Kas ma saan osta profide jalgratta? 2026. aasta Tour de France'i meeskonna jalgrataste kaardistamine tarbijamudelitele

Can I Buy the Pro's Bike? Mapping 2026 Tour de France Team Bikes to Consumer Models

Kas ma saan osta proffide jalgratta? 2026. aasta Tour de France'i meeskonna jalgrataste kaardistamine tarbijamudelitele

Sa tead seda hetke. On juuli, Tadej Pogačar tantsib esirinnas mõnel jõhkralt järsul Pyreneede tõusul, helikopteri kaader langeb tema jalgratta peale ja midagi sinu ajus ütleb lihtsalt ma tahan seda. Olen seal olnud rohkem kordi, kui sooviksin tunnistada. Nii et siin on aus kaart tegelikest masinatest, millega sõideti 2026. aasta Tour de France'il, ja neist, mida saad tellida täna pärastlõunal, koos tõeliste 2026. aasta hindade ja veidi ebamugava tõega selle kohta, kui "sama" nad tegelikult on.

Sest keegi, kes üritab sulle jalgratast müüa, ei ütle seda osa otse. Jah, sa saad osta proffide jalgratta. Ei, see ei ole päris see jalgratas, millega proff sõidab. Ja on palju nutikam viis sisse minna kui lipulaeva mudel, mis seisab näituseaknas.

Peamised järeldused

- Sa saad osta sama raami, millega proffide sõidavad. Colnago, Cervélo, Specialized, Canyon ja Pinarello müüvad täpselt samu vorme avalikkusele.

- Lipulaeva täisjalgrattad maksavad umbes £12,000–£14,000 / $14,000–$16,000. Pro täis ehituse kopeerimine (võimsusmõõtur, keraamilised laagri, võidusõidurataste, eritellimusel värvimine) maksab realistlikult $16,000–$21,000 / £13,000–£18,000.

- Canyon Aeroad CFR (Mathieu van der Poeli jalgratas) on väärtuse erand ~$10,999 / £9,749, kuna Canyon müüb otse.

- Raam on tõeliselt sama, kuid sobivus, käigud, rattad ja isegi ballasti ei ole. Pro jalgrattad ei ole alati ka kõige kergemad.

- Odavaim seaduslik tee tõelise pro varustuse saamiseks on lipulaeva raami komplekt, eelmine mudeliaasta ehitus või endise meeskonna jalgratas.

Mis on uut 2026. aastal: miks "kes sõidab millega" kaart sai ümber joonistatud

Kui sa viimati mäletasid pelotoni jalgrattaid paar hooaega tagasi, viska see mälu minema. 2026. aasta hooaeg segas sponsorite kaarti tugevamalt kui ükski aasta, mida ma mäletan, nii et ratturi ja jalgratta kaart, mida sa poolikult mäletad, on nüüd lihtsalt vale.

Alusta suurest. Remco Evenepoel lahkus Soudal Quick-Stepist Red Bull–BORA–hansgrohe'i, mis on üks suurimaid mitte-ratturi üleminekuid aastas, ja see viis ta tema vanadelt raamidelt Specialized'i. 2026. aasta Tour'i kajastus näitab teda uue Specialized Tarmac SL9 peal kuldse olümpiavõitja värviga. Selle silmapaistva liikumise all vaikselt muutus terve rida meeskondi varustust. Bahrain Victorious läks Meridalt Bianchi peale. EF Education-EasyPost vahetas oma grupikomplektid Shimano'lt SRAM'ile. Decathlon läks üle omaenda Van Rysel raamidele koos SRAM'iga. Ineos Grenadiers jäi truuks Pinarellole, kuid vahetas rataste tarnijat. Ja üks lahkumine teeb haiget, kui armastad vana kooli: Cofidis, pikaajaline Looki ja Campagnolo toetaja, lahkus täielikult WorldTourist, hõrendades Campagnolo juba niigi hõredat kohalolekut.

