarēts izšķiroši, nevis šauri. Tas darbojas abos virzienos. Tas nozīmē, ka Vingegaard ir iepriekš iznīcinājis Pogacar minūtēs, īpaši 7:29 2023. gadā. Tas arī nozīmē, ka 2025. gada rezultāts nebija nejaušība vai slikta diena. Atstarpe 4:24 ir strukturāla, nevis caurums. Lai Vingegaard varētu mainīt 2026. gada scenāriju, viņam nav jāatrod dažas sekundes. Viņam jāatrod vairākas minūtes, un vienīgā vieta, kur tās atrast, ir kalnos.

Līniju vai stabu diagramma, kas vizualizē galīgās GC atstarpes starp Pogacar un Vingegaard no 2020. līdz 2025. gadam, ar stabiem virs/zem centrālās līnijas, lai parādītu, kurš braucējs uzvarēja katru gadu un cik daudz

Kas jauns 2026. gadā: maršruts, forma, nogurums

Trīs lietas ir mainījušās kopš šie divi pēdējo reizi stājās rindā, un katra no tām nedaudz izmaina izredzes. Uzskatiet to par savu "kas šogad patiešām ir atšķirīgs" informāciju.

1. Jauns 1. posma komandu laika brauciena formāts. Tūre sākas nevis ar plakanu sprintu, bet ar 19.7 km komandu laika braucienu Barselonā, divreiz kāpjot Montjuic kalnā. Pagrieziens: 2026. gada TTT izmanto jaunu formātu, kur katra braucēja individuālais laiks tiek ņemts vērā GC, nevis klasisko "ceturtā braucēja pāreja" noteikumu. Tas nozīmē, ka atstatumi var veidoties iekšpusē komandas, neviens GC līderis nevar atpūsties, un spēcīga komanda var iegūt reālu laiku pirmajā dienā. Visma-Lease a Bike izpilddirektors publiski kritizēja formātu, un jūs varat redzēt, kāpēc, ņemot vērā UAE Team Emirates' kolektīvo jaudu ap Pogacar.

2. Vingegaarda Giro-Tour dubultā likme. Vingegaards jau uzvarēja 2026. gada Giro d'Italia (8–31 maijs), un ne šaurā veidā: 5:22 pār Felix Gall, ar piecām posmu uzvarām, pabeidzot savu Grand Tour komplektu. Viņš arī uzvarēja Paris-Nice ar 4:23 (lielākais uzvaras starpības rādītājs mūsdienu laikmetā) un Volta a Catalunya. Neatkarīgi no tā, kā to mērīt, tā ir viņa labākā sezona kopš 2023. gada. Likme ir tāda, ka neviens mūsdienu laikmetā nav izmantojis Giro uzvaru kā starta platformu uz Tour uzvaru, un dubultā noguruma izmaksas parasti visvairāk ietekmē tieši trešajā nedēļā, kur Vingegaardam jābūt visspēcīgākajam.

3. Vouts van Aerts ir ārpus spēles. Van Aerts ir Vingegaarda vissvarīgākais ceļu kapteinis plakanu, pārejas un krustvēja dienās, un viņš izlaidīs 2026. gada Tūri traumas dēļ. Viņš avarēja treniņā, uzvarēja Dauphine (tagad Tour Auvergne-Rhone-Alpes) posmā ar elkoņa brūci, pēc tam pameta sacensības ar infekciju. Viņa prombūtne noņem unikālu šaha figūru no Visma dēļa tieši tajos posmos, kur Pogacara UAE var citādi diktēt.

Un tad ir ceturtā lieta, kas nav jauna, bet drīzāk drūma: Pogacara forma. Viņš noslēdza 2026. gada Tour de Suisse 21. jūnijā, uzvarot 1. posmā ar vairāk nekā divu minūšu pārsvaru un 4. posma laika braucienā ar 0.31s pār Mathieu van der Poel, pēc tam teica, ka viņa testu rezultāti rāda "Es teiktu, ka esmu spēcīgāks." Tas nav citāts, ko izaicinātājs vēlas lasīt trīs nedēļas pirms sacensībām.

