Tour de France 2026 Velosipēdi: Ko Visas 23 Profesionālās Komandas Brauc Šajā Jūlijā

Tour de France 2026 Bikes: What All 23 Pro Teams Are Riding This July

Tour de France 2026 Velos: Ko 23 profesionālās komandas brauc šajā jūlijā

2026. gada 4. jūlijā pelotons iznāk no Barselonas, lai piedalītos 21 posmu, aptuveni 3,330 km garā sacensībā uz Parīzi, un katrs velosipēds uz starta līnijas maksā vairāk nekā neliela automašīna. Šī ir vienīgā rokasgrāmata, ko esmu atradis, kas apkopo visas 23 komandas vienā vietā: precīzi rāmi, grupu komplektus, riteņus un riepas, lielās sponsoru maiņas, kas notika šajā ziemā, un ko tas patiesībā nozīmē, ja vēlies iegādāties sapņa daļu. Tā ir atjaunināta 2026. gada sacensībām, ar reālām cenām, reāliem laboratorijas datiem un tehnoloģiju stāstu aiz ātrākajiem velosipēdiem pasaulē.

Galvenie secinājumi

- 23 komandas piedalās 2026. gadā (18 WorldTeams + 5 ProTeams), un dalībnieku sadalījums ir aptuveni Shimano 11, SRAM 10, Campagnolo 1, ar TotalEnergies kā vienīgo neizlēmīgo.

- Tadej Pogačar aizstāv savu titulu uz radikālā Colnago Y1Rs aerodinamiskā velosipēda, ar kuru viņš ieguva četras 2025. gada Tour posmus.

- Lielās 2026. gada maiņas: Bahrain Victorious pārgāja no Merida uz Bianchi, EF Education-EasyPost pārgāja no Shimano uz SRAM Red AXS, un TotalEnergies pārgāja no ENVE uz Cube, kā arī riteņu sponsoru pārdale piecās komandās.

- Pilnīgs Tour-spec sacensību velosipēds tagad maksā ~€13,000–€16,000+, visi būvēti atbilstoši nemainīgajam UCI 6.8 kg minimālajam svaram.

- 2026. gada vērtības stāsts ir Van Rysel RCR-F no Decathlon, īsts WorldTour flagmanis par aptuveni pusi no konkurentu cenas.

Tour de France vienmēr ir bijusi gan velosipēdu sacensība, gan ceļojoša tirdzniecības izstāde. Bet 2026. gads ir neparasti aizņemts gads aprīkojuma entuziastiem starp mums. Aiz aizsardzības čempiona ir jauns aerodinamiskais supervelosipēds, desmitgades garumā grupu komplektu lojalitāte, kas tikko ir pārtraukta, budžeta zīmols, kas klusi apkauno iestādi, un visvairāk gaidītais rāmis gadā, kas joprojām sacenšas neatzīmētā kamuflāžā. Ja tu skatījies 2025. gada Tour un pamanīji, ka apstādināji pārraidi, lai jautātu "kas ir tas?", šī ir tava atsauce.

Sāksim tur, kur katrai labai velosipēdu novērošanas sesijai jānotiek, ar pilnu dalībnieku sarakstu vienā tabulā.

2026. gada Tour dalībnieki īsumā: galvenā salīdzināšanas tabula

Šī ir daļa, ko jāatzīmē. Katrs no 23 dalībniekiem, kas piedalās 2026. gada Tour de France, ar rāmi, grupu komplektu un riteņiem vienā skenējamā skatījumā. Dalībnieku skaits ir 18 WorldTeams plus 5 ProTeams (wildcard un automātiskās ielūgumi), un Spānijas ProTeam Caja Rural ieguva atzinību par debiju, pārspējot vairāk populārus nosaukumus.

Viena piezīme pirms tabulas. Daži ieraksti nes sevī godīgu nenoteiktību, un es labprātāk tos izcelt nekā minēt. TotalEnergies 2026. gada grupu komplekts tika norādīts kā TBC (Shimano vai SRAM) ziņojuma laikā, un Decathlon grupu komplekts ir ziņots abos virzienos. Tur, kur pētījums ir stingrs, tabula ir stingra.