Jalgrattad said ka visuaalse uuenduse. Inimesed nimetavad 2026. aastat "alasti jalgratta aastaks", kuna meeskonnad eemaldavad värvi toorelt süsinikult, et vähendada gramme ja, nagu nad ütlevad, vähendada veetakistust. Nii et see ronimisjalgratas paljas kootud struktuuriga ei ole tehase viga. See on teadlik kaalumäng.

Teravamas on tõeliselt uus tehnika. Pogačari Colnago Y1Rs aero jalgratas kasutab bayonet-telge ja integreeritud CC.Y1 "gullwing" kokpitit, ning Colnago väidab, et see säästab umbes 15–20 vatti kiirusel 50 km/h võrreldes nende vana aero platvormiga. Colnago tutvustas ka uut TT2 ajavõistluste raami, mis on umbes 550 g kergem ja aerodünaamilisem kui TT1, mida see asendab. Mis see sinu jaoks ostjana tähendab: 2026. aasta mudeliaasta on tõeline värskendus, mitte lihtsalt värvi ja hinna tõus. Just sellepärast on õige sõitja sobitamine õige praeguse mudeliga oluline, enne kui sinu kaart välja tuleb.

2026. aasta WorldTour sponsorivahetuse infograafia — kahe veeruga "2025 vs 2026" paigutus, mis näitab meeskondi, kes vahetasid raame või gruppe (Evenepoel Specialized
2026. aasta WorldTour sponsorivahetuse infograafia — kahe veeruga "2025 vs 2026" paigutus, mis näitab meeskondi, kes vahetasid raame või gruppe (Evenepoel Specialized'ile, Bahrain Merida Bianchi'le, EF Shimano SRAM'ile, Decathlon Van Rysel'ile, Cofidis lahkub), koos väikeste brändi logode ja nooltega.

Kaart: milline pro sõidab millega ja versioon, mida saad osta

Siin on kogu asja tuum, ainus tabel, mida võistluste otseülekanded kunagi sulle ei anna. Iga rida seob 2026. aasta Touri esikohal oleva sõitja täpselt selle tarbijamudeliga, mida saad tellida, ja lipulaeva täisratta hinnaga. Iga number on 2025–2026 jaehind (umbes konversioonid eeldavad ~1 EUR ≈ 1.08 USD ≈ 0.85 GBP).

Sõitja (2026 meeskond) Võistlusjalgratas (aero / mägi) Grupikomplekt & rattad Tarbijamudel, mida saad osta Lipulaeva hind (USD / GBP)
Tadej Pogačar (UAE Team Emirates-XRG) Colnago Y1Rs / V5Rs Shimano Dura-Ace Di2, ENVE Colnago Y1Rs ~$14,500 / £11,999
Jonas Vingegaard (Visma–Lease a Bike) Cervélo S5 / R5 SRAM Red AXS, Reserve Cervélo S5 ~$14,350 / £12,000
Remco Evenepoel (Red Bull–BORA–hansgrohe) Specialized Tarmac SL9 / SL8 SRAM Red AXS, Roval Specialized S-Works Tarmac ~$15,000–$16,000 / £11,500–£12,500
Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) Canyon Aeroad CFR Shimano Dura-Ace Canyon Aeroad CFR ~$10,999 / £9,749
Ineos Grenadiers (meeskond) Pinarello Dogma F Shimano Pinarello Dogma F — / £12,400
Lidl–Trek (meeskond) Trek Madone SLR SRAM Trek Madone SLR — / £13,625

Mõned asjad hüppavad sellest tabelist silma. Igaüks neist on tõeline kataloogijalgratas, seega sa ei jahti ühtegi müüti. Ja vaata vahet: odavaima lipulaeva valiku (van der Poeli Aeroad CFR ~£9,749) ja kõige kallima (Trek Madone SLR £13,625) vahe on peaaegu £4,000, ja sellel pole peaaegu mingit seost sellega, milline jalgratas on kiirem. See peegeldab, kuidas iga bränd müüb. Canyon'i otse tarbijale mudel välistab edasimüüja marginaali, seega tõeline Touri võitnud platvorm on tuhandete võrra odavam kui konkurendid, kes müüvad kauplustes.