2026. gada trase, atšifrēta

Visa diskusija balstās uz ceļu, tāpēc šeit ir maršruts, kurā patiesībā notiks GC cīņa. 2026. gada Tūre aptver 3,333 km 21 posmā, ar aptuveni 54,450 m kopējo augstuma pieaugumu un pieciem virsotnes vai augstkalnu finišiem. Ir tieši viens individuālais laika brauciens: 26 km viļņots ITT 16. posmā no Evian-les-Bains uz Thonon-les-Bains gar Ženēvas ezeru, pēc otrās atpūtas dienas. Šādam garam maršrutam tas ir pārsteidzoši maz plakanu laika brauciena kilometru, un tas ir ārkārtīgi svarīgi (vairāk par to zemāk).

Kalni ierodas divās viļņos. Pirmais vilnis ir Pireneji, agrīnā posmā. 3. posms (Granollers uz Les Angles, 196 km) nodrošina pirmo kalnu finišu, un 6. posms (Pau uz Gavarnie-Gedre, 186 km) ir pirmais patiesais GC tests, šķērsojot Col d'Aspin (~12 km ar 6.5%) un Col du Tourmalet (17.1 km ar 7.3%), kāpums, kas iepriekš ir izšķīris Tūres.

Otrais vilnis ir aizmugurējais "krescendo", un tieši tur sacensības visdrīzāk tiks uzvarētas vai zaudētas:

Posms Finišs / galvenais kāpums Profils Kāpēc tas ir svarīgi
6 Col du Tourmalet 17.1 km @ 7.3% Pirmais īstais GC atlases posms, Pireneji
15 Plateau de Solaison ~11.3 km @ 9% Pirmais Tūres finišs; stāvs un selektīvs
16 Evian → Thonon ITT 26 km viļņots Vienīgais sacensību laika brauciens
19 Alpe d'Huez 21 matu sprādziens; 128 km posms Īss, eksplozīvs pirmais kāpums
20 Alpe d'Huez (karalienes posms) 171 km, ~5,600 m pieaugums Croix de Fer, Telegraphe, Galibier, tad Alpe caur Sarenne
21 Parīze (Montmartre aplis) 130 km, 3x Rue Lepic Akmeņains fināls; sprint/bēgšana, nevis GC

Virsraksts ir Alpe d'Huez dubultais. 19. un 20. posms abi beidzas virs leģendārā 21 līkumu kāpuma, pirmo reizi kopš 1979 gada, kad Alpe ir uzņēmusies divus secīgus virsotnes finišus. 20. posms ir karalienes posms: 171 km ar apmēram 5,600 m kāpuma (visvairāk no visiem posmiem), iekļaujot Col de la Croix de Fer (~24 km pie 5.2%), Col du Telegraphe (~11.9 km pie 7.1%) un Col du Galibier (~17.7 km pie 6.9%, augstums 2,642 m) pirms pēdējā kāpiena uz Alpi caur stāvo Col de Sarenne. Neatkarīgi no tā, ko GC saka pēc 18. posma, šeit tas var tikt iznīcināts.

An annotated route map of the 2026 Tour de France from Barcelona to Paris, highlighting the five summit finishes (Tourmalet stage, Solaison, Alpe d'Huez x2) and the single Stage 16 individual time trial, with stage numbers and dates
An annotated route map of the 2026 Tour de France from Barcelona to Paris, highlighting the five summit finishes (Tourmalet stage, Solaison, Alpe d'Huez x2) and the single Stage 16 individual time trial, with stage numbers and dates

Kuri posmi der Pogacar, kuri der Vingegaard

Šis ir jautājuma būtība. Nevis "kurš ir labāks" abstrakti, bet kuri konkrētie 2026. gada posmi ir izdevīgi katram braucējam un kāpēc. Kartējiet trasi uz divu braucēju zināmajām stiprajām pusēm, un aina ir tuvāka, nekā likmes liecina, bet tā joprojām sliecas vienā virzienā.