Komanda Rāmis (zīmols & modelis) Grupu komplekts Riteņi
UAE Team Emirates-XRG Colnago Y1Rs / V5Rs Shimano Dura-Ace ENVE
Visma–Lease a Bike Cervélo S5 / R5 SRAM Red AXS Rezervēt
Red Bull–Bora–hansgrohe Specialized Tarmac SL8 SRAM Red AXS Roval
Lidl-Trek Trek Madone SRAM Red AXS Bontrager
INEOS Grenadiers Pinarello Dogma F Shimano Dura-Ace Scope (jauns 2026. gadam)
Bahrain Victorious Bianchi (jauns 2026. gadam) Shimano Dura-Ace Vision
EF Education-EasyPost Cannondale SRAM Red AXS (jauns 2026. gadam) Vision
Soudal Quick-Step Specialized Tarmac Shimano Dura-Ace Roval
Groupama-FDJ Wilier Shimano Dura-Ace Miche Kleos (jauns 2026. gadam)
Movistar Canyon Shimano Dura-Ace DT Swiss
Lotto-Intermarché Cube SRAM OQUO (jauns 2026. gadam)
Alpecin-Deceuninck Canyon Shimano Dura-Ace Shimano riteņi (jauni 2026. gadam)
Cofidis Look 795 Blade RS Campagnolo Super Record Campagnolo Bora
Astana Wilier Shimano Dura-Ace Corima
Picnic PostNL Scott Shimano Dura-Ace Ursus (jauns 2026. gadam)
Arkéa-B&B Hotels Bianchi SRAM Vision
Decathlon-AG2R Van Rysel RCR-F SRAM / Shimano (ziņots abos virzienos) Swiss Side
Israel-Premier Tech Factor Shimano Dura-Ace Black Inc
Tudor Pro Cycling BMC SRAM Red AXS CADEX / DT Swiss
TotalEnergies Cube (jauns 2026. gadam) TBC (Shimano vai SRAM) ENVE
Pinarello-Q36.5 Pinarello Dogma F SRAM Red AXS DT Swiss
Uno-X Mobility Dare Shimano Dura-Ace Zipp
Caja Rural (debiuts) (ProTeam debiutants) Shimano
Tīra, krāsaini kodēta režģa infografika par visām 23 Tour de France 2026 komandām, sakārtotām kolonnās rāmim, grupai un riteņiem, ar zīmolu logotipiem un grupas kolonnu, kas nokrāsota pēc zīmola (Shimano zils, SRAM sarkans, Campagnolo sudrabs), lai 11/10/1 sadalījums būtu redzams uzreiz.
Tīra, krāsaini kodēta režģa infografika par visām 23 Tour de France 2026 komandām, sakārtotām kolonnās rāmim, grupai un riteņiem, ar zīmolu logotipiem un grupas kolonnu, kas nokrāsota pēc zīmola (Shimano zils, SRAM sarkans, Campagnolo sudrabs), lai 11/10/1 sadalījums būtu redzams uzreiz.

Ja no šīs tabulas atceraties tikai trīs lietas, tad tās ir šādas. Lielākie zīmoli grupā joprojām ir Specialized, Pinarello, Cervélo, Trek un Colnago. Shimano un SRAM tagad ir plecu pie pleca augšgalā. Un riteņu tirgus ātri fragmentējas, jo jauni sponsori iegādājas ceļu uz WorldTour. Pārējā šī ceļveža daļa izskaidro, kāpēc katrs no tiem ir svarīgs.

Kas jauns 2026. gadā: lielās aprīkojuma maiņas

Šī ir "kāpēc lasīt tagad" sadaļa. Sponsoru līgumi tiek atjaunoti off-sezonā, un 2025–26. gada ziema piedāvāja neparasti lielu izmaiņu ražu. Ja pēc 2025. gada Tour esat pārtrakuši pievērst uzmanību, šeit ir viss, kas ir mainījies.

Bahrain Victorious nomainīja rāmjus no Merida uz Bianchi. Tas ir gada galvenais rāmja maiņas notikums: WorldTour komanda, kas atstājusi ilggadēju partneri, lai brauktu ar celeste-zaļo Itālijas ikonu. Viņi saglabāja savus Shimano Dura-Ace un Vision riteņus, tāpēc vienīgā lieta, kas mainījās, ir rāmis zem braucējiem.

EF Education-EasyPost nomainīja grupas no Shimano Dura-Ace uz SRAM Red AXS. Šī ir tā, kas pārsteidza pieredzējušos tehnoloģiju novērotājus. Pēc aptuveni desmit gadiem ar Shimano, rozā tērptā komanda pilnībā pārgāja uz bezvadu sistēmu, paliekot pie Cannondale rāmjiem un Vision riteņiem. Tas ir arī jauks simbols plašākai stāstam, jo SRAM pēdējās divās sezonās ir tuvinājusi atstarpi līdz Shimano pašā sporta augšgalā.

TotalEnergies pārgāja no ENVE uz Cube, ar ENVE, kas, visticamāk, paliks kā riteņu partneris. Kā jau iepriekš minēju, komandas 2026. gada grupas komplekts vēl bija TBC (Shimano vai SRAM), kad darījumi tika ziņoti, kas ir viens no diviem patiesi atklātiem jautājumiem šajā jomā.

Tad ir riteņu pārdale, kur 2026. gads patiešām uzņem apgriezienus:

  • INEOS Grenadiers → Scope riteņi, beidzot iepriekšējo Shimano / Princeton CarbonWorks maisījumu.
  • Lotto-Intermarché → OQUO.
  • Groupama-FDJ → Miche Kleos.
  • Picnic PostNL → Ursus.
  • Alpecin → Shimano riteņi.

Ir arī pavisam jauns dalībnieks. Pinarello-Q36.5 ir jauns 2026. gada ProTeam sastāvs, kas brauc ar Pinarello Dogma F ar SRAM Red AXS, kas ir ievērojama kombinācija, ņemot vērā, ka Pinarello vēsturiski ir saistīts ar Shimano aprīkoto INEOS. Un Caja Rural debija pievieno Spānijas ProTeam šajā jomā pirmo reizi, kas šķiet pareizi tūrei, kas sākas Barselonā.

A "what changed in 2026" before-and-after timeline graphic showing arrows from old sponsor to new sponsor for each switch — Merida→Bianchi, Shimano→SRAM (EF), ENVE→Cube (TotalEnergies), and the five wheel deals — grouped into Frames, Groupsets and Wheels.
A "what changed in 2026" before-and-after timeline graphic showing arrows from old sponsor to new sponsor for each switch — Merida→Bianchi, Shimano→SRAM (EF), ENVE→Cube (TotalEnergies), and the five wheel deals — grouped into Frames, Groupsets and Wheels.