Pane tähele ka aero ja mägijalgratta eristust. Pogačar ja Vingegaard kasutavad mõlemad kahte raami: aero jalgratast tasasematel ja kiirematel päevadel (Y1Rs, S5) ja kergemat mägiraami kõrgetes mägedes (V5Rs, R5). Tavalise inimesena ei vaja sa harva mõlemat. Kui enamik sinu sõidust toimub lainelisel maastikul ja grupisõitudel, siis aero raam sobib paremini sprintide ja põgenemiste jaoks, mida sa televisioonis vaatad. Kui elad mägedes, on mägiraam sinu jalgratas, punkt. (Uus selle eristuse jaoks? Meie aero vs endurance road bikes guide selgitab, milline keha tüüp sobib iga raami jaoks.)

Puhtad ratturite, jalgratta ja hinna võrdlustabel — neli vertikaalset kaarti Pogačari, Vingegaardi, Evenepoeli ja van der Poeli jaoks, igaühel on ratturi nimi, jalgratta mudel, grupikomplekti ikoon ja horisontaalne hinnabaar, et Canyon'i madalam hind oleks visuaalselt teistega võrreldes ilmne.
Puhtad ratturite, jalgratta ja hinna võrdlustabel — neli vertikaalset kaarti Pogačari, Vingegaardi, Evenepoeli ja van der Poeli jaoks, igaühel on ratturi nimi, jalgratta mudel, grupikomplekti ikoon ja horisontaalne hinnabaar, et Canyon'i madalam hind oleks visuaalselt teistega võrreldes ilmne.

Kui palju maksab professionaalne jalgratas tegelikult?

Lühiversioon: rohkem kui auto sissemakse, vähem kui internet kardab, kuni proovid kopeerida täpset jalgratast. Siin on kolm erinevat hinnaklassi, ja nende segamine on just see, kuidas inimesed üle maksavad.

Esimene tase on lipulaeva täisjalgratas. See on katalooge kõige kõrgema varustustasemega mudel, millel on lipulaeva elektrooniline grupikomplekt ja süsinikkiust võidusõidurataste komplekt, ning hinnad on tihedalt koondunud. Cervélo S5 maksab £12,000 / $14,350. Colnago Y1Rs maksab €13,200 / £11,999 / $14,500. Pinarello Dogma F maksab £12,400, Trek Madone SLR £13,625, ja S-Works Tarmac ehitused jäävad vahemikku €14,000–€15,000. Kogu esirühma jaoks võib öelda, et see on £12,000–£14,000 / $14,000–$16,000 vahemik, kus van der Poeli Canyon on ilmne erand.

Teine tase on täpne professionaalne koopia, ja siin hakkab number paisuma. Lisa kahepoolsed võimsusmõõturid, keraamilised laagri, see konkreetne sügava võidusõidurataste komplekt ja ühekordne kohandatud värv, ja vaatad realistlikult $16,000–$21,000 / £13,000–£18,000. Colnago enda kõrgeima varustustasemega Y1Rs ehitusi on teatatud kuni ~$21,000. Professionaalid maksavad muidugi sellest peaaegu mitte midagi. Sponsorlus katab selle.

Kolmas tase on raam komplekt, ja see on ostja salajane tööriist. Alusta paljast raamistikust, ehita see grupikomplekti ja ratastega, mille valid (või juba omad), ja sissepääsuhind langeb umbes poole võrra.

