Vai es varu nopirkt profesionāļa velosipēdu? 2026. gada Tour de France komandu velosipēdu salīdzinājums ar patērētāju modeļiem

Can I Buy the Pro's Bike? Mapping 2026 Tour de France Team Bikes to Consumer Models

Vai es varu nopirkt profesionāļa velosipēdu? 2026. gada Tour de France komandu velosipēdu kartēšana uz patērētāju modeļiem

Tu zini to mirkli. Ir jūlijs, Tadej Pogačar dejo no priekšpuses uz kāda brutāla Pireneju uzbrauciena, helikoptera kadrs nokrīt uz viņa velosipēda, un kaut kas tavā smadzenē vienkārši saka Es to gribu. Esmu tur bijis vairāk reižu, nekā gribētu atzīt. Tātad, šeit ir godīga karte no faktiskajām mašīnām, kas sacentās 2026. gada Tour de France, līdz tām, kuras tu vari pasūtīt šodien pēcpusdienā, ar reālām 2026. gada cenām un nedaudz neveiklo patiesību par to, cik "tās pašas" tās patiesībā ir.

Jo neviens, kas mēģina tev pārdot velosipēdu, šo daļu nesaka skaidri. Jā, tu vari nopirkt profesionāļa velosipēdu. Nē, tas nav gluži tas pats velosipēds, ar kuru brauc profesionāļi. Un ir daudz gudrāks veids, kā piekļūt, nekā izstādes logā esošais flagmanis.

Galvenie secinājumi

- Tu vari nopirkt to pašu rāmi, ar kuru sacenšas profesionāļi. Colnago, Cervélo, Specialized, Canyon un Pinarello visi pārdod precīzus veidņus sabiedrībai.

- Flagmaņu pilnie velosipēdi koncentrējas ap £12,000–£14,000 / $14,000–$16,000. Pilna pro komplekta kopēšana (jaudas mērītājs, keramikas gultņi, sacensību riteņi, pielāgota krāsošana) reāli izmaksā $16,000–$21,000 / £13,000–£18,000.

- Canyon Aeroad CFR (Mathieu van der Poel velosipēds) ir vērtības izņēmums ar cenu ~$10,999 / £9,749, jo Canyon pārdod tieši.

- Rāmis patiešām ir tas pats, bet pielāgojums, pārnesumi, riteņi un pat balasts nav. Profesionālie velosipēdi ne vienmēr ir arī vieglākie.

- Lētākais likumīgais ceļš uz īstu pro aparatūru ir flagmaņu rāmis, iepriekšējā modeļa komplekts vai bijušā komandas velosipēds.

Kas jauns 2026. gadā: kāpēc "kas brauc ar ko" karte tika pārveidota

Ja tu pēdējo reizi iegaumēji pelotona velosipēdus pirms pāris sezonām, izmet šo atmiņu. 2026. gada sezona pārkārtoja sponsorēšanas karti grūtāk nekā jebkurā gadā, ko es varu atcerēties, tāpēc braucēja un velosipēda karte, ko tu daļēji atceries, tagad ir vienkārši nepareiza.

Sāksim ar lielo. Remco Evenepoel pameta Soudal Quick-Step un pievienojās Red Bull–BORA–hansgrohe, kas ir viens no lielākajiem nebraucēju pārcelšanās gadījumiem šajā gadā, un tas viņu pārcēla no vecajiem rāmjiem uz Specialized. 2026. gada Tour pārklājums rāda, ka viņš brauc ar jauno Specialized Tarmac SL9 zelta olimpiskā čempiona krāsā. Zem šī izcilā pārvietojuma vesela komanda klusi mainīja aparatūru. Bahrain Victorious pārgāja no Merida uz Bianchi. EF Education-EasyPost nomainīja savus grupu komplektus no Shimano uz SRAM. Decathlon pārgāja uz iekšējiem Van Rysel rāmjiem ar SRAM. Ineos Grenadiers palika uzticīgi Pinarello, bet mainīja riteņu piegādātāju. Un viens iztrūkums sāp, ja tu mīli veco sargu: Cofidis, ilggadējs Look un Campagnolo atbalstītājs, pilnībā izstājās no WorldTour, samazinot Campagnolo jau tā plāno klātbūtni.

Velosipēdiem bija arī vizuāla pārveidošana. Cilvēki sauc 2026. gadu par "kailā velosipēda gadu", jo komandas noņem krāsu līdz neapstrādātam oglekļa materiālam, lai samazinātu gramus un, viņi saka, nedaudz samazinātu virsmas pretestību. Tātad tas kāpšanas velosipēds bez krāsas nav rūpnīcas kļūda. Tas ir apzināts svara spēles gājiens.

Arī šajā jomā ir patiešām jauni komponenti. Pogačara Colnago Y1Rs aerodinamiskais velosipēds ir aprīkots ar bayonet dakšu un integrētu CC.Y1 "gullwing" kokpitu, un Colnago apgalvo, ka tas ietaupa aptuveni 15–20 vatus pie 50 km/h salīdzinājumā ar iepriekšējo aerodinamisko platformu. Colnago arī prezentēja jaunu TT2 laika brauciena rāmi, kas ir par aptuveni 550 g vieglāks un aerodinamiskāks nekā TT1, ko tas aizvieto. Ko tas nozīmē jums kā pircējam: 2026. gada modeļu gads ir īsts atsvaidzinājums, nevis tikai krāsas un cenas paaugstināšana. Tieši tāpēc ir svarīgi savienot pareizo braucēju ar pareizo pašreizējo modeli, pirms iznāk jūsu karte.

2026. gada WorldTour sponsoru maiņas infografika — divu kolonnu "2025 vs 2026" izkārtojums, kas parāda komandas, kas mainīja rāmjus vai grupas (Evenepoel uz Specialized, Bahrain Merida uz Bianchi, EF Shimano uz SRAM, Decathlon uz Van Rysel, Cofidis iznāk), ar maziem zīmolu logotipiem un bