Kan ik de fiets van de profs kopen? In kaart brengen van de teamfietsen van de Tour de France 2026 naar consumentenmodellen
Je kent het moment. Het is juli, Tadej Pogačar danst van voren op een brute Pyrenese helling, de helikoptershot valt op zijn fiets, en iets in je brein zegt gewoon ik wil dat. Ik heb daar vaker gestaan dan ik zou willen toegeven. Dus hier is de eerlijke kaart van de echte machines die racen in de Tour de France 2026 naar de fietsen die je vanmiddag kunt bestellen, met echte prijzen voor 2026 en de iets ongemakkelijke waarheid over hoe "dezelfde" ze echt zijn.
Want niemand die je een fiets probeert te verkopen, zal dit deel duidelijk zeggen. Ja, je kunt de fiets van de profs kopen. Nee, het is niet helemaal dezelfde fiets die de prof rijdt. En er is een veel slimmere manier om binnen te komen dan de vlaggenschipconfiguratie die in de showroom staat.
Belangrijkste punten
- Je kunt hetzelfde frame kopen dat de profs racen. Colnago, Cervélo, Specialized, Canyon en Pinarello verkopen allemaal de exacte mallen aan het publiek.
- Vlaggenschip complete fietsen liggen rond de £12.000–£14.000 / $14.000–$16.000. Het kopiëren van de volledige profconfiguratie (vermogensmeter, keramische lagers, racewielen, aangepaste verf) kost realistisch gezien $16.000–$21.000 / £13.000–£18.000.
- De Canyon Aeroad CFR (de fiets van Mathieu van der Poel) is de waarde-uitbijter met ~$10.999 / £9.749, omdat Canyon direct verkoopt.
- Het frame is echt hetzelfde, maar de afstelling, versnellingen, wielen en zelfs het ballast zijn dat niet. Prof fietsen zijn ook niet altijd de lichtste.
- De goedkoopste legitieme route naar echte profhardware is een vlaggenschip frameset, een fiets van een vorig modeljaar, of een ex-teamfiets.
Wat is nieuw in 2026: waarom de "wie rijdt wat" kaart opnieuw is getekend
Begin met de grote. Remco Evenepoel verliet Soudal Quick-Step voor Red Bull–BORA–hansgrohe, een van de grootste transfers van het jaar zonder rijder, en dat bracht hem van zijn oude frames naar Specialized. Verslaggeving van de Tour de France 2026 toont hem op een nieuwe Specialized Tarmac SL9 in gouden Olympisch-kampioen verf. Onder dat opvallende nieuws heeft een hele laag teams stilletjes hardware veranderd. Bahrain Victorious ging van Merida naar Bianchi. EF Education-EasyPost wisselde zijn groepen van Shimano naar SRAM. Decathlon schakelde over op in-house Van Rysel frames met SRAM. Ineos Grenadiers bleef trouw aan Pinarello maar veranderde zijn wielleverancier. En een afname doet pijn als je van de oude garde houdt: Cofidis, een langdurige Look- en Campagnolo-holdout, is volledig uit de WorldTour gestapt, waardoor de al schaarse grid aanwezigheid van Campagnolo verder is verminderd.
De fietsen hebben ook een visuele make-over gekregen. Mensen noemen 2026 "het jaar van de naakte fiets," met teams die de verf terugschroeven naar rauwe carbon om grammen te besparen en, zeggen ze, een beetje luchtweerstand te verminderen. Dus die klimfiets in blote weving is geen fabrieksfout. Het is een opzettelijke gewichtsstrategie.
Er is echt nieuwe hardware aan de scherpe kant. Pogačar's Colnago Y1Rs aero fiets heeft een bajonetvork en een geïntegreerde CC.Y1 "gullwing" cockpit, en Colnago beweert dat er ongeveer 15–20 watt wordt bespaard bij 50 km/h ten opzichte van zijn oude aero platform. Colnago heeft ook een nieuw TT2 tijdritframe gelanceerd dat ongeveer 550 g lichter en aerodynamischer is dan de TT1 die het vervangt. Wat dat voor jou als koper betekent: het modeljaar 2026 is een echte vernieuwing, geen verf- en prijsverhoging. En dat is precies waarom het belangrijk is om de juiste rijder aan het juiste huidige model te koppelen voordat je kaart tevoorschijn komt.