Mudel Ainult raam Lipulaeva täis ehitus Raami ostmise sääst
Colnago Y1Rs (Pogačari aero) alates €6,710 / ~$6,750 €13,200 ehitus ~50% allahindlust täisjalgratta hinnast
Colnago V5Rs (Pogačari tõus) €5,940 / $6,250 €10,800–€15,900 ehitused Vali oma grupikomplekti tase
Cervélo R5 "Team Visma" (Vingegaardi tõus) €5,699 (suurused 48–61) ~€13,500 ehitus Peaaegu meeskonna tõusujalgratas, sinu osad

Asi on selles, et raam komplekti teel: see võidab kaks korda. Sa väldid täis ehituses sisse ehitatud marginaali ja saad samal ajal valida nutikama grupikomplekti. Shimano Ultegra Di2 või SRAM Force AXS ehitus sõidab umbes 95% nii hästi kui Dura-Ace või Red, säästes neljakohalise summa. Kui sul on juba korralikud rattad ja grupikomplekt praeguselt jalgrattalt, siis €5,699 R5 raam komplekt on kõige tõhusam viis, kuidas saada endale tõeline Tour'i tõusuraam. Lihtsalt sobita raami suurus esmalt hoolikalt. Meie maanteeratta suuruse juhend aitab sobivuse matemaatikaga.

Kas see on tegelikult sama jalgratas, millega professionaalid sõidavad?

See on kogu küsimuse aus tuum, ja vastus on rahuldav jah, ja ei.

Jah, raam on tõeliselt sama. On jäänud kangekaelne müüt, et professionaalid sõidavad salajaste kohandatud vormidega, ja see ei ole tõsi. Nad sõidavad poest ostetud sponsorite raame. Pogačari Y1Rs ja see, mis on poes, tulevad samast töötlusest. Brändid vajavad seda nii, sest turundus töötab ainult siis, kui võitev jalgratas on ostetav jalgratas.

Kuid ei, peaaegu kõik, mis selle raami küljes on, on erinev. Erinevused peituvad sobivuses ja spetsifikatsioonis, mitte kujus. Professionaalid sõidavad väiksemate raamidega, millel on pikemad stemmid ja kitsamad lenksud, et saavutada madal ja aerodünaamiline asend. Nad valivad ratta, rehvi ja ülekande vastavalt etappidele. Neil on võimsusmõõturid ja täiskohaga mehaaniku tähelepanu, mida enamik meist kunagi ei suuda saavutada. Vingegaardi 2026. aasta Tour Cervélo S5 on ideaalne näide: see kaalub täpselt 6.8 kg, töötab radikaalse 1x SRAM Red AXS seadistusega, millel on üks 52T ketiratas ja 10–36 kassett, vahatatud kett ja umbes 30mm tagarehv. See on jalgratas, mille on optimeerinud inseneride meeskond ühe sõitja jaoks ühel võistlusel. See ei ole jalgratas, mis on ehitatud mugavaks sõiduks teie pühapäevase ringi jaoks.

Ja siin on see, mis kogu vestluse ümber kujundab: professionaalsed jalgrattad ei ole tingimata kergemad kui head jaemüügist ostetud mägijalgrattad. UCI kehtestab 6.8 kg minimaalset kaalu ja meeskonnad käsitlevad seda numbrit sihiks, mitte põrandaks. Paljud sõitjad võistlevad raskemate aerodünaamiliste raamidega, mis kaaluvad 7.5–8.0 kg, ja lisavad kaalu, et seaduslikult piirini jõuda. Kaasaegne S-Works või Y1Rs, mis on ostetud jaemüügist, saab ehitada alla 6.8 kg, mis tähendab, et teie tarbijajalgratas võib tegelikult kaaluda vähem kui see, mis etapi võitis. Professionaalid optimeerivad aerodünaamikat, stabiilsust ja vastupidavust 21 brutaalsete päeva jooksul. Nad ei jahti numbrit köögikaalus.

Peamine järeldus: professionaalse raami ostmine annab teile professionaalse platvormi. See ei too, ega peaks tooma, teile professionaalset sobivust või võistlusülekannet. See on omadus, mitte kompromiss.

Annotatsioonidega diagramm maanteerattast, millel on välja toodud, mis erineb professionaalsest võistlusversioonist ja tarbijaversioonist — raam (sama), stemmi pikkus (pikem professionaalsel), lenksu laius (kitsam professionaalsel), ülekanded (1x võistlus vs 2x tarbija), rehvid, võimsusmõõtur ja "kaalu lisamine 6.8 kg UCI piiri saavutamiseks" märkus.
Annotatsioonidega diagramm maanteerattast, millel on välja toodud, mis erineb professionaalsest võistlusversioonist ja tarbijaversioonist — raam (sama), stemmi pikkus (pikem professionaalsel), lenksu laius (kitsam professionaalsel), ülekanded (1x võistlus vs 2x tarbija), rehvid, võimsusmõõtur ja "kaalu lisamine 6.8 kg UCI piiri saavutamiseks" märkus.