Vārds pircējiem, jo sponsoru maiņas ir noderīgs signāls, bet ne evaņģēlijs. Kad WorldTour komanda pāriet uz grupas komplektu vai riteņiem pēc desmit gadu uzticības, tas parasti nozīmē, ka jaunais produkts ir sasniedzis patiesu līdzvērtību augstākajā līmenī, kas ir vērts ņemt vērā, ja jūs paši iepērkat šo zīmolu. Bet komandas arī mainās naudas dēļ, ne tikai nelielu ieguvumu dēļ. Tāpēc uzskatiet šīs pārvietošanās par "tagad tas ir konkurētspējīgs" karogu, nevis pierādījumu, ka viena zīmola produkti ir labāki par citiem.

Riteņš, uz kuru visi skatās: Pogačara Colnago Y1Rs

Nekas 2026. gadā nepiesaista vairāk uzmanības nekā tas, kas ir aiz aizsardzības čempiona. Tadej Pogačar ieguva savu ceturto Tour de France 2025. gadā, apsteidzot Jonasu Vingegardu un Floriānu Lipovicu, un atgriežas kā favorīts. Viņa galvenais ierocis ir Colnago Y1Rs, Itālijas zīmola pirmais pilnībā aerodinamiskais ritenis kopš 2017. gada Concept.

Skaitļi ir iemesls, kāpēc tas ir svarīgi. Y1Rs tika laists tirgū 2024. gada decembrī, un Colnago apgalvo, ka tas ir par 20 vatiem ātrāks pie 50 km/h nekā iepriekšējais V4Rs, nepieciešot 395 W, lai noturētu 50 km/h, salīdzinot ar 415 W, pateicoties 19% mazākai priekšējai virsmai, viss ar apgalvotu rāmja svaru 965 g. Sportā, kur komandas medī vienus vatus, 20 W aerodinamiskais ieguvums ir milzīgs. Pogačars to apstiprināja uz ceļa, uzvarot četros 2025. gada Tour posmos ar Y1Rs (posmi 4, 7, 12 un kalnu laika izmēģinājums posmā 13), un komandas biedrs Tim Wellens pievienoja piekto UAE uzvaru ar to pašu rāmja modeli.

Interesantākais izvēles aspekts ir taktiskais. Kāpēc Pogačars brauc ar smagu aerodinamisko riteni, nevis ar vieglāko Colnago V5Rs kāpšanas mašīnu, pat kalnos? Jo lielākajā daļā mūsdienu Tour posmu, ar to garajiem ielejām, ātrajiem nolaišanās un pakāpeniskajiem kāpumiem, aerodinamiskais pretestība maksā vairāk laika nekā daži simti gramu rāmja svara jebkad varēs. Viņa tipiskā Y1Rs sacensību konfigurācija svārstās ap 7.2–7.5 kg, ērti virs UCI minimuma, un viņš pāriet uz speciālo kāpšanas riteni tikai tad, kad posms ir pietiekami stāvs, lai mainītu matemātiku.

Un kad tas ir, UAE iet uz ekstrēmo. Mont Ventoux posmā 2025. gadā komanda izmantoja noņemtu, neapstrādātu oglekļa "papīra plānu pārklājumu" Y1Rs, kas svēra nedaudz vairāk par 7 kg, ar triku versiju, kas, ziņots, sasniedza 6.9 kg. Viņu vieglākais Colnago V5Rs kāpšanas ritenis svēra 6.765 kg, kas ir tikai 35 g zem UCI limita. Tas ir inženierijas robeža: gramu samazināšana, līdz tu esi tikai papīra klips attālumā no nelikumības.

Pogačara 2026. gada konfigurācijas detaļas Specifikācija
Galvenais sacensību ritenis Colnago Y1Rs (aerodinamiskais)
Kāpšanas ritenis Colnago V5Rs
Grupas komplekts Shimano Dura-Ace Di2 (12-speed)
Riteņi ENVE SES 4.5 Pro
Riepas Continental, 30 mm uz Y1Rs (~32 mm mērīts); 28 mm uz V5Rs
Tipiska sacensību svars ~7.2–7.5 kg (Y1Rs)
Vieglākie komplekti ~6.9 kg (Y1Rs special) / 6.765 kg (V5Rs)
Mazumtirdzniecība (Tour-spec Y1Rs) ~€16,000–€17,000
2026 detaļa Vietas maiņa Prologo → Fizik
An annotated cutaway diagram of the Colnago Y1Rs highlighting the aero features — the deep head tube, integrated cockpit and dropped seatstays — with callout labels for the "20 watts saved at 50 km/h," "19% smaller frontal area," and "965 g claimed frame weight."
An annotated cutaway diagram of the Colnago Y1Rs highlighting the aero features — the deep head tube, integrated cockpit and dropped seatstays — with callout labels for the "20 watts saved at 50 km/h," "19% smaller frontal area," and "965 g claimed frame weight."

Pro padoms: mācība parastajiem riteņbraucējiem ir tāda pati, kādu UAE izmanto katrā posmā. Ja vien jūsu vietējie kāpumi nav patiešām brutāli un ilgi, aerodinamiskais universālais modelis gandrīz vienmēr pārspēj tīro kāpšanas velosipēdu. Profesionāļi vieglo svars izvēlas tikai tad, kad slīpums to atalgo.