De kaart: welke pro rijdt wat, en de versie die je kunt kopen
Hier is de kern van het geheel, de enige tabel die de race-uitzendingen je nooit geven. Elke rij koppelt een 2026 Tour koploper aan het exacte consumentenmodel dat je kunt bestellen en de prijs van de vlaggenschip complete fiets. Elk getal is de detailhandel van 2025–2026 (ruwe conversies gaan uit van ~1 EUR ≈ 1.08 USD ≈ 0.85 GBP).
| Rijder (2026 team) | Racefiets (aero / klim) | Groep en wielen | Consumentenmodel dat je kunt kopen | Vlaggenschipprijs (USD / GBP) |
|---|---|---|---|---|
| Tadej Pogačar (UAE Team Emirates-XRG) | Colnago Y1Rs / V5Rs | Shimano Dura-Ace Di2, ENVE | Colnago Y1Rs | ~$14,500 / £11,999 |
| Jonas Vingegaard (Visma–Lease a Bike) | Cervélo S5 / R5 | SRAM Red AXS, Reserve | Cervélo S5 | ~$14,350 / £12,000 |
| Remco Evenepoel (Red Bull–BORA–hansgrohe) | Specialized Tarmac SL9 / SL8 | SRAM Red AXS, Roval | Specialized S-Works Tarmac | ~$15,000–$16,000 / £11,500–£12,500 |
| Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) | Canyon Aeroad CFR | Shimano Dura-Ace | Canyon Aeroad CFR | ~$10,999 / £9,749 |
| Ineos Grenadiers (team) | Pinarello Dogma F | Shimano | Pinarello Dogma F | — / £12,400 |
| Lidl–Trek (team) | Trek Madone SLR | SRAM | Trek Madone SLR | — / £13,625 |
Een paar dingen springen eruit in dat raster. Elke enkele fiets is een echte catalogusfiets, dus je jaagt geen eenhoorn na. En kijk naar de spreiding: het verschil tussen de goedkoopste marquee-optie (van der Poel's Aeroad CFR voor ~£9,749) en de duurste (Trek's Madone SLR voor £13,625) is bijna £4,000, en het heeft bijna niets te maken met welke fiets sneller is. Het volgt hoe elk merk verkoopt. Canyon's directe verkoopmodel snijdt de dealer marge eruit, zodat een echte Tour-winnende platform duizenden onder de concurrenten die via winkels verkopen, landt.
Let ook op de split tussen aero en klimmen. Pogačar en Vingegaard rijden elk met twee frames: een aero fiets voor vlakke, snellere dagen (Y1Rs, S5) en een lichter klimframe voor de hoge bergen (V5Rs, R5). Als normale mens heb je zelden beide nodig. Als het grootste deel van je ritten op glooiend terrein en groepsritten is, is het aero frame de beste match voor de sprints en ontsnappingen die je op tv ziet. Als je in de heuvels woont, is het klimframe jouw fiets, punt uit. (Nieuw met die onderscheid? Onze aero vs endurance racefietsen gids legt uit welk lichaamstype elk frame echt past.)

Dus hoeveel kost een pro fiets eigenlijk?
Korte versie: meer dan een aanbetaling voor een auto, minder dan het internet vreest, totdat je probeert de exacte fiets na te maken. Er zijn hier drie duidelijke prijsklassen, en het verwarren ervan is precies hoe mensen te veel uitgeven.
De eerste klasse is de vlaggenschip complete fiets. Dit is het topmodel in de catalogus met een vlaggenschip elektronische groepen en carbon racewielen, en de prijzen zijn strak gegroepeerd. De Cervélo S5 staat op £12,000 / $14,350. De Colnago Y1Rs kost €13,200 / £11,999 / $14,500. De Pinarello Dogma F is £12,400, de Trek Madone SLR £13,625, en S-Works Tarmac builds liggen rond de €14,000–€15,000. Noem het een band van £12,000–£14,000 / $14,000–$16,000 voor de hele frontgroep, met van der Poel's Canyon als de duidelijke uitzondering.