Posms / iezīme Profils Priekšrocība Pamatojums
1. posms TTT (Barselona) 19.7 km, individuālā laika forma Pogacar UAE kolektīvā TT spēks; jaunā forma soda vājākas vienības
6. posms Tourmalet 17.1 km pie 7.3% Vienādi / nedaudz Vingegaard Garš, stabils slīpums ir klasiskā Vingegaard teritorija
15. posms Solaison ~11.3 km pie 9% Pogacar Stāvs, spēcīgs finišs atlīdzina eksplozīvās paātrināšanās
16. posms ITT 26 km viļņots Pogacar Pašreizējais TT posma uzvarētājs; vienīgais chrono sacensībās
19. posms Alpe d'Huez 128 km, īss un ass Pogacar Īsa, intensīva sacensība der viņa atkārtojamām uzbrukumiem
20. posms karalienes posms 171 km, ~5,600 m, Sarenne finišs Vingegaard Ilgstoša augstuma izsīkšana ir veids, kā viņš uzvarēja 2022–23
21. posms Montmartre 130 km, bruģēts aplis Neviens (GC) Sprinta/izlaušanās diena; 2025. gadā Van Aert šeit atstāja Pogacar

Divi trases fakti ir pelnījuši uzsvaru, un abi nāk tieši no iekšpuses Visma. Sporta direktors Grischa Niermann atzina, ka trase "der Pogacar tikpat labi kā Vingegaard," norādot, ka vienīgais patiešām stāvais virsotnes finišs ir Col de Sarenne 20. posmā, un ka viens no jaunajiem Pireneju virsotnēm ir "18 km, 3.5% kāpums, tāpēc būs grūti izdarīt atšķirību." Kad izaicinātāja paša komanda atzīst, ka trase nav slazds, kas uzbūvēts viņu cilvēkam, tas kaut ko nozīmē.

Šeit ir vienkārša noteikuma, ko izmantoju, lai izlasītu jebkuru 2026. gada kalnu posmu. Ja finiša kāpums ir īss un stāvs (Solaison 9%, Sarenne slīpums), dodiet priekšroku Pogacar eksplozīvajai jaudai. Ja diena ir gara, augsta un iekļauj vairākus kolus, lai sacensība nonāktu pie uzkrātā augstuma un noguruma, nevis viena paātrinājuma (20. posma karalienes posms), dodiet priekšroku Vingegaard dīzelim. Saskaņā ar šo noteikumu trase dod Vingegaard tieši vienu ideālu posmu, karalienes posmu, un dod Pogacar lielāko daļu pārējo, tostarp vienīgo laika braucienu.

Diagramma, kas salīdzina divus kāpšanas profilus blakus — īss, stāvs finišs (Solaison, ~9%) ar uzrakstu "suit Pogacar's punch" un garš daudzpakāpju posms (20. posma karalienes posms) ar uzrakstu "suit Vingegaard's attrition" — ilustrējot lēmumu noteikumu, kurš braucējs katrā posmā ir labvēlīgs
Diagramma, kas salīdzina divus kāpšanas profilus blakus — īss, stāvs finišs (Solaison, ~9%) ar uzrakstu "suit Pogacar's punch" un garš daudzpakāpju posms (20. posma karalienes posms) ar uzrakstu "suit Vingegaard's attrition" — ilustrējot lēmumu noteikumu, kurš braucējs katrā posmā ir labvēlīgs

Arguments PAR maršrutu, kas pārspēj Pogacar

Tagad ļaujiet man godīgi izteikt Vingegaard pusi, jo ir reāls arguments, un informētam fanam ir tiesības to redzēt labi izklāstītu. Lūk, bullis arguments, punkts pa punktam.

Kalni ir atpakaļ noslogoti, un tas ir viņa apvidus. Vingegaard divas uzvaras Tour tika balstītas uz trešās nedēļas pārākumu. Viņš ir braucējs, kurš kļūst spēcīgāks salīdzinājumā ar konkurentiem, kad sacensības turpinās. "Krescendo" maršruts, kas saglabā visgrūtākos kāpumus 19.–20. posmam, teorētiski ir pielāgots vīram, kurš iztur ilgāk, nevis sit spēcīgāk.

Alpe d'Huez dubultais ir tieši tāda izsīkšana, kas iepriekš ir salauzusi Pogacar. Divi secīgi finiši virsotnē šādā smagā kāpumā, noslēdzot karalienes posmu ar 5,600 m vertikālo augstumu, ir kumulatīvs slogs, kas radīja Pogacar sliktākās Tour dienas 2022. un 2023. gadā. Ja viņā ir kāda vājuma vieta, šis ir āmurs, kas visdrīzāk to atradīs.

Viņa 2026. gada forma ir labākā kopš pēdējās Tour uzvaras. Apskatiet sezonu: Parīze-Nisa ar 4:23, Volta a Catalunya un Giro d'Italia ar 5:22 ar piecām posmu uzvarām. Šie nav skaitļi, kas liecina par braucēju, kurš cer noturēties. Tie ir skaitļi, kas liecina par braucēju, kurš uzvar visu redzamajā ar milzīgām starpībām. Dzinējs noteikti ir tur.

Viņam ir pierādījumi. Atšķirībā no visām citām vārdnīcām starta sarakstā, Vingegaard patiesi ir uzvarējis Pogacar Tour, un ne reizi, bet divas reizes, ar 2:43 un 7:29. 2026. gada maršruts, vairāk nekā jebkurš kopš 2023. gada, atkārto šo uzvaru apstākļus.

Bullis argumentu saraksts, vai kas jādara pareizi Vingegaard:

  • [ ] Ierasties pirmajā atpūtas dienā aptuveni ~1 minūtes attālumā no Pogacar (ierobežot TTT un Solaison zaudējumus)
  • [ ] Izdzīvot 16. posma ITT ar ne vairāk kā ~45 sekunžu zaudējumu
  • [ ] Saglabāt Sepp Kuss un Matteo Jorgenson neskartus un gatavus Alpiem
  • [ ] Otrajā atpūtas dienā parādīt nulles Giro nogurumu
  • [ ] Izolēt Pogacar 20. posma karalienes posmā un uzbrukt Sarenne
  • [ ] Atrast vienu dienu, kad Pogacar patiesi salūst, nevis tikai izbalē

Atzīmējiet visus sešus un Vingegaard uzvar. Problēma ir tā, ka saraksts ir garš, un katram laukam jābūt zaļam.

Arguments PRET: kāpēc Tadej, visticamāk, joprojām uzvar

Šeit ir pretarguments, un tas ir spēcīgāks arguments, kāpēc Pogacar ir favorīts. Vingegaard bear arguments patiesībā ir četri grūti uzdevumi, kas sakrāti viens uz otra.

Problēma viena: šis Pogacar ir novērsis vecos vājumus. Visa optimistiskā teorija balstās uz trešās nedēļas un augstkalnu ievainojamību. Bet, kā teica Domestique, "šī Pogacar versija vairs neizskatās ievainojama augstkalnē un trešās nedēļas grūtībās." 2022.–23. gada spēles plāns uzvarēja jaunāku, trauslāku Pogacar. 2024. un 2025. gada rezultāti (uzvaru starpības 6:17 un 4:24) ir pierādījums, ka kļūda ir novērsta.

Otra problēma: maršruta izturība viņam der, un trūkstošie TT km sāp laukumam. Lielākā daļa izšķirošo finišu ir īsi un stāvi, Solaison pie 9%, Sarenne kāpums, kas atlīdzina Pogacar paraksta atkārtojamās paātrināšanās. Un ar tikai vienu 26 km ITT, praktiski nav līdzenas laika braukšanas reljefa. Tas klusi noņem sviru, ko varētu izmantot vairāk TT orientēts konkurents (Remco Evenepoel), un tas liedz ikvienam iespēju atgūt minūtes, ko Pogacar iegūst kalnos. Eksperti Bob Roll un Tejay van Garderen abi sniedza tiešu "neviens nepārspēs Pogacar" spriedumu būtībā šī iemesla dēļ.

Trešā problēma: UAE iegūst laiku pirmajā dienā. Jaunais individuālais laika 1. posma TTT atlīdzina spēcīgākajai kolektīvajai vienībai, un UAE dziļums ap Pogacar ir visdziļākais sacensībās. Sagaidiet, ka viņš kalnos sāks jau priekšā, kas nozīmē, ka Vingegaardam jā uzbrūk no deficīta, uz reljefa, kas galvenokārt nav piemērots uzbrukumiem.