Grupu komplekti: Shimano pret SRAM pret Campagnolo cīņa

Noņemot krāsu, katrs Tour velosipēds izmanto vienu no trim grupu komplektiem, un 2026. gada varas līdzsvars ir tuvākais, kāds tas bijis gadiem ilgi. 23 komandās sadalījums ir aptuveni Shimano 11, SRAM 10, Campagnolo 1, ar 1 neizlemto (TotalEnergies). Shimano joprojām ir priekšā, bet tikai ar vienu komandu starp apstiprinātajiem komplektiem. Pirms desmit gadiem tas būtu bijis Shimano uzvaras gājiens. SRAM bezvadu revolūcija patiešām ir pārrakstījusi tabulu.

Katrs zīmols pārdod atšķirīgu filozofiju. Shimano Dura-Ace R9200 Di2 ir iestādes izvēle: 12 ātrumi, pusbezvadu (bezvadu pārslēgi, vadiem savienoti pārslēgi uz centrālo akumulatoru), tikai disku bremzes, un novērtēts par asu, uzticamu pārslēgšanu. SRAM Red AXS, pārveidots 2024. gadā, ir pilnībā bezvadu, piegādāts ar integrētu Quarq jaudas mērītāju lielākajā daļā sacensību komplektu, un ir zaudējis 100–150 g salīdzinājumā ar iepriekšējo Red. Campagnolo Super Record Wireless ir eksotisks izņēmums, vienīgais 13 ātrumu grupu komplekts pelotonā, ko izmanto viena komanda.

Grupu komplekts Ātrumi Bezvadu Jaudas mērītājs Aptuvenā cena
Shimano Dura-Ace R9200 Di2 12 Pusbezvadu Opcional / papildus ~US$4,000–4,500 (€3,600–4,000)
SRAM Red AXS (2024) 12 Pilnībā bezvadu Integrēts (Quarq) lielākajā daļā komplektu ~US$3,500–3,900 (€3,300–3,700)
Campagnolo Super Record Wireless 13 Pilnībā bezvadu Opcional ~US$5,000–5,500 (€4,800–5,200)

Campagnolo stāsts ir romantisks. Cofidis ir vienīgā Campagnolo komanda 2026. gada Tour, izmantojot Look 795 Blade RS ar Campagnolo Bora riteņiem, vienīgais 13 ātrumu komplekts 12 ātrumu pelotonā un visdārgākais halo grupu komplekts no trim. Tas ir mantojuma izpausme tikpat daudz, cik veiktspējas.

Izvēles ietvars — kura grupu komplekta filozofija jums der?

  1. Jūs vēlaties pierādītu uzticamību un plašāko veikalu/pakalpojumu tīklu → Shimano Dura-Ace (vai tā izcilā Ultegra versija).
  2. Jūs vēlaties vieglāko komplektu, pilnīgu bezvadu vienkāršību un iebūvētu jaudas mērītāju → SRAM Red AXS.
  3. Jūs vēlaties visvairāk ātrumu, vislielāko ekskluzivitāti, un maksājat par sajūtu → Campagnolo Super Record Wireless.
Trīs kolonu salīdzinājuma diagramma par Shimano Dura-Ace vs SRAM Red AXS vs Campagnolo Super Record Wireless, ar rindu ikonām par ātrumiem, bezvadu tipu, jaudas mērītāju un cenu, un nelielu joslu apakšā, kas parāda 11 / 10 / 1 komandas sadalījumu 2026. gada pelotonā.
Trīs kolonu salīdzinājuma diagramma par Shimano Dura-Ace vs SRAM Red AXS vs Campagnolo Super Record Wireless, ar rindu ikonām par ātrumiem, bezvadu tipu, jaudas mērītāju un cenu, un nelielu joslu apakšā, kas parāda 11 / 10 / 1 komandas sadalījumu 2026. gada pelotonā.

Visnoderīgākais secinājums šeit ir arī visbrīvākais: 2026. gada pelotons vairs nepiekrīt "labākā" grupas komplekta izvēlei. Kad pasaules ātrākās komandas ir gandrīz vienmērīgi sadalītas starp Shimano un SRAM, jūs varat izvēlēties, balstoties uz cenu, svaru, bezvadu priekšroku un servisa pieejamību, nebaidoties izvēlēties "nepareizo".

Riteņi un riepas: ko profesionāļi patiesībā izmanto

Šis ir detalizēts aspekts, ko lielākā daļa ceļvežu izlaiž, un šeit jūs varat patiešām iemācīties kaut ko, ko pielietot savā velosipēdā. Galvenais: profesionāļi izmanto dziļākas disku malas un platākas riepas, nekā lielākā daļa amatieru apzinās.

Attiecībā uz riteņiem pelotons dzīvo 45–60 mm dziļuma diapazonā. Sagaidiet aptuveni 45 mm DT Swiss ERC Dura-Ace komplektācijās, 48–50 mm Roval un ENVE, un 50–60 mm Zipp Firecrest / NSW plakaniem un ripojošiem posmiem. Komandas samazina līdz 35–45 mm tikai vieglākajās kalnu dienās, kad katrs grams rotējošā svara garā kāpumā pārsniedz aerodinamisko sodu. Citiem vārdiem sakot, noklusējums ir dziļš, jo lielākā daļa Grand Tour posma tiek pavadīta apvidū, kur uzvar aerodinamika.

