Ali lahko kupim kolo profesionalca? Usklajevanje koles ekip Tour de France 2026 s potrošniškimi modeli
Veste, tisti trenutek. Je julij, Tadej Pogačar pleše na sprednjem delu na brutalnem pirenejskem klancu, helikopter ga posname na njegovem kolesu in nekaj v vašem možganu preprosto reče To hočem. Bil sem tam večkrat, kot bi si želel priznati. Tukaj je iskrena karta od pravih koles, ki so tekmovala na Tour de France 2026, do tistih, ki jih lahko naročite danes popoldne, z realnimi cenami za leto 2026 in nekoliko nerodno resnico o tem, kako "isto" so v resnici.
Ker nihče, ki vam želi prodati kolo, tega dela ne bo povedal na jasen način. Da, lahko kupite kolo profesionalca. Ne, to ni povsem isto kolo, ki ga vozi profesionalec. In obstaja veliko pametnejši način, kako priti do njega kot pa vrhunska različica, ki stoji v izložbi.
Ključne ugotovitve
- Lahko kupite isto okvir, ki ga vozijo profesionalci. Colnago, Cervélo, Specialized, Canyon in Pinarello prodajajo točne kalupe javnosti.
- Vrhunska popolna kolesa se gibljejo okoli £12,000–£14,000 / $14,000–$16,000. Kopiranje polne profesionalne različice (merilnik moči, keramična ležaja, dirkalna kolesa, po meri narejena barva) realno stane $16,000–$21,000 / £13,000–£18,000.
- Canyon Aeroad CFR (kolo Mathieu van der Poela) je vrednostni izjemen primer pri ~$10,999 / £9,749, ker Canyon prodaja neposredno.
- Okvir je resnično enak, vendar se prileganje, prestave, kolesa in celo balast razlikujejo. Profesionalna kolesa niso vedno najlažja.
- Najcenejša legitimna pot do prave profesionalne opreme je vrhunski okvir, kolo iz prejšnjega modelnega leta ali kolo nekdanjega moštva.
Kaj je novega v 2026: zakaj je bila karta "kdo vozi kaj" ponovno narisana
Če ste nazadnje zapomnili kolesa pelotona pred nekaj sezonami, to spominjanje pozabite. Sezona 2026 je premešala sponzorske karte bolj kot katera koli leto, ki se ga spomnim, zato je karta kolesar- kolo, ki se je delno spominjate, preprosto napačna zdaj.
Začnite z velikim. Remco Evenepoel je zapustil Soudal Quick-Step in se pridružil Red Bull–BORA–hansgrohe, enemu največjih prenosov brez kolesarja v letu, in ga je odpeljalo s starih okvirjev na Specialized. Pokritost s Tour de France 2026 ga prikazuje na novem Specialized Tarmac SL9 v zlati barvi olimpijskega prvaka. Pod tem pomembnim premikom je cela vrsta ekip tiho spremenila opremo. Bahrain Victorious je prešel z Meride na Bianchi. EF Education-EasyPost je zamenjal svoje skupine iz Shimano na SRAM. Decathlon je prešel na notranje okvirje Van Rysel s SRAM. Ineos Grenadiers je ostal zvest Pinarellu, vendar je spremenil dobavitelja koles. In ena izguba boli, če ljubite staro gardo: Cofidis, dolgoletni zvesti Look in Campagnolo, je popolnoma izpadel iz WorldTour-a, kar je še dodatno osipalo že tako redko prisotnost Campagnola na dirkah.
Kolesa so dobila tudi vizualno prenovo. Ljudje leto 2026 imenujejo "leto goli koles", saj ekipe odstranjujejo barvo do surovega ogljika, da bi zmanjšale grame in, pravijo, zmanjšale malo površinskega upora. Torej to plezalno kolo v goli tkanini ni tovarna napaka. To je namerna igra s težo.