De tweede klasse is de exacte pro replica, en hier loopt het aantal op. Voeg een dubbele krachtmeter toe, keramische lagers, die specifieke diepe racewielset, en de unieke op maat gemaakte verf, en je kijkt realistisch naar $16,000–$21,000 / £13,000–£18,000. Colnago's eigen topmodel Y1Rs builds zijn gerapporteerd tot ~$21,000. De pro's betalen hier natuurlijk bijna niets van. Het is wat sponsoring absorbeert.
De derde klasse is het frameset, en het is de geheime hefboom van de koper. Begin met het blote frame, bouw het met een groepen en wielen die je kiest (of al bezit), en de instapkosten halveren ongeveer.
| Model | Frameset alleen | Vlaggenschip complete build | Wat het kopen van het frame je bespaart |
|---|---|---|---|
| Colnago Y1Rs (Pogačar aero) | vanaf €6,710 / ~$6,750 | €13,200 build | ~50% korting op de stickerprijs van de complete fiets |
| Colnago V5Rs (Pogačar klim) | €5,940 / $6,250 | €10,800–€15,900 builds | Kies je eigen groepenklasse |
| Cervélo R5 "Team Visma" (Vingegaard klim) | €5,699 (maten 48–61) | ~€13,500 build | Nabij-team klimfiets, jouw onderdelen |
Hier is het punt over de frameset route: het wint twee keer. Je ontloopt de marge die in een complete build is ingebakken, en je kunt een slimmere groepen specificeren terwijl je bezig bent. Een Shimano Ultegra Di2 of SRAM Force AXS build rijdt ongeveer 95% zo goed als Dura-Ace of Red voor een besparing van vier cijfers. Als je al goede wielen en een groepen van een huidige fiets hebt, is een €5,699 R5 frameset de meest efficiënte manier om een echte Tour klimframe onder je te krijgen. Zorg er eerst voor dat je de framemaat zorgvuldig matcht. Onze maatgids voor racefietsen doorloopt de pasvormberekeningen.
Is het eigenlijk dezelfde fiets die de pro's rijden?
Dit is de eerlijke kern van de hele vraag, en het antwoord is een bevredigend ja, en nee.
Ja, het frame is echt hetzelfde. Er is een hardnekkige mythe dat pro's met geheime op maat gemaakte mallen racen, en dat is gewoon niet waar. Ze rijden met standaard sponsorframes. De Y1Rs onder Pogačar en die op de winkelvloer komen van dezelfde tooling. De merken hebben het zo nodig, omdat de marketing alleen werkt als de winnende fiets de te koop aangeboden fiets is.
Maar nee, bijna alles wat aan dat frame hangt, is anders. De verschillen zitten in de afstelling en specificaties, niet in de vorm. Pro's rijden met kleinere frames met langere stuurpen en smalle sturen om laag en aerodynamisch te kunnen rijden. Ze kiezen wielen, banden en verhoudingen die zijn afgestemd per etappe. Ze krijgen vermogensmeters en de volle aandacht van teammechaniciens die de meesten van ons nooit zullen evenaren. Vingegaard's 2026 Tour Cervélo S5 is het perfecte voorbeeld: het weegt precies 6.8 kg, heeft een radicale 1x SRAM Red AXS setup met een enkele 52T kettingblad en een 10–36 cassette, een gewaxte ketting en een achterband van ongeveer 30 mm. Dit is een fiets die door een team van ingenieurs is geoptimaliseerd voor één rijder tijdens één race. Het is geen fiets die is gebouwd om comfortabel te zijn op je zondagse rondje.
En hier is de kicker die het hele gesprek opnieuw kadert: pro-fietsen zijn niet per se lichter dan een goede retail klimfiets. De UCI handhaaft een minimumgewicht van 6.8 kg, en teams beschouwen dat getal als een doel, niet als een ondergrens. Veel rijders racen met zwaardere aerodynamische frames in het bereik van 7.5–8.0 kg en voegen ballast toe om de limiet legaal te halen. Een moderne S-Works of Y1R die retail is gekocht, kan onder de 6.8 kg worden gebouwd, wat betekent dat je consumentenfiets letterlijk minder kan wegen dan degene die de etappe heeft gewonnen. De pro's optimaliseren voor aerodynamica, stabiliteit en duurzaamheid over 21 brute dagen. Ze jagen niet op het getal op een keukenweegschaal.
Belangrijkste conclusie: het kopen van het frame van de pro geeft je het platform van de pro. Het geeft je niet, en zou je niet moeten geven, de pasvorm of raceverhouding van de pro. Dat is een kenmerk, geen compromis.