Ceturta problēma: Giro ir noguruma risks, ne tikai fiziskās sagatavotības zīme. ProCyclingUK norādīja uz Giro-Tour nogurumu kā "pirmo risku." Uzvarēt trīs nedēļu Grand Tour maijā, cik dominējoši, prasa cenu, kas vēsturiski parādās (jūs uzminējāt) trešajā nedēļā nākamajā Grand Tour. Alpe d'Huez dubultais var tikpat viegli atklāt Vingegaarda nogurušās kājas kā Pogacar's.

Tātad šeit ir realitātes pārbaude par lāču gadījumu. Vingegaarda ceļš uz uzvaru iet caur trešo nedēļu, un trešā nedēļa ir tieši tā, kur (a) Pogacar vairs neizsist un (b) Giro nogurums sit visgrūtāk. Plānam ir nepieciešams, lai viņa spēcīgākā fāze sakristu ar viņa lielāko risku. Tas ir grūts gājiens.

Divu kolonnu "bull case vs bear case" lēmumu matrica infografika, kurā uzskaitīti argumenti par Vingegaarda uzvaru pa kreisi un argumenti par Pogacar noturēšanos pa labi, ar sprieduma joslu apakšā
Divu kolonnu "bull case vs bear case" lēmumu matrica infografika, kurā uzskaitīti argumenti par Vingegaarda uzvaru pa kreisi un argumenti par Pogacar noturēšanos pa labi, ar sprieduma joslu apakšā

Izredzes un tumšie zirdziņi

Sekojiet naudai, jo tirgus apkopo vairāk informācijas nekā jebkura atsevišķa viedokļa. Bukmeikeri padara Pogacar par favorītu, un tas nav tuvu.

Riteņbraucējs Vispārējās izredzes (2026. gada jūnijs) Implikētā uzvaras varbūtība
Tadej Pogacar ~1.70–1.85 >55%
Jonas Vingegaard ~4.0–5.0 ~22%
Remco Evenepoel ~15 ~6%
Almeida / Lipowitz ~18 ~5%
Juan Ayuso ~20 ~5%
Primoz Roglic ~80 ~1%

Par kontekstu, kā gads ir virzījies: 2025. gada jūlija snapshots parādīja Pogacar pat īsākā laikā pie 1.25, ar Vingegaardu pie 5, Evenepoel 15, Almeida/Lipowitz 18, Ayuso 20 un Roglic 80. Nelielā novirze uz Vingegaardu (no ~5.0 uz 4.0) precīzi atspoguļo to, ko šis raksts ir apgalvojis. Maršruts un viņa Giro forma ir ietekmējuši tirgu, bet ne tuvu pietiekami, lai tas kļūtu par monētu metienu.

Horizontāls joslu diagramma par implikētajām uzvaras varbūtībām 2026. gada Tour de France GC, rādot Pogacar virs 55%, kas izceļas virs Vingegaarda pie ~22%, ar Evenepoel, Lipowitz, Almeida, Ayuso un Roglic kā mazām joslām, vizualizējot, cik nevienlīdzīgs ir likmju tirgus
Horizontāls joslu diagramma par implikētajām uzvaras varbūtībām 2026. gada Tour de France GC, rādot Pogacar virs 55%, kas izceļas virs Vingegaarda pie ~22%, ar Evenepoel, Lipowitz, Almeida, Ayuso un Roglic kā mazām joslām, vizualizējot, cik nevienlīdzīgs ir likmju tirgus

Melnie zirdzi, un kāpēc neviens no tiem šobrīd nav īsts GC drauds:

  • Remco Evenepoel (~15) ir acīmredzams "trešais cilvēks", bet maršruta gandrīz pilnīga ITT km trūkums atņem viņam viņa lielāko ieroci. Tīrā kāpšanā viņš ir soli zemāk par diviem labākajiem trīs nedēļu laikā.
  • Florian Lipowitz / Joao Almeida (~18): Lipowitz 2025. gadā bija trešais, bet +11:00 atpalika; Almeida ir izcils kāpējs, bet mēdz izsisties vai izkrist no GC cīņas. Pjedestāla kandidāti, ne uzvarētāji.
  • Juan Ayuso (~20): milzīgs talants, bet trīs nedēļu laikā neviendabīgs.
  • Primoz Roglic (~80): tirgus spriedums par 36 gadus vecu sportistu ar garu traumu vēsturi ir brutāls, bet godīgs.