Na ostri strani se prav tako pojavljajo resnično nove komponente. Pogačarjeva Colnago Y1Rs aero kolesa ima bajonetno vilico in integrirano CC.Y1 "gullwing" kokpit, Colnago pa trdi, da pri hitrosti 50 km/h prihrani približno 15–20 vatov v primerjavi s svojo staro aero platformo. Colnago je prav tako predstavil novo TT2 časovno kolo, ki je približno 550 g lažje in bolj aerodinamično od TT1, ki ga nadomešča. Kaj to pomeni za vas kot kupca: modelno leto 2026 je pravi osvežitev, ne le dvig cene in barve. In prav to je razlog, zakaj je pomembno, da se pravi kolesar ujema s pravim trenutnim modelom, preden se vaša kartica pojavi.

Zemljevid: kateri profesionalec vozi kaj in različica, ki jo lahko kupite
Tukaj je srž celotne zadeve, ena sama tabela, ki je nikoli ne dobite od dirkalnih prenosov. Vsaka vrstica povezuje vodilnega kolesarja na Touru 2026 z natančnim potrošniškim modelom, ki ga lahko naročite, in ceno vrhunskega kolesa. Vsaka številka je maloprodajna cena za leto 2025–2026 (grobe pretvorbe predpostavljajo ~1 EUR ≈ 1.08 USD ≈ 0.85 GBP).
| Kolesar (ekipa 2026) | Dirkalno kolo (aero / plezanje) | Skupina in kolesa | Potrošniški model, ki ga lahko kupite | Vrhunska cena (USD / GBP) |
|---|---|---|---|---|
| Tadej Pogačar (UAE Team Emirates-XRG) | Colnago Y1Rs / V5Rs | Shimano Dura-Ace Di2, ENVE | Colnago Y1Rs | ~$14,500 / £11,999 |
| Jonas Vingegaard (Visma–Lease a Bike) | Cervélo S5 / R5 | SRAM Red AXS, Reserve | Cervélo S5 | ~$14,350 / £12,000 |
| Remco Evenepoel (Red Bull–BORA–hansgrohe) | Specialized Tarmac SL9 / SL8 | SRAM Red AXS, Roval | Specialized S-Works Tarmac | ~$15,000–$16,000 / £11,500–£12,500 |
| Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) | Canyon Aeroad CFR | Shimano Dura-Ace | Canyon Aeroad CFR | ~$10,999 / £9,749 |
| Ineos Grenadiers (ekipa) | Pinarello Dogma F | Shimano | Pinarello Dogma F | — / £12,400 |
| Lidl–Trek (ekipa) | Trek Madone SLR | SRAM | Trek Madone SLR | — / £13,625 |
Nekaj stvari izstopa iz te mreže. Vsako od teh je pravo katalog kolo, tako da ne lovite enoroga. In poglejte razpon: razlika med najcenejšo blagovno znamko (van der Poelova Aeroad CFR pri ~£9,749) in najdražjo (Trekova Madone SLR pri £13,625) je skoraj £4,000, in skoraj nima nobene zveze s tem, katero kolo je hitrejše. Sledi, kako vsaka blagovna znamka prodaja. Canyonov model neposredne prodaje potrošnikom izloča maržo trgovcev, tako da resnično zmagovalna platforma Toura pristane tisoče nižje od konkurentov, ki prodajajo preko trgovin.
Opazite tudi razdelitev med aerodinamičnimi in plezalnimi kolesi. Pogačar in Vingegaard imata vsako dva okvirja: aero kolo za bolj ravne in hitre dni (Y1Rs, S5) in lažji plezalni okvir za visoke gore (V5Rs, R5). Kot običajen človek redko potrebujete oboje. Če večina vašega kolesarjenja poteka po valovitih terenih in skupinskih vožnjah, je aero okvir bližja izbira za sprint in pobeg, ki jih gledate na televiziji. Če živite v hribih, je plezalni okvir vaše kolo, pika. (Ste novi v tej razločitvi? Naš vodnik po aero in vzdržljivostnih cestnih kolesih razloži, kateremu telesnemu tipu vsak okvir resnično ustreza.)