De pro-specificaties die het waard zijn om te kopiëren, en de dingen die je moet overslaan
De Tour kijken is een oprechte nuttige winkelopleiding, maar alleen als je de juiste dingen kopieert. De pro's lopen voorop met sommige trends en zijn volledig irrelevant voor jouw leven op andere gebieden. Hier is de eerlijke sortering.
Waarde om te kopiëren:
- De logica van de groepen. Het peloton rijdt met drie vlaggenschepen (Shimano Dura-Ace Di2, SRAM Red AXS, Campagnolo Super Record Wireless), maar de echte les voor je portemonnee is dat de tier eronder (Ultegra Di2, Force AXS, Chorus) bijna identiek schakelt voor veel minder. Koop de tier, niet de halo. Onze groepenvergelijking gaat dieper in op waar de echte verschillen zich verbergen.
- Breder banden. De dagen van smalle 23mm rubber zijn voorbij. Pro's racen nu met 28–30mm banden op lagere druk voor grip, comfort en, tegen intuïtief, lagere rolweerstand. Dit is de goedkoopste enkele upgrade die je fiets meer "pro" laat aanvoelen.
- Gewaxte kettingen. Een gewaxte of met was gesmeerde ketting loopt schoner, stiller en een beetje sneller. Het is een echte marginale winst die je kunt aannemen voor de prijs van een fles smeermiddel.
Waarde om over te slaan:
- 1x raceverhouding. Vingegaard's 52T enkele ring met een 10–36 cassette is briljant voor een rijder die 6+ watt per kilo produceert. Op een echte klim zal het je slecht over-geared achterlaten en je tot stilstand brengen. Houd een compacte 2x setup met een klimvriendelijke cassette.
- De ultra-agressieve positie. De verlaagde stuurpen en smalle sturen die een pro aerodynamisch maken, zullen je rug en nek binnen drie uur verwoesten. Pas je aan jouw flexibiliteit aan, niet die van hen.
- Verf schuren voor grammen. De naakte-fiets trend bespaart een team een paar gram aan de UCI-limiet. Voor jou bespaart het niets wat je ooit zult voelen en haalt het bescherming weg. Sla het over.
Hier is de snelle referentie:
| Kopieer | Niet kopiëren |
|---|---|
| 28–30mm banden, lagere druk | 1x 52T / 10–36 raceverhouding |
| Tweede-tier elektronische groepen | Verlaagde, ultra-agressieve pasvorm |
| Gewaxte ketting | Verf verwijderen om gram te besparen |
| Aero frame als het terrein glooiend is | Een fiets ballast om 6.8 kg te bereiken |
Beste waarde: de pro fietsen die het echt waard zijn om te kopen
Als jouw doel is om maximaal authentiek pro DNA per dollar te krijgen, zijn er drie routes die duidelijk boven de rest uitsteken.
Ten eerste, de Canyon Aeroad CFR, die hier de waarde-kampioen is. Dit is het exacte platform waarop Mathieu van der Poel racet, voor ongeveer ~$10,999 / £9,749. Omdat Canyon direct aan consumenten verkoopt, onderbiedt het gelijkwaardige Dura-Ace-uitgeruste concurrenten met duizenden. Er is geen snellere manier om legitiem te zeggen "Ik rijd dezelfde fiets als een Tour-etappewinnaar" voor minder dan elf duizend. De enige concessie is dat je online koopt en je eigen laatste afstelling regelt, of een winkel betaalt om dit te doen.
Ten tweede, het vlaggenschip frameset. Voor Colnago en Cervélo dromers is alleen het frame de slimme keuze. Een Colnago V5Rs frameset voor €5,940, een Y1Rs frameset vanaf €6,710, of de beperkte Cervélo R5 "Team Visma–Lease a Bike" frameset voor €5,699 laat je een bijna teamfiets bouwen rond onderdelen die jij kiest. Je krijgt hetzelfde frame dat de profs racen, en je besteedt je resterende budget waar jij daadwerkelijk voordeel uit haalt, op wielen en afstelling, in plaats van op custom verf.