Riepas ir mainījušās vēl vairāk. Sacensību norma ir pārgājusi uz 28–30 mm, ar 32 mm raupjās posmos, piemēram, bruģī vai grants sektoros. Un šeit ir daļa, kas cilvēkus pārsteidz: modernas platas disku malas padara riepas izmērus lielākus nekā to etiķete, tāpēc riepai, kas marķēta ar 28 mm, bieži ir 30–31 mm reālajā pasaulē, kas nozīmē, ka profesionāļi tagad parasti izmanto patiesi 30 mm. Vecā "šaurā ir ātrāka" evaņģēlija vairs nav. Platākas riepas ar zemāku spiedienu ir ātrākas un ērtākas uz reālām ceļiem.

Laboratorijas dati precīzi stāsta šo stāstu:

Riepa (30 mm) Mērītais platums Svars Riteņu pretestība Aptuvenā cena
Continental GP5000 S TR 31.0 mm ~301 g 11.0 W ~€89.95
Pirelli P Zero Race TLR RS 31.9 mm ~320 g 12.0 W ~€89.90
Vittoria Corsa Pro (kokvilnas apvalks) ~€95.95

Pogačara paša uzstādījums ir lielisks gadījuma pētījums. Viņš izmantoja ENVE SES 4.5 Pro riteņus ar Continental riepām 30 mm uz Y1Rs (mērot ~32 mm uz platām malām), tad samazināja līdz 28 mm uz V5Rs kāpšanas velosipēda, un pat testēja Continental jauno Archetype sacensību riepu. Tā ir tāda pati loģika kā viņa rāmja izvēlē: maksimizēt aerodinamiku un saķeri lielākajā daļā posmu, samazināt svaru tikai tad, kad kalns to prasa.

Izskaidrojoša infografika, kas parāda riteņu dziļuma izvēles pēc posma veida (plakans/sprints = 50–60 mm, ripojošs = 45–50 mm, kalns = 35–45 mm) kopā ar marķētas pret mērītas riepas platuma diagrammu, demonstrējot, kā "28 mm" riepa mērās 30–31 mm uz modernas platas malas.
Izskaidrojoša infografika, kas parāda riteņu dziļuma izvēles pēc posma veida (plakans/sprints = 50–60 mm, ripojošs = 45–50 mm, kalns = 35–45 mm) kopā ar marķētas pret mērītas riepas platuma diagrammu, demonstrējot, kā "28 mm" riepa mērās 30–31 mm uz modernas platas malas.

Uzstādījumu pārbaude, ko varat kopēt no profesionāļiem:

  • [ ] Izmantojiet 28–30 mm riepas, nevis 25 mm. Tās ir ātrākas uz reālām ceļiem un daudz ērtākas.
  • [ ] Izvēlieties bezkameru ar kvalitatīvu sacensību riepu (GP5000 S TR vai P Zero Race ir etaloni).
  • [ ] Saskaņojiet diska platumu ar riepu, lai jūsu marķētā riepa mērītu tuvu tās patiesajam platumam.
  • [ ] Izvēlieties 45–50 mm ratus kā savu universālo variantu; dziļākus izmantojiet tikai ātrumam uz plaknēm vai sekliem lieliem kāpumiem.
  • [ ] Samaziniet spiedienu salīdzinājumā ar vecajām ieradumiem. Platām riepām nepieciešams mazāk gaisa, nekā domājat.

No visa, kas ir Tour velosipēdā, riepas un spiediens ir lētākie vati, ko varat iegādāties. Jums nav nepieciešams €16,000 rāmis, lai gūtu labumu. €90 riepa un pareizs spiediena grafiks sniedz reālu daļu no tā, ko profesionāļi dara, par niecīgu daļu no izmaksām.

Cik patiesībā maksā profesionālais velosipēds — un vai jūs varat to iegādāties?

Laiks skaitlim, ko visi vēlas. Pilnīgs, Tour līmeņa sacensību velosipēds maksā ~€13,000–€16,000+. Tas nav drukas kļūda, un tas ir pirms komandas tikai papildinājumiem. Lai to konkretizētu, šeit ir, kur slavenie rāmji atrodas kā pilnīgas komplektācijas:

Velosipēds Aptuvenā pilnīgā cena Piezīmes
Colnago Y1Rs (Tour-spec) ~€16,000–€17,000 Dura-Ace Di2 + ENVE; ierobežota, gaidīšanas saraksta ražošana
Pinarello Dogma F ~€15,000 Klasiskais WorldTour etalons
Trek Madone SLR ~€14,000 Aerodinamiskais universālais variants
Cervélo S5 ~€13,500 Visma aerodinamiskais ierocis
Van Rysel RCR-F (augstākā Pro komplektācija) ~€8,000–€9,000 Vērtības izņēmums (skatīt nākamo sadaļu)

Katrs no šiem ir izgatavots atbilstoši UCI minimālajai velosipēda svara normai, kas ir 6.8 kg, noteikums, kas nav mainījies vairāk nekā divdesmit gadus. Tāpēc jūs redzat, ka komandas pievieno balastu vai izmanto smagākus ratus tīri kāpšanas velosipēdos. Iet zem 6.8 kg ir aizliegts, tāpēc, kad tie sasniedz robežu, inženieru cīņa pilnībā pāriet uz aerodinamiku, stingrību un komfortu.

Tātad, vai jūs patiešām varat iegādāties velosipēdu, ko izmanto profesionālis? Jā un nē, un atšķirība ir svarīga:

  1. Rāmis un grupas komplekts: jā. Colnago Y1Rs, Pinarello Dogma F, Specialized Tarmac un citi ir visi patērētāju produkti, ko varat pasūtīt, lai gan dārgi, un Y1Rs tiek ražots ierobežotā daudzumā, izmantojot gaidīšanas sarakstu.
  2. Precīza komandas komplektācija: nē. Komandas velosipēdi ir ar pielāgotu krāsojumu, komandas specifiskām sēdekļiem, prototipa komponentiem, roku izvēlētām riepām un unikālām kabīnes konfigurācijām, kas nekad nenonāk katalogā.
  3. Fit un dzinējs: nekad. Profesionāļa pozīcija tiek noregulēta līdz milimetram gadu gaitā, un vati ir tikai viņu.

Izlemšanas ietvars — kā "nopirkt sapni" saprātīgi:

  • Vēlaties īsto halo velosipēdu? Budžets €13–16k+ un pieņemiet gaidīšanas sarakstu visekskluzīvākajiem rāmjiem.
  • Vēlaties 95% veiktspējas par pusi naudas? Iegādājieties pagājušā gada flagmani vai zīmola otrās pakāpes rāmi (piemēram, Ultegra Di2 vietā Dura-Ace). Rāmis parasti ir identisks.
  • Vēlaties gudrāko vatu par eiro uzlabojumu? Pilnībā izlaidiet rāmi un vispirms tērējiet uz ratiem, riepām un pareizu velosipēda fitu.

Profesionālais cenu zīme ir reāla, bet tā galvenokārt iegādājas pēdējos dažus procentus. Lielākā daļa ātruma nāk no rāmja formas, riepām un jūsu pozīcijas, kas viss ir pieejams daudz zemākā cenu līmenī.

Vērtības spēle un nākotne: Van Rysel RCR-F un noplūdušais Tarmac SL9

Ja iepriekš minētās cenas lika jums sarauties, šī ir sadaļa, kas liks jums smaidīt, un tā, kas norāda, kur virzās viss sports.

Patiesais traucētājs 2026. gadā ir Van Rysel RCR-F, Decathlon flagmanis aerodinamiskajā universālajā variantā (komanda, ko atbalsta CMA CGM). Pēc lielākās daļas rādītāju tas ir jaunākais patiesi svaigais platforma 2026. gada pelotonā: aptuveni 800–820 g rāmis ar augstākām Pro komplektācijām ap €8,000–€9,000. Tas ir gandrīz uz pusi lētāks nekā konkurentu flagmaņi, vienlaikus sacenšoties tajā pašā grupā, pret tiem pašiem braucējiem, uz tām pašām ceļiem. Gadu gaitā neizteiktais noteikums bija tāds, ka WorldTour veiktspējai nepieciešama WorldTour cena. Van Rysel ir velosipēds, kas pieklājīgi pierāda, ka tas nav taisnība. Pircējam tas ir, iespējams, interesantākais produkts šajā visā ceļvedī: īsts sacensību velosipēds par cenu, kas neprasa pārmaksāt.

Tad ir noslēpums. Specialized Tarmac SL9 ir visvairāk gaidītais neizlaistais rāmis gadā, un tas jau sacenšas, maskējoties. Specialized 2026. gada Tour de Suisse rīkoja maskētu "Project Black" prototipu, un jaunais Tarmac tiek gaidīts, ka tiks laists klajā ap 2026. gada Tour de France. Rūpīgi vērojiet Red Bull–Bora–hansgrohe un Soudal Quick-Step velosipēdus jūlijā. Ja SL9 parādās sacensību vidū, jūs to redzēsiet starta līnijā pirms varēsiet to iegādāties.

Divas spēka ietekmes pārveido tirgus augšgalu, un abas ir redzamas šajā vienā sadaļā:

  1. Cenu saspiešana no apakšas. Van Rysel (un Decathlon ražošanas jauda) velk patiesu WorldTour sniegumu uz €8k, spiežot visus virs tā pamatot atšķirību.
  2. Aerodinamiska konverģence no augšas. Jaunās paaudzes rāmji — Y1Rs, noplūdušais SL9 — ir visi aerodinamiskie universālie, izplūdinot veco aerodinamisko pret kāpšanas dalījumu vienā visaptverošā sacīkšu velosipēdā.
Cenu pozicionēšanas izkliedes diagramma, kas attēlo 2026. gada flagmaņu sacīkšu velosipēdus pēc aptuvenās pilnās būvniecības cenas (y-ass, €8k–€17k) pret rāmja svaru (x-ass), ar Van Rysel RCR-F izceltu kā skaidru vērtības izņēmumu zemās cenas kvadrantā un Colnago Y1Rs augstākajā galā.
Cenu pozicionēšanas izkliedes diagramma, kas attēlo 2026. gada flagmaņu sacīkšu velosipēdus pēc aptuvenās pilnās būvniecības cenas (y-ass, €8k–€17k) pret rāmja svaru (x-ass), ar Van Rysel RCR-F izceltu kā skaidru vērtības izņēmumu zemās cenas kvadrantā un Colnago Y1Rs augstākajā galā.

Tāpēc pievērsiet uzmanību Decathlon un Van Rysel, ja plānojat iepirkties nākamajā gadā. Tas ir skaidrākais signāls, ka €16k flagmanis vairs nav vienīgais ceļš uz īstu profesionāla līmeņa velosipēdu. Un, ja esat Specialized fans, gaidiet Tarmac SL9 pirms iegādājaties pašreizējo Tarmac. Laiks ap Tūri ir pietiekami tuvu, lai tas būtu vērts pacietību.

Kā lasīt 2026. gada pelotonu kā tehnoloģiju iekšējais

Tagad, kad jums ir pilns lauks, šeit ir veids, kā pārvērst pārraidi par velosipēdu atpazīšanas meistarklasi, praktisku ietvaru, ko varat izmantot no sava dīvāna jebkurā posmā jūlijā.