Koliko torej stane profesionalno kolo?
Kratka različica: več kot polog za avto, manj kot strahovi na internetu, vse do trenutka, ko poskušate kopirati točno kolo. Tukaj so tri različne cenovne ravni, mešanje pa je ravno to, kako ljudje preplačajo.
Prva raven je vrhunsko popolno kolo. To je model najvišjega razreda v katalogu z vrhunskim elektronskim skupinskim kompletom in karbonskimi dirkalnimi kolesi, cene pa so tesno povezane. Cervélo S5 stane £12,000 / $14,350. Colnago Y1Rs stane €13,200 / £11,999 / $14,500. Pinarello Dogma F stane £12,400, Trek Madone SLR £13,625, in S-Works Tarmac se giblje okoli €14,000–€15,000. Imenujmo to razpon £12,000–£14,000 / $14,000–$16,000 za celotno sprednjo skupino, pri čemer je Canyon van der Poela očitna izjema.
Druga raven je točno pro replika, in tukaj se številka poveča. Dodajte dvosmerni merilec moči, keramične ležaje, tisti specifični globoki dirkalni komplet koles in enkratno prilagojeno barvo, in realno gledate na $16,000–$21,000 / £13,000–£18,000. Colnago Y1Rs najvišjega razreda so bili poročani, da stanejo do ~$21,000. Profesionalci, seveda, plačajo skoraj nič od tega. To je tisto, kar pokrije sponzorstvo.
Tretja raven je okvir, in to je skrivna vzvod kupca. Začnite z golim okvirjem, zgradite ga s skupinskim kompletom in kolesi, ki jih izberete (ali jih že imate), in začetni strošek se približno prepolovi.
| Model | Le okvir | Vrhunska popolna zgradba | Kaj prihrani nakup okvirja |
|---|---|---|---|
| Colnago Y1Rs (Pogačar aero) | od €6,710 / ~$6,750 | €13,200 zgradba | ~50% popusta na nalepko popolnega kolesa |
| Colnago V5Rs (Pogačar climb) | €5,940 / $6,250 | €10,800–€15,900 zgradbe | Izberite svojo raven skupinskega kompleta |
| Cervélo R5 "Team Visma" (Vingegaard climb) | €5,699 (velikosti 48–61) | ~€13,500 zgradba | Skoraj ekipa za plezanje, vaši deli |
Tukaj je stvar glede poti okvirja: zmaga dvakrat. Izognete se marži, vključeni v popolno zgradbo, in lahko specifikujete pametnejši skupinski komplet, medtem ko ste pri tem. Zgradba Shimano Ultegra Di2 ali SRAM Force AXS se vozi približno 95% tako dobro kot Dura-Ace ali Red za prihranek s štirimestno številko. Če že imate dostojna kolesa in skupinski komplet s trenutnega kolesa, je okvir R5 za €5,699 najbolj učinkovit način, da dobite pravo plezalno kolo Tour pod seboj. Samo previdno uskladite velikost okvirja najprej. Naš vodnik za velikosti cestnih koles vas vodi skozi matematične izračune prileganja.
Ali je to dejansko isto kolo, ki ga vozijo profesionalci?
To je iskrena jedro celotnega vprašanja, in odgovor je zadovoljiv da, in ne.
Da, okvir je resnično enak. Obstaja trdovraten mit, da profesionalci dirkajo na skrivnih prilagojenih kalupih, in to preprosto ni res. Vozijo okvirje s polic. Y1Rs pod Pogačarjem in tisti na prodajnem prostoru prihajajo iz istega orodja. Blagovne znamke to potrebujejo tako, ker marketing deluje le, če je zmagovalno kolo tudi kolo, ki ga lahko kupite.