Professionaalsed spetsifikatsioonid, mida tasub kopeerida, ja need, mida tasub vahele jätta

Tour'i vaatamine on tõeliselt kasulik ostuharidus, kuid ainult siis, kui kopeerite õigeid asju. Professionaalid on mõnedes suundumustes ees ja teistes täiesti ebaolulised teie elu jaoks. Siin on aus ülevaade.

Väärib kopeerimist:

  • Grupikomplekti taseme loogika. Peloton kasutab kolme lipulaeva (Shimano Dura-Ace Di2, SRAM Red AXS, Campagnolo Super Record Wireless), kuid tegelik õppetund teie rahakoti jaoks on see, et madalam tase (Ultegra Di2, Force AXS, Chorus) vahetab peaaegu identsetel tingimustel palju odavamalt. Ostke tase, mitte halo. Meie grupikomplekti võrdlus uurib, kus tõelised erinevused peituvad.
  • Laialdased rehvid. Kitsa 23mm kummiga päevad on möödas. Professionaalid sõidavad nüüd 28–30mm rehvidega madalamal rõhul, et saavutada haarduvus, mugavus ja, vastupidiselt intuitsioonile, madalam veeretakistus. See on odavaim üksikuuendus, mis muudab teie jalgratta "professionaalsemaks".
  • Vahatatud kett. Vahatatud või vahaõliga määritud kett töötab puhtamalt, vaiksemalt ja veidi kiiremini. See on tõeline marginaalne kasu, mille saate omandada ühe pudeli määre hinna eest.

Väärib vahele jätmist:

  • 1x võistlusülekande seadistus. Vingegaardi 52T üksikring koos 10–36 kassettiga on suurepärane sõitjale, kes toodab 6+ vatti kilogrammi kohta. Tõelisel tõusul jätab see teid halva ülekandega ja pidurdab teid. Hoidke kompaktne 2x seadistus koos ronimissoodsa kassettiga.
  • Üks ultra-agressiivne asend. Madal stem ja kitsad lenksud, mis teevad professionaali aerodünaamiliseks, rikuvad teie selga ja kaela kolme tunni jooksul. Kohandage vastavalt oma paindlikkusele, mitte nende omale.
  • Värvi eemaldamine grammide säästmiseks. Alasti jalgratta trend säästab meeskonnale paar grammi UCI piiril. Teie jaoks ei säästa see midagi, mida kunagi tunneksite, ja eemaldab kaitse. Jätke vahele.

Siin on kiire viide:

Kopeeri Ära kopeeri
28–30mm rehvid, madalam rõhk 1x 52T / 10–36 võistlusülekande seadistus
Teise taseme elektrooniline grupikomplekt Madal, ultra-agressiivne sobivus
Vahatatud kett Värvi eemaldamine grammide säästmiseks
Aero raam, kui maastik on käänuline Ratta ballasti viimine 6.8 kg peale

Parim väärtus: profirattad, mida tõeliselt tasub osta

Kui teie eesmärk on maksimaalne tõeline profidna dollarite kohta, siis kolm teed tõusevad selgelt ülejäänutest.

Esimene on Canyon Aeroad CFR, mis on siin väärtuse meister. See on täpselt see platvorm, millega Mathieu van der Poel võistleb, hinnaga ~10,999 $ / 9,749 £. Kuna Canyon müüb otse tarbijatele, alandab see samaväärsete Dura-Ace'i varustusega konkurentide hindu tuhandete võrra. Pole kiiremat viisi öelda "Ma sõidan sama rattaga, millega võitis Tour'i etapi" alla üheteistkümne tuhande dollari. Ainus kompromiss on see, et peate ostma veebist ja ise oma lõpliku seadistuse korraldama või maksma poele, et seda teha.