Secinājums ir tāds, ka šī ir divu zirgu sacensība ar skaidru favorītu un vienu ticamu izaicinātāju. Visi pārējie sacenšas par pēdējo pjedestāla pakāpienu.

Spriedums: vai maršruts beidzot var pārspēt Tadeju?

Laiks pieņemt lēmumu, nevis šaubīties. Šeit ir mana godīgā probabilistiskā analīze.

Maršruts dod Vingegaardam labāku iespēju šo mēģināt, nekā formu grāmata saka, ka viņš pelnījis. Šī daļa ir patiesi taisnība. Aizkavētais kāpums, Alpe d'Huez dubultā, 5,600 m karalienes posms: šie ir apstākļi, kuros viņš pārspēja Pogacar 2022. un 2023. gadā, atveidoti precīzāk nekā jebkurā gadā kopš tā laika. Ja jūs projektētu maršrutu, lai pārspētu Pogacar, jūs uzbūvētu kaut ko līdzīgu šim. Vingegaarda paša komanda atzīst, ka tas nav pietiekami tālu, bet tas ir tālāk nekā 2024. vai 2025. gadā.

Un tomēr, lai pārspētu šo Pogacar, ir nepieciešamas trīs lietas, kas sakrīt vienlaikus: gandrīz ideāla atveseļošanās no Giro, kuru viņš uzvarēja ar 5:22, maršruts, kas galvenokārt nodod spēcīgos finišus un vienīgo laika braucienu viņa konkurentam, un reāls Tadeja sabrukums no riteņbraucēja, kurš divas sezonas ir pierādījis, ka vairs nesabrūk. Sakraujiet šīs varbūtības, un jūs nonākat aptuveni tur, kur ir bukmeikeri: Pogacar ir ērts favorīts ar ~1.70–1.85, Vingegaards ir dzīvs, bet otrais zemnieks ap 4.0–5.0.

Tātad spriedums. Pogacar ir likumīgais favorīts piektajam Tour titula, kas vienāds ar rekordu, un visdrīzākā 2026. gada iznākums ir vēl viena Pogacar uzvara, kas mērīta minūtēs, nevis sekundēs. Bet šī ir tuvākā situācija, kāda ir bijusi kopš 2023. gada, un vieta, kur vērot, ir 20. posms, karalienes posms uz Alpe d'Huez caur Sarenne. Ja Vingegaards kādreiz atkal apgriezīs šo konkurenci, tad šis ceļš, ap aptuveni 24. jūliju, ir vieta, kur tas notiks. Likmes uz Pogacar, vērojiet Vingegaardu un apļojiet karalienes posmu sarkanā krāsā.

Kopsavilkuma sprieduma grafika, kas parāda varbūtību svērto skalu, kas nosvērta uz Pogacar, lai iegūtu rekordu vienādojošo piekto Tour titulu (sasaistot Merckx, Hinault, Anquetil, Indurain), ar izsaukuma pin uz 20. posmu (Alpe d'Huez karalienes posms, ~24. jūlijs), kas atzīmēts kā Vingegaarda vienīgā labākā iespēja
Kopsavilkuma sprieduma grafika, kas parāda varbūtību svērto skalu, kas nosvērta uz Pogacar, lai iegūtu rekordu vienādojošo piekto Tour titulu (sasaistot Merckx, Hinault, Anquetil, Indurain), ar izsaukuma pin uz 20. posmu (Alpe d'Huez karalienes posms, ~24. jūlijs), kas atzīmēts kā Vingegaarda vienīgā labākā iespēja

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Pogacar var tikt pārspēts 2026. gada Tour de France? Teorētiski jā, bet viņš ir skaidrs favorīts apmēram 1.70–1.85 (vairāk nekā 55% netiešā varbūtība). Aizkavētais maršruts, Alpe d'Huez dubultā un Vingegaarda spēcīgā Giro forma dod dānim reālu iespēju, bet Pogacar ir uzvarējis četros no viņu sešiem savstarpējiem Tour un 2025. gada izdevumā ar 4:24. Visdrīzākā iznākums ir vēl viena Pogacar uzvara.