Sāciet ar rāmja siluetu. Ātrākais rādītājs ir forma. Dziļa, plakanā galvas caurule un nolaižamās sēdekļa paliktņi nozīmē aerodinamisku velosipēdu (Colnago Y1Rs, Trek Madone, Cervélo S5, Van Rysel RCR-F). Apaļas, plānas caurules nozīmē vieglu kāpšanas velosipēdu (Colnago V5Rs un tamlīdzīgi). Kalnu posmā skatieties, kuru velosipēdu izvēlas GC līderis pie komandas autobusa. Tas jums pasaka, vai komanda domā, ka diena tiks uzvarēta uz vatiem vai uz svaru.

Tad pārbaudiet grupu pēc aizmugurējā pārslēga. SRAM Red AXS ir pilnīgi bezvadu, ar izteiksmīgu masīvu, akumulatora virsotni pārslēgu. Shimano Dura-Ace darbojas ar vadu uz centrālo akumulatoru un plānāku korpusu. Campagnolo parādās tikai Cofidis, tāpēc, ja pamanāt vienu, esat atradis vienīgo 13-ātrumu velosipēdu sacīkstēs.

Visbeidzot, pievērsiet uzmanību riteņiem un riepām. Dziļi 50–60 mm diski uz plakana posma, sekli 35–45 mm uz virsotnes finiša, un riepas, kas izskatās biezākas, nekā jūs gaidītu, jo tās ir 30 mm, mērījums ~32 mm. Riteņu uzlīme arī stāsta par 2026. gada sponsoru stāstu vienā skatījumā: Scope uzlīme uz Pinarello nozīmē INEOS, OQUO uzlīme nozīmē Lotto-Intermarché, un tā tālāk.

Piecu sekunžu velosipēda ID kontrolsaraksts:

  • [ ] Aerodinamiska vai kāpšanas rāmis? (caurules forma)
  • [ ] Shimano, SRAM vai Campagnolo? (aizmugurējais pārslēgs + vadi)
  • [ ] Riteņu dziļums? (posma profils parasti to prognozē)
  • [ ] Riepu platums? (28–30 mm tagad ir standarts)
  • [ ] Vai ir kāds 2026. gada maiņas zīme? (jauns riteņu/rāmja sponsors)
Apzīmēts "kā identificēt profesionālo velosipēdu 5 sekunžu laikā" diagramma par vispārēju sacīkšu velosipēdu ar norādēm uz rāmja siluetu (aerodinamiska pret kāpšanas caurules formām), aizmugurējo pārslēgu (Shimano ar vadu pret SRAM bezvadu pret Campagnolo), un riteņu dziļumu/riepu platumu, kas kartēts uz piecu soļu velosipēda ID kontrolsarakstu.
Apzīmēts "kā identificēt profesionālo velosipēdu 5 sekunžu laikā" diagramma par vispārēju sacīkšu velosipēdu ar norādēm uz rāmja siluetu (aerodinamiska pret kāpšanas caurules formām), aizmugurējo pārslēgu (Shimano ar vadu pret SRAM bezvadu pret Campagnolo), un riteņu dziļumu/riepu platumu, kas kartēts uz piecu soļu velosipēda ID kontrolsarakstu.

Šeit ir svarīgā lieta, ko atcerēties: aprīkojuma izvēles ir taktiska informācija. Kad komanda iznāk ar aerodinamiskām velosipēdu uz "kalnu" posmu, viņi liek likmes, ka kāpumi nav pietiekami stāvi, lai tas būtu nozīmīgi, un tas norāda, kā viņi plāno sacensties. Velosipēdu lasīšana ir stratēģijas lasīšana.

Biežāk uzdotie jautājumi

Q: Kādi velosipēdi ir profesionālajām komandām 2026. gada Tour de France? A: Visas 23 komandas (18 WorldTeams + 5 ProTeams) brauc ar oglekļa sacīkšu velosipēdiem no lieliem zīmoliem, tostarp Colnago, Pinarello, Specialized, Cervélo, Trek, Cannondale, Bianchi, Canyon un Van Rysel, apvienojot tos ar Shimano, SRAM vai Campagnolo grupām. Pilna komandu sadalījuma tabula ir šī ceļveža augšējā daļā. Aizsargājošais čempions, Tadej Pogačar, brauc ar Colnago Y1Rs.

Q: Ar kādu velosipēdu Tadej Pogačar brauc 2026. gadā? A: Pogačara galvenais 2026. gada sacīkšu velosipēds ir Colnago Y1Rs, aerodinamiska velosipēda modelis, kas tika laists tirgū 2024. gada decembrī un tiek apgalvots, ka tas ir 20 vati ātrāks pie 50 km/h nekā iepriekšējais Colnago V4Rs. Viņš uzvarēja četros 2025. gada Tour posmos ar to. Stāvākajiem kāpumiem viņš pāriet uz vieglāko Colnago V5Rs, kuru UAE ir izstrādājusi ar svaru tikai 6.765 kg.

Q: Cik maksā Tour de France velosipēds? A: Pilns, Tour līmeņa sacīkšu velosipēds parasti maksā no ~€13,000 līdz €16,000+. Piemēri ietver Colnago Y1Rs (~€16,000+), Pinarello Dogma F (~€15,000), Trek Madone SLR (~€14,000) un Cervélo S5 (~€13,500). Van Rysel RCR-F ir ievērojams vērtības izņēmums apmēram €8,000–€9,000 par augstāko komplektāciju.