Teiseks, lipulaeva raamistik. Colnago ja Cervélo unistajatele on raam ainult nutikas raha. Colnago V5Rs raamistik hinnaga 5,940 €, Y1Rs raamistik alates 6,710 € või piiratud väljaanne Cervélo R5 "Team Visma–Lease a Bike" raamistik hinnaga 5,699 € võimaldavad teil ehitada peaaegu meeskonna ratta osadest, mille valite. Saate identse raami, millega profid võistlevad, ja kulutate oma ülejäänud eelarve sinna, kus te tõeliselt kasu saate, ratastele ja sobivusele, mitte kohandatud värvile.

Kolmandaks, eelmise mudeliaasta ja endiste meeskonna rattad. Odavaim seaduslik tee tõelise profivarustuse saamiseks on kasutatud raamistik, endine meeskonna ratas või eelmise mudeliaasta ehitus usaldusväärse edasimüüja kaudu nagu The Pro's Closet. Eelmise aasta lipulaeva raam ei ole aeglasem ühelgi viisil, mida te kunagi tunneksite, ja halo rataste väärtuse langus on järsk, sageli 30–50% kahe või kolme aasta jooksul. Just siin ostab tõeliselt nutikas ostja, ja ausalt öeldes, siit ma esimesena vaataksin.

Kujutage ette konkreetset stsenaariumi. Oletame, et teil on 7,000 $ ja soovite tõelist profiratast. Näitusesalong suunab teid keskmise varustusega täisratta poole, mille raam on unustatav. Nutikam käik: ostke Y1Rs või V5Rs raamistik (~6,250–6,750 $), seejärel ehitage see hooaja jooksul välja teise taseme grupiga ja headest sulamist või algtaseme süsinikratastest, mida hiljem uuendate. Lõpuks olete tõelise raami peal, millega Pogačar võistleb, selge uuendusteedega, mitte paremini varustatud rattaga, mida Tour'il keegi ei tunneks.

Hinnastepidi infograafika, mis näitab kolme taset vertikaalselt kuhjatuna — "Raamistikutee (5,700–6,750 $)", "Lipulaeva täisratta (10,999–16,000 $)" ja "Täpne profireplika (16,000–21,000 $)" — koos esile tõstetud noolega, mis osutab raamistikute tasemele, millel on silt "parim väärtuse sisenemispunkt."
Hinnastepidi infograafika, mis näitab kolme taset vertikaalselt kuhjatuna — "Raamistikutee (5,700–6,750 $)", "Lipulaeva täisratta (10,999–16,000 $)" ja "Täpne profireplika (16,000–21,000 $)" — koos esile tõstetud noolega, mis osutab raamistikute tasemele, millel on silt "parim väärtuse sisenemispunkt."

Kuidas otsustada: teie 2026. aasta profiratta ostmise raamistik

Enne kui kulutate senti, viige oma olukord läbi nende viie sammu. Need kaardistavad kõik ülaltoodud teie sõidule, mitte kellegi teise juuli fantaasiale.

  1. Määratlege oma maastik. Peamiselt käänulised teed ja grupisõidud? Aero raam (Y1Rs, S5, Aeroad CFR) on tõelisem sobivus. Peamiselt mäed? Valige selle asemel ronimisraam (V5Rs, R5).
  2. Seadke kindel eelarve ja eraldage raam ehitusest. Kui teie lae hind on alla ~8,000 $, siis raamistikutee peaaegu alati ületab täisratta. Üle selle, otse tarbijale müüdav täisratta nagu Canyon ulatub kõige kaugemale.
  3. Valige oma grupi tase ausalt. Kui te tõeliselt ei võistle, vabastab teine tase (Ultegra Di2 / Force AXS) neli numbrit rataste ja sobivuse jaoks, ilma et tunneksite sõidutrahvi.
  4. Seadistage endale, mitte profile. Eelarvestage korralik rattasobivus ja keelduda madalast stem'ist, kitsast juhtraudade võistlusasendist. Just siin kopeerimine profidelt tagasilöögiga kõige rohkem.
  5. Kontrollige esmalt kasutatud ja eelmise aasta turgu. Ühe aasta vanune lipulaeva raam 30–50% allahindlusega on ainus parim väärtus jalgrattasõidus. Ostke uut ainult siis, kui täpselt praegune mudel on teile tõeliselt oluline.