Kurš ir favorīts 2026. gada Tour de France un kādi ir koeficienti? Tadej Pogacar ir koeficientu favorīts apmēram 1.70–1.85. Jonas Vingegaard ir otrais favorīts apmēram 4.0–5.0, ar Remco Evenepoel nākamo apmēram 15, tad Joao Almeida un Florian Lipowitz tuvu 18, Juan Ayuso apmēram 20, un Primoz Roglic tāls šāviens tuvu 80.

Vai 2026. gada maršruts labvēlīgs Pogacar vai Vingegaard? Tas ir tuvāk, nekā liek domāt koeficienti, bet tas ir labvēlīgs Pogacar. Lielākā daļa izšķirošo finišu ir īsi un stāvi (Solaison ar 9%, Sarenne kāpums), kas atbilst viņa eksplozīvajām paātrinājumiem, un ir tikai viens 26 km laika brauciens. Visma sporta direktors Grischa Niermann atzina, ka maršruts "atbilst Pogacar tikpat labi kā Vingegaard." Vienīgais posms, kas patiešām labvēlīgs Vingegaard, ir 20. posms karalienes posms uz Alpe d'Huez.

Kāds ir savstarpējais rekords starp Pogacar un Vingegaard? Mūsdienu laikmetā Pogacar ir uzvarējis četros Tour (2020, 2021, 2024, 2025) un Vingegaard divos (2022, 2023), 4–2 pārsvars viņu sešu gadu duelī. Vingegaard nekad nav finišējis zemāk par otro vietu Tour. Pēdējie starpības: Pogacar ar 6:17 2024. gadā un 4:24 2025. gadā; Vingegaard ar 7:29 2023. gadā un 2:43 2022. gadā.

Vai Giro-Tour dubultspēle palīdz vai kaitē Vingegaard 2026. gada Tour? Abas. Uzvarot 2026. gada Giro ar 5:22, pierāda, ka viņa forma ir labākā kopš 2023. gada, bet noguruma cena par Grand Tour uzvaru maijā parasti izpaužas nākamā Grand Tour trešajā nedēļā, tieši tur, kur 2026. gada Tour ir visgrūtākais (Alpe d'Huez dubultspēle) un tieši tur, kur Vingegaard ir jābūt visstiprākajam. ProCyclingUK nosauca dubultspēles nogurumu par "pirmo risku."

Kādi ir galvenie GC posmi 2026. gada Tour de France? Skatieties 6. posmu (Col du Tourmalet, 17.1 km ar 7.3%), 15. posmu (Plateau de Solaison, ~11.3 km ar 9%, pirmais Tour finišs), 16. posmu (vienīgais 26 km ITT), un visbeidzot 19. un 20. posmu, Alpe d'Huez finiši pēc kārtas, ar 20. posmu kā 171 km, ~5,600 m karalienes posmu pāri Croix de Fer, Telegraphe un Galibier.

Kā jaunais 1. posma komandas laika brauciena formāts ietekmē GC? 19.7 km TTT Barselonā izmanto jaunu formātu, kur katra braucēja individuālais laiks tiek ņemts vērā GC, nevis klasiskā ceturtā braucēja pāri līnijai noteikums. Tas nozīmē, ka starp komandām var atvērties atstatumi, neviens GC līderis nevar slēpties, un spēcīga vienība kā Pogacar UAE var iegūt laiku pirmajā dienā. Visma izpilddirektors publiski kritizēja formātu.

Vai Wout van Aert prombūtne kaitēs Vingegaard? Jā, būtiski. Van Aert izlaiž 2026. gada Tour traumas dēļ, noņemot Vingegaard visjaudīgāko ceļu kapteini plakanos, pārejas un krustvēja posmos, tieši tajās dienās, kad Pogacar UAE var kontrolēt vai uzbrukt. Visma paļausies uz Sepp Kuss un Matteo Jorgenson, bet viņi neatkārto Van Aert vispārējo jaudu.

Kad un kur sākas 2026. gada Tour de France? 2026. gada Tour de France (113. izdevums) notiks 4–26. jūlijā 2026, sākot ar 19.7 km komandas laika braucienu Barselonā, pirmais Grand Depart Katalonijas galvaspilsētā, un noslēdzoties uz Šanzelīzē Parīzē 26. jūlijā, pēc pēdējā posma Montmartre bruģētā apļa.


RELATED ARTICLES