Q: Kāds ir UCI minimālais velosipēda svars? A: UCI minimālais velosipēda svars ir 6.8 kg, un tas nav mainījies 2026. gadam. Profesionālās komandas regulāri veido savus vieglākos kāpšanas velosipēdus tieši pie šī ierobežojuma. UAE Colnago V5Rs svars bija 6.765 kg, tikai 35 g zem ierobežojuma, tāpēc veiktspējas cīņa ir pārgājusi no svara uz aerodinamiku.

Q: Kurš grupas komplekts ir visizplatītākais 2026. gada profesionālajā pelotonā — Shimano, SRAM vai Campagnolo? A: Shimano ir vadībā, bet tikai nedaudz. Starp 23 komandām sadalījums ir aptuveni Shimano 11, SRAM 10, Campagnolo 1, ar 1 neizšķirtu (TotalEnergies). SRAM ieguvumi — tostarp EF Education-EasyPost 2026. gada pāreja no Shimano uz SRAM Red AXS — ir padarījuši to par tuvāko grupas komplektu sacensību gados. Campagnolo izmanto tikai Cofidis.

Q: Kādu riepu platumu un riteņu dziļumu profesionāļi izmanto 2026. gadā? A: Profesionāļi izmanto 28–30 mm riepas kā standartu (līdz 32 mm grūtos posmos), kas bieži mēra 30–32 mm uz mūsdienu platām riepām, uzstādītām uz 45–60 mm dziļām oglekļa tubeless riepām — samazinoties līdz 35–45 mm tikai visvieglākajos kāpšanas posmos. Standarta sacīkšu riepas ietver Continental GP5000 S TR un Pirelli P Zero Race TLR RS.

Q: Kuras komandas mainīja savu velosipēdu, grupas komplektu vai riteņu sponsoru 2026. gadam? A: Lielākās maiņas ir Bahrain Victorious (Merida → Bianchi rāmi), EF Education-EasyPost (Shimano → SRAM Red AXS grupas komplekti) un TotalEnergies (ENVE → Cube rāmi), kā arī riteņu pārdale: INEOS → Scope, Lotto-Intermarché → OQUO, Groupama-FDJ → Miche Kleos, Picnic PostNL → Ursus, un Alpecin → Shimano riteņi. Pinarello-Q36.5 ir jauna ProTeam ar Pinarello Dogma F un SRAM Red AXS.

Q: Vai jūs varat iegādāties tādu pašu velosipēdu, kādu profesionāļi brauc Tour de France? A: Jūs varat iegādāties to pašu rāmi un grupas komplektu — tie ir patērētāju produkti — bet ne tieši komandas komplektāciju, kas ietver pielāgotu krāsojumu, komandas sēdekļus, prototipa daļas un profesionāļiem paredzētu izmēru. Visekskluzīvākie rāmji, piemēram, Colnago Y1Rs, tiek ražoti ierobežotā daudzumā, izmantojot gaidīšanas sarakstu.

Q: Kāds ir jaunākais profesionālais velosipēds 2026. gadā? A: Jaunākais patiešām svaigais platformas velosipēds, kas sacenšas 2026. gadā, ir Van Rysel RCR-F no Decathlon (~800–820 g rāmis, augstākās Pro komplektācijas ~€8,000–€9,000). Visvairāk gaidītais neizlaistais rāmis ir Specialized Tarmac SL9, kas sacentās kā maskēts "Project Black" prototips 2026. gada Tour de Suisse un tiek gaidīts, ka tas tiks laists tirgū ap Tour de France.

Secinājums, kad Tour iznāk no Barselonas

Kad pelotons ierindosies ~19 km komandu laika braucienā ap Barselonu 4. jūlijā, pirmajā TTT, kas atklāj Tour kopš 1971. gada, zem riteņbraucējiem ritēs trīs stāsti. SRAM ir samazinājusi attālumu līdz Shimano līdz vienai komandai. Aero ir pārspējusi vieglo svaru pašā augšgalā, ko iemieso Pogačar, izvēloties savu Colnago Y1Rs pār vieglu kāpšanas velosipēdu visos izņemot stāvākajos dienās. Un Decathlon velosipēds ir iekļuvis premium ballītē, pierādot, ka WorldTour veiktspēja vairs nav jāmaksā €16,000.

23 dienas un 21 posms, līdz dubultajam Alpe d'Huez finālam 19. un 20. posmā un skrējienam uz Parīzi, aprīkojums stāstīs paralēlu stāstu sacensībām: kurš liek uz vatiem, kurš liek uz svaru, un kurš jauns velosipēds klusi startē zem uzvarētāja. Tagad jums ir pilns lauks, slēdži, specifikācijas un cenas, lai visu to izlasītu.

Un, ja šis ceļvedis jūs mudināja uzlabot savu pašu aprīkojumu, sāciet tur, kur profesionāļi iegūst lētāko ātrumu: pareizās riepas, pareizais spiediens un pareiza velosipēda pielāgošana. Veidojiet no turienes. Tour sākas 4. jūlijā. Skatieties sacensības, bet skatieties arī uz velosipēdiem.


Brauciet ar RydeCruz — veiktspējas riteņbraukšanas krekli elpojošā Bamboo BreathTech audumā, bezmaksas piegāde visā pasaulē.

Pārlūkojiet visus krekli →

RELATED ARTICLES