Otsuse lühikokkuvõte: soovite embleemi ja raami kõige vähem raha eest? Canyon Aeroad CFR. Soovite konkreetse brändi raami ja täielikku kontrolli ehituse üle? Lipulaeva raamistik. Soovite tõeliselt madalaima hinda tõelise profivarustuse eest? Eelmise aasta või endine meeskonna ratas.

Otsustuspuu vooskeem pealkirjaga "Milline pro-kolmerattaline marsruut sobib teile?" haruneb alguspunktist küsimuste kaudu — "Eelarve alla $8,000?", "Kas soovite konkreetse brändi raami?", "Kas vajate täpselt praegust mudelit?" — lõpetades kolme tulemuse kastiga: Canyon Aeroad CFR, lipulaeva raam komplekt ja kasutatud/eelmise aasta jalgratas.
Otsustuspuu vooskeem pealkirjaga "Milline pro-kolmerattaline marsruut sobib teile?" haruneb alguspunktist küsimuste kaudu — "Eelarve alla $8,000?", "Kas soovite konkreetse brändi raami?", "Kas vajate täpselt praegust mudelit?" — lõpetades kolme tulemuse kastiga: Canyon Aeroad CFR, lipulaeva raam komplekt ja kasutatud/eelmise aasta jalgratas.

Ükskõik, millise marsruudi valite, jääb mõtteviis samaks: ostke platvorm, millega profid võistlevad, ja kohandage see vastavalt sellele, kes te tegelikult olete. Ja kui soovite laiemat ülevaadet, mis sel hooajal turule tuleb, siis meie 2026. aasta uute maanteerattaste ülevaade käsitleb mitte-WorldTour valikuid, mida tasub jälgida.

Korduma kippuvad küsimused

Q: Millist jalgratast sõidab Tadej Pogačar 2026. aasta Tour de France'il ja kas ma saan selle osta? A: Pogačar sõidab Colnago jalgratast UAE Team Emirates-XRG jaoks: Y1Rs aero jalgratas ja V5Rs ronimisjalgratas, Shimano Dura-Ace Di2 ja ENVE ratastega. Jah, saate osta mõlemad. Täielik Dura-Ace Y1Rs maksab umbes €13,200 / £11,999 / $14,500, või saate alustada Y1Rs raam komplektist hinnaga €6,710 (või V5Rs raam komplektist hinnaga €5,940) ja ehitada oma.

Q: Kui palju maksab professionaalne Tour de France jalgratas? A: Lipulaeva täisjalgratas maksab umbes £12,000–£14,000 / $14,000–$16,000. Täpselt pro-ehituse kopeerimine, koos võimsusmõõturiga, keraamiliste laagritega, võistlusrataste ja eritellimusel värviga, maksab reaalselt $16,000–$21,000 / £13,000–£18,000. Meeskonnad maksavad sellest osa tänu sponsoritele.

Q: Kas tarbijaversioon pro jalgrattast on sama, millega profid tegelikult võistlevad? A: Raam on sama. Profid võistlevad poest ostetud sponsorite raamidega, mitte eritellimusel valmistatud vormidega. Mis erineb, on sobivus ja spetsifikatsioon: väiksemad raamid, pikemad stemid, kitsamad lenksud, võistlusspetsiifiline käigustik, võimsusmõõturid ja spetsiifilised rattad ja rehvid. Jaemüügijalgratas võib olla isegi kergem kui pro oma, kuna meeskonnad tihti lisavad raskemaid aero jalgrattaid UCI 6.8 kg piiranguni.