Ampak ne, skoraj vse, kar visi na tej okvirju, je drugačno. Razlike so v prileganju in specifikacijah, ne v obliki. Profesionalci vozijo manjše okvirje z daljšimi vilicami in ožjimi krmili, da dosežejo nizko in aerodinamično pozicijo. Uporabljajo izbire koles, pnevmatik in prestav, prilagojene za vsako etapo. Imajo merilnike moči in pozornost mehanikov, ki jo večina nas nikoli ne bo dosegla. Vingegaardov 2026 Tour Cervélo S5 je popoln primer: tehta natanko 6.8 kg, deluje z radikalno 1x SRAM Red AXS nastavitvijo z enim 52T verižnikom in 10–36 kaseto, voščenim verigo in približno 30mm zadnjo pnevmatiko. To je kolo, optimizirano s strani ekipe inženirjev za enega kolesarja na eni dirki. To ni kolo, zgrajeno za udobje na vaši nedeljski vožnji.
In tukaj je ključna točka, ki preoblikuje celotno razpravo: profesionalna kolesa niso nujno lažja od dobrega trgovinskega kolesa za klanec. UCI izvaja minimalno težo 6.8 kg, ekipe pa to številko obravnavajo kot cilj, ne kot minimum. Veliko kolesarjev dirka s težjimi aerodinamičnimi okvirji v razponu 7.5–8.0 kg in dodaja balast, da dosežejo omejitev zakonito. Sodobno S-Works ali Y1Rs kupljeno v trgovini lahko zgradite pod 6.8 kg, kar pomeni, da lahko vaše potrošniško kolo dobesedno tehta manj kot tisto, ki je zmagalo v etapi. Profesionalci optimizirajo aerodinamiko, stabilnost in vzdržljivost skozi 21 brutalnih dni. Ne lovijo številke na kuhinjski tehtnici.
Ključna ugotovitev: nakup okvirja profesionalca vam prinese platformo profesionalca. Ne prinese vam, in ne bi smelo, prileganja ali dirkalnih prestav profesionalca. To je lastnost, ne kompromis.

Podrobnosti o specifikacijah profesionalcev, ki jih je vredno kopirati, in tiste, ki jih je bolje preskočiti
Gledanje Toura je resnično koristno izobraževanje za nakup, vendar le, če kopirate prave stvari. Profesionalci so pred krivuljo pri nekaterih trendih in popolnoma nepomembni za vaše življenje pri drugih. Tukaj je iskren pregled.
Vredno kopirati:
- Logika razredov skupin. Peloton uporablja tri vrhunske modele (Shimano Dura-Ace Di2, SRAM Red AXS, Campagnolo Super Record Wireless), toda dejanska lekcija za vaš denarnico je, da razred nižje (Ultegra Di2, Force AXS, Chorus) prestavlja skoraj identično za veliko manj. Kupite razred, ne aure. Naša primerjava skupin raziskuje, kje se skrivajo prave razlike.
- Širše pnevmatike. Časi ozkih 23mm gum so minili. Profesionalci zdaj dirkajo s 28–30mm pnevmatikami pri nižjih tlakih za oprijem, udobje in, nenavadno, nižji kotalni upor. To je najcenejša posamezna nadgradnja, ki vašemu kolesu daje bolj "profesionalen" občutek.
- Voščene verige. Voščena ali voščenim oljem podmazana veriga deluje čisteje, tišje in nekoliko hitreje. To je pravi marginalni dobiček, ki ga lahko sprejmete za ceno steklenice olja.
Vredno preskočiti:
- 1x dirkalne prestave. Vingegaardov 52T enojni verižnik s 10–36 kaseto je briljanten za kolesarja, ki proizvaja 6+ vatov na kilogram. Na pravem klancu vas bo pustil slabo preobremenjenega in vas ustavil. Ohranite kompakten 2x sistem s kaseto, prijazno za klance.