Ten derde, fietsen van het vorige modeljaar en ex-team fietsen. De goedkoopste legitieme route naar authentieke pro hardware is een gebruikte frameset, een ex-team fiets, of een bouw van het vorige modeljaar via een gerenommeerde doorverkoop specialist zoals The Pro's Closet. Het vlaggenschip frame van vorig jaar is op geen enkele manier langzamer dan je ooit zult voelen, en de afschrijving op halo fietsen is steil, vaak 30–50% binnen twee of drie jaar. Dit is waar de echt slimme koper winkelt, en eerlijk gezegd, dit is waar ik als eerste zou kijken.
Stel je een concreet scenario voor. Stel dat je $7,000 hebt en je wilt een echte pro fiets. De showroom zal je naar een complete fiets met een vergeetbaar frame duwen. De slimste zet: koop een Y1Rs of V5Rs frameset (~$6,250–$6,750), en bouw deze dan gedurende een seizoen uit met een tweede-klasse groupset en goede legering of instap-carbon wielen die je later upgrade. Je eindigt op het werkelijke frame dat Pogačar racet, met een duidelijke upgrade mogelijkheid, in plaats van een mooier gespecificeerde fiets die niemand in de Tour zou herkennen.

Hoe te beslissen: jouw 2026 pro-fiets aankoopkader
Voordat je een cent uitgeeft, doorloop je deze vijf stappen. Ze brengen alles hierboven in kaart op jouw rijstijl, niet een fantasie van iemand anders' juli.
- Definieer je terrein. Grotendeels glooiende wegen en groepsritten? Een aero frame (Y1Rs, S5, Aeroad CFR) is de betere match. Grotendeels bergen? Kies dan voor een klimframe (V5Rs, R5).
- Stel een hard budgetnummer vast en scheid het frame van de bouw. Als je plafond onder de ~$8,000 ligt, verslaat de frameset route bijna altijd een complete fiets. Boven dat bedrag rekt een direct-to-consumer complete zoals de Canyon het verst uit.
- Kies je groupset niveau eerlijk. Tenzij je daadwerkelijk racet, geeft het tweede niveau (Ultegra Di2 / Force AXS) je vier cijfers vrij voor wielen en afstelling zonder dat je een rijpenalty zult merken.
- Pas aan jezelf aan, niet aan de pro. Budget voor een goede fietsafstelling en weiger de laaggezette stuur, smalle stuur racepositie. Dit is waar het kopiëren van de profs het hardst terugvalt.
- Controleer eerst de gebruikte en vorige jaar markt. Een vlaggenschip frame van een jaar oud met 30–50% korting is de beste waarde in de fietswereld. Koop alleen nieuw als het exacte huidige model echt belangrijk voor je is.
Beslissingskortcut: wil je het embleem en het frame voor het minste geld? Canyon Aeroad CFR. Wil je een specifiek merk frame en volledige controle over de bouw? Vlaggenschip frameset. Wil je de absoluut laagste prijs voor echte pro hardware? Vorig jaar of ex-team fiets.

Welke route je ook kiest, de mindset blijft hetzelfde: koop het platform waar de profs op racen, en spec het voor de rijder die je daadwerkelijk bent. En als je een breder overzicht wilt van wat er deze seizoen beschikbaar komt, onze 2026 nieuwe racefiets roundup behandelt de niet-WorldTour opties die het waard zijn om in de gaten te houden.
Veelgestelde vragen
Q: Welke fiets rijdt Tadej Pogačar in de 2026 Tour de France, en kan ik die kopen? A: Pogačar rijdt Colnago voor UAE Team Emirates-XRG: de Y1Rs aero fiets en de V5Rs klimfiets, met Shimano Dura-Ace Di2 en ENVE wielen. Ja, je kunt beide kopen. Een volledige Dura-Ace Y1Rs kost ongeveer €13.200 / £11.999 / $14.500, of je kunt beginnen met een Y1Rs frameset voor €6.710 (of een V5Rs frameset voor €5.940) en je eigen fiets bouwen.
Q: Hoeveel kost een professionele Tour de France fiets? A: Een vlaggenschip complete fiets kost ongeveer £12.000–£14.000 / $14.000–$16.000. Het repliceren van de exacte pro bouw, met de vermogensmeter, keramische lagers, racewielen en aangepaste verf, kost realistisch gezien $16.000–$21.000 / £13.000–£18.000. De teams betalen een fractie daarvan dankzij sponsoring.