Q: Millist jalgratast sõidab Jonas Vingegaard 2026. aastal? A: Vingegaard sõidab Cervélo jalgratast Visma–Lease a Bike jaoks: S5 aero jalgratas ja R5 ronimisjalgratas, SRAM Red AXS ja Reserve ratastega. S5 jaehind on umbes £12,000 / $14,350. Tema 2026. aasta Tour S5 kaalub täpselt 6.8 kg ja sellel on silmatorkav 1x seadistus (ühe 52T ketta, 10–36 kassett), mida te ei tohiks kopeerida igapäevaseks sõiduks.

Q: Millist jalgratast sõidab Remco Evenepoel 2026. aastal? A: Pärast üleminekut Red Bull–BORA–hansgrohe, liikus Evenepoel Specialized'i, võisteldes uue Tarmac SL9-ga (ka SL8 ülesannete täitmine) kuldse olümpiavõitja värviga, kasutades SRAM Red AXS ja Roval rattaid. Tarbijaversioon S-Works Tarmac maksab umbes $15,000–$16,000 / £11,500–£12,500.

Q: Mis on odavaim viis saada ehtne pro-taseme jalgratas või raam? A: Kasutatud raam komplekt, endise meeskonna jalgratas või eelmise mudeliaasta ehitus usaldusväärse edasimüüja kaudu. Uusena on parim väärtus lipulaeva raam komplekt (nagu Cervélo R5 "Team Visma" raam hinnaga €5,699) või otse tarbijale Canyon Aeroad CFR hinnaga ~$10,999 / £9,749.

Q: Kas pro jalgrattad on UCI 6.8 kg kaalupiiril? A: Tihti, kuid mitte alati, ja mitte sellepärast, et nad ei saaks kergemad olla. 6.8 kg minimaalne kaal on eesmärk, mille meeskonnad sihivad teadlikult, mõnikord lisades raskust raskemale aero raamile, mitte võisteldes kõige kergema jalgrattaga. Aerodünaamika ja stabiilsus võidavad tavaliselt toore kaaluvõidu üle.

Q: Milliseid gruppe kasutavad WorldTour profid 2026. aastal? A: Kolm lipulaeva määravad pelotoni: Shimano Dura-Ace Di2, SRAM Red AXS ja Campagnolo Super Record Wireless. 2026. aastal vahetas EF Education-EasyPost SRAM-i vastu, samas kui Cofidis (Campagnolo kasutaja) langes WorldTourist välja, vähendades Campagnolo kohalolekut veelgi.

Kokkuvõte: osta unistus, kuid osta nutikalt

Nii et, kas saad osta proffide Tour de France'i ratta 2026. aastal? Ausalt öeldes, jah. Raam, mille all on Pogačar, Vingegaard, Evenepoel ja van der Poel, on sama raam, mille saad tellida, ja tuntud nimed katavad üllatavalt laia hinnavahemiku, alates Canyon'i ~£9,749 Aeroad CFR-st kuni Trek'i £13,625 Madone SLR-ni.

Kuid versioon, mis võidab võistlusi, ei ole see versioon, mida peaksid ehitama. Proffide rattad on ballasti piirini koormatud aero rattad, millel on ainult võistlusgearing, madalad positsioonid ja mehaaniku tiim, kes on pidevalt valvel, millest ei ole mingit kasu ratturile, kes püüab laupäeva hommikul isiklikku rekordit. Aus samm on osta platvorm ja kõrvale jätta pantomiim: vali lipulaeva raam komplekt või otse tarbijale mõeldud täisratas, spekuleeri nutika teise taseme grupikomplekti, paigalda 28–30mm rehvid ja saa korralik rattasobivus, mis on kohandatud sinu keha ja sinu teede järgi.

Kui seda teed, jõuad paremasse kohta kui lihtsalt koopia. Sa saad ratta, millel on tõeline Tour de France'i DNA, mis on tegelikult kiirem sinu jaoks, ja tõenäoliselt kergem kui see, mis just võitis etapi, mida sa jälgisid. Nii ostad sa unistuse, ilma et sind petetaks.

RELATED ARTICLES