- Ultra-agresivna pozicija. Znižana vilica in ozka krmila, ki profesionalca naredijo aerodinamičnega, vam bodo uničila hrbet in vrat v treh urah. Prilagodite se vaši fleksibilnosti, ne njihovi.
- Striženje barve za grame. Trend goli-kolo prihrani ekipi nekaj gramov pri UCI omejitvi. Za vas ne prihrani ničesar, kar bi kdaj občutili, in odstrani zaščito. Preskočite to.
Tukaj je hiter pregled:
| Vredno kopirati | Ne kopirati |
|---|---|
| 28–30mm pnevmatike, nižji tlak | 1x 52T / 10–36 dirkalne prestave |
| Drugi razred elektronske skupine | Ultra-agresivno prileganje |
| Voščena veriga | Odstranjevanje barve za prihranek gramov |
| Aerodinamični okvir, če je teren valovit | Balansiranje kolesa na 6.8 kg |
Najboljša vrednost: profesionalna kolesa, ki so dejansko vredna nakupa
Če je vaš cilj maksimalna resnična profesionalna DNK na dolar, so tri poti jasno nad ostalimi.
Prvi je Canyon Aeroad CFR, ki je tukaj prvak vrednosti. To je točno tista platforma, na kateri dirka Mathieu van der Poel, pri ~$10,999 / £9,749. Ker Canyon prodaja neposredno potrošnikom, pod ceno ustvari ekvivalentne tekmece z opremo Dura-Ace za tisoče. Ni hitrejši način, da legitimno rečete "Jaz vozim isto kolo kot zmagovalec etape Toura" za manj kot enajst tisoč. Edina pomanjkljivost je, da kupite prek spleta in sami poskrbite za končno nastavitev, ali pa plačate trgovini, da to stori.
Drugič, vrhunski okvir. Za sanjače Colnago in Cervélo je okvir brez komponent pametna izbira. Okvir Colnago V5Rs za €5,940, okvir Y1Rs od €6,710 ali omejen okvir Cervélo R5 "Team Visma–Lease a Bike" za €5,699 vam omogočajo, da zgradite skoraj ekipno kolo okoli delov, ki jih izberete. Dobite identičen okvir, na katerem dirkajo profesionalci, in preostali proračun porabite tam, kjer vi dejansko koristite, na kolesih in nastavitvi, namesto na prilagojeni barvi.
Tretji, kolesa prejšnjih modelnih let in nekdanjih ekip. Najcenejša legitimna pot do resnične profesionalne opreme je uporabljen okvir, nekdanji ekipni kolo ali gradnja prejšnjega modelnega leta prek uglednega prodajalca, kot je The Pro's Closet. Vrhunski okvir iz prejšnjega leta ni počasnejši na noben način, ki bi ga kdaj občutili, in amortizacija na vrhunskih kolesih je strma, pogosto 30–50% v dveh ali treh letih. Tukaj nakupujejo resnično pametni kupci, in iskreno, to je tisto, kar bi najprej pogledal.
Predstavljajte si konkretno situacijo. Recimo, da imate $7,000 in želite pravo profesionalno kolo. Razstavni prostor vas bo usmeril k popolnemu kolesu srednjega razreda z pozabnim okvirjem. Pametnejša izbira: kupite okvir Y1Rs ali V5Rs (~$6,250–$6,750), nato ga zgradite čez sezono z drugorazrednim kompleksom in dobrimi zlitinskimi ali vstopnimi ogljikovimi kolesi, ki jih nadgradite kasneje. Končate na dejanskem okviru, na katerem dirka Pogačar, z jasno potjo za nadgradnjo, namesto na lepše opremljenem kolesu, ki ga nihče na Touru ne bi prepoznal.

Kako se odločiti: vaš okvir za nakup profesionalnega kolesa 2026
Preden porabite cent, preglejte svojo situacijo skozi teh pet korakov. Ti preslikajo vse zgoraj na vašo vožnjo, ne na fantazijo nekoga drugega julija.