Q: Is de consumentenversie van een pro fiets hetzelfde als wat de profs daadwerkelijk racen? A: Het frame is hetzelfde. Profs racen met standaard sponsorframes, niet met op maat gemaakte mallen. Wat verschilt is de pasvorm en specificatie: kleinere frames, langere stuurpen, smalere sturen, race-specifieke verhoudingen, vermogensmeters en specifieke wielen en banden. Een retailfiets kan zelfs lichter zijn dan die van de pro, aangezien teams vaak zwaardere aero fietsen ballast geven tot de UCI 6.8 kg limiet.
Q: Welke fiets rijdt Jonas Vingegaard in 2026? A: Vingegaard rijdt Cervélo voor Visma–Lease a Bike: de S5 aero fiets en R5 klimfiets, met SRAM Red AXS en Reserve wielen. De S5 kost ongeveer £12.000 / $14.350. Zijn 2026 Tour S5 weegt precies 6.8 kg en heeft een opvallende 1x setup (enkele 52T ring, 10–36 cassette) die je niet moet kopiëren voor dagelijks gebruik.
Q: Welke fiets rijdt Remco Evenepoel in 2026? A: Na zijn transfer naar Red Bull–BORA–hansgrohe, is Evenepoel overgestapt naar Specialized, racend op een nieuwe Tarmac SL9 (met SL8 taken ook) in gouden Olympisch-kampioen verf, met SRAM Red AXS en Roval wielen. De consumenten S-Works Tarmac kost ongeveer $15.000–$16.000 / £11.500–£12.500.
Q: Wat is de goedkoopste manier om een echte pro-niveau fiets of frame te krijgen? A: Een gebruikte frameset, een ex-teamfiets, of een fiets van het voorgaande modeljaar via een gerenommeerde wederverkoper. Nieuw, de beste waarde is een vlaggenschip frameset (zoals het Cervélo R5 "Team Visma" frame voor €5.699) of de direct-to-consumer Canyon Aeroad CFR voor ongeveer $10.999 / £9.749.
Q: Zijn pro fietsen op de UCI 6.8 kg gewichtslimiet? A: Vaak, maar niet altijd, en niet omdat ze niet lichter kunnen. De 6.8 kg minimum is een doel dat teams opzettelijk bereiken, soms door ballast toe te voegen aan een zwaarder aero frame in plaats van de lichtste mogelijke fiets te racen. Aerodynamica en stabiliteit winnen meestal het van puur gewicht.
Q: Welke groepen gebruiken WorldTour profs in 2026? A: Drie vlaggenschippen definiëren het peloton: Shimano Dura-Ace Di2, SRAM Red AXS, en Campagnolo Super Record Wireless. Voor 2026 is EF Education-EasyPost overgestapt naar SRAM, terwijl Cofidis (een Campagnolo gebruiker) uit de WorldTour is gestapt, waardoor de aanwezigheid van Campagnolo in het peloton verder afneemt.
Conclusie: koop de droom, maar koop het slim
Dus, kun je de Tour de France-fiets van de pro's in 2026 kopen? Eerlijk gezegd, ja. Het frame onder Pogačar, Vingegaard, Evenepoel en van der Poel is hetzelfde frame dat je kunt bestellen, en de bekende namen bestrijken een verrassend breed prijsbereik, van Canyon's ~£9,749 Aeroad CFR tot Trek's £13,625 Madone SLR.
Maar de versie die races wint, is niet de versie die je zou moeten bouwen. De pro's rijden met tot het maximum belaste aerofietsen met race-specifieke versnellingen, extreme posities en een team van monteurs standby, wat allemaal niets doet voor een fietser die op zaterdagochtend een persoonlijk record wil behalen. De eerlijke keuze is om het platform te kopen en de schijnvertoning te verwerpen: kies een vlaggenschip frameset of een directe consumentenfiets, spec een slimme tweede-graads groepset, monteer 28–30mm banden en zorg voor een goede fietsafstelling die is afgestemd op jouw lichaam en jouw wegen.
Doe dat en je komt beter uit dan met een replica. Je krijgt een fiets met echte Tour de France-DNA die daadwerkelijk sneller voor jou is, en, heel mogelijk, lichter dan degene die net de etappe won die je aan het kijken was. Zo koop je de droom zonder dat je wordt opgelicht.