- Opredelite svoj teren. Večinoma valovite ceste in skupinske vožnje? Aerodinamični okvir (Y1Rs, S5, Aeroad CFR) je resnična izbira. Večinoma gore? Izberite okvir za plezanje (V5Rs, R5) namesto tega.
- Postavite trd proračun in ločite okvir od gradnje. Če je vaš zgornji proračun pod ~$8,000, pot okvirja skoraj vedno premaga popolno kolo. Nad to, popolno kolo neposredno potrošniku, kot je Canyon, raztegne najdlje.
- Iskreno izberite raven vašega kompleta. Razen če dejansko dirkate, druga raven (Ultegra Di2 / Force AXS) osvobodi štiri številke za kolesa in nastavitev brez kazni pri vožnji, ki bi jo opazili.
- Nastavite se na sebe, ne na profesionalca. Proračunirajte za pravilno nastavitev kolesa in zavrnite nizko krmilo in ozko dirkaško pozicijo. Tukaj kopiranje profesionalcev najbolj odpove.
- Najprej preverite trg rabljenih in prejšnjih let. Okvir enega leta starega vrhunskega kolesa s 30–50% popusta je najboljša vrednost v kolesarstvu. Kupite novo le, če vam točno trenutni model resnično pomeni.
Skrajšanje odločitve: želite značko in okvir za najmanj denarja? Canyon Aeroad CFR. Želite okvir določene blagovne znamke in popoln nadzor nad gradnjo? Vrhunski okvir. Želite absolutno najnižjo ceno za resnično profesionalno opremo? Kolo prejšnjega leta ali nekdanjega ekipe.

Katero koli pot izbereš, miselnost ostaja enaka: kupi platformo, na kateri tekmujejo profesionalci, nato pa jo prilagodi kolesarju, ki ga dejansko si. In če želiš širši pregled, kaj drugega prihaja to sezono, naš pregled novih cestnih koles 2026 pokriva možnosti, ki niso v WorldTouru, a so vredne pozornosti.
Pogosto zastavljena vprašanja
Q: Katero kolo vozi Tadej Pogačar na Tour de France 2026 in ali ga lahko kupim? A: Pogačar vozi Colnago za UAE Team Emirates-XRG: Y1Rs aero kolo in V5Rs climbing kolo, z Shimano Dura-Ace Di2 in ENVE kolesi. Da, lahko kupiš oboje. Polno Dura-Ace Y1Rs stane približno 13.200 € / 11.999 £ / 14.500 $, ali pa lahko začneš z Y1Rs okvirjem za 6.710 € (ali V5Rs okvirjem za 5.940 €) in sestaviš svoje.
Q: Koliko stane profesionalno kolo na Tour de France? A: Vrhunsko popolno kolo stane približno 12.000–14.000 £ / 14.000–16.000 $. Ponovno ustvarjanje točno profesionalne zasnove, z merilnikom moči, keramičnimi ležaji, dirkalnimi kolesi in po meri narejeno barvo, realno stane 16.000–21.000 $ / 13.000–18.000 £. Ekipa plača le del tega zahvaljujoč sponzorstvu.
Q: Ali je potrošniška različica profesionalnega kolesa enaka tisti, na kateri dejansko tekmujejo profesionalci? A: Okvir je enak. Profesionalci tekmujejo s standardnimi okvirji sponzorjev, ne s po meri izdelanimi modeli. Kar se razlikuje, je prileganje in specifikacije: manjši okviri, daljši stebli, ožji krmili, dirkalno specifične prestave, merilniki moči ter specifična kolesa in pnevmatike. Trgovinsko kolo je lahko celo lažje od profesionalnega, saj ekipe pogosto dodajajo težje balaste na aero kolesa, da dosežejo UCI 6.8 kg omejitev.
Q: Katero kolo vozi Jonas Vingegaard v 2026? A: Vingegaard vozi Cervélo za Visma–Lease a Bike: S5 aero kolo in R5 climbing kolo, z SRAM Red AXS in Reserve kolesi. S5 se prodaja po ceni okoli 12.000 £ / 14.350 $. Njegovo kolo S5 za Tour 2026 tehta natanko 6.8 kg in ima osupljivo 1x nastavitev (enojni 52T zobnik, 10–36 kaseta), ki je ne bi smel posnemati za vsakodnevno vožnjo.
Q: Katero kolo vozi Remco Evenepoel v 2026? A: Po njegovem prestopu k Red Bull–BORA–hansgrohe je Evenepoel prešel na Specialized, kjer tekmuje z novim Tarmac SL9 (tudi z nalogami SL8) v zlati barvi olimpijskega prvaka, z SRAM Red AXS in Roval kolesi. Potrošniško S-Works Tarmac doseže ceno okoli 15.000–16.000 $ / 11.500–12.500 £.
Q: Kakšna je najcenejša pot do pravega profesionalnega kolesa ali okvirja? A: Rabljeni okvir, kolo nekdanje ekipe ali gradnja prejšnjega modela pri uglednem prodajalcu rabljenih koles. Novo, najboljša vrednost je vrhunski okvir (kot je okvir Cervélo R5 "Team Visma" za 5.699 €) ali Canyon Aeroad CFR, ki se prodaja neposredno potrošnikom za približno 10.999 $ / 9.749 £.
Q: Ali so profesionalna kolesa na UCI 6.8 kg teži? A: Pogosto, vendar ne vedno, in ne zato, ker ne bi mogla biti lažja. Minimum 6.8 kg je cilj, ki ga ekipe dosegajo namerno, včasih z dodajanjem balasta na težja aero kolesa namesto da bi tekmovali s kar se da lahkim kolesom. Aerodinamika in stabilnost običajno prevladajo nad surovo težo.
Q: Katero skupino uporabljajo profesionalci WorldTour v 2026? A: Tri vrhunske blagovne znamke definirajo peloton: Shimano Dura-Ace Di2, SRAM Red AXS in Campagnolo Super Record Wireless. Za leto 2026 je EF Education-EasyPost prešel na SRAM, medtem ko je Cofidis (uporabnik Campagnolo) izpadel iz WorldTour-a, kar še dodatno zmanjšuje prisotnost Campagnola.
Zaključek: kupi sanje, a pametno
Ali lahko torej kupite kolo profesionalcev za Tour de France leta 2026? Iskreno, da. Okvir pod Pogačarjem, Vingegaardom, Evenepoelom in van der Poelom je isti okvir, ki ga lahko naročite, in znana imena segajo v presenetljivo širok cenovni razpon, od Canyonovega ~£9,749 Aeroad CFR do Trekovega £13,625 Madone SLR.
Vendar pa različica, ki zmaguje na dirkah, ni različica, ki bi jo morali sestaviti. Profesionalci vozijo aerodinamiko, ki je obtežena do skrajnosti, z dirkaškimi prestavami, skrajšanimi pozicijami in ekipo mehanikov na voljo, kar pa ne koristi kolesarju, ki lovi osebni rekord v soboto zjutraj. Poštena poteza je kupiti platformo in zavrniti pantomimo: izberite vrhunski okvir ali kolo, ki je neposredno na voljo potrošnikom, specifično izberite pametno drugo raven skupine, namestite pnevmatike velikosti 28–30 mm in pridobite pravilno prileganje kolesa, prilagojeno vašemu telesu in vašim cestam.
Če to storite, boste prišli do nečesa boljšega od replike. Dobili boste kolo z resnično DNK Tour de France, ki je dejansko hitrejše za vas, in, verjetno, lažje od tistega, ki je pravkar zmagalo na etapi, ki ste jo gledali. Tako kupite sanje, ne da bi vas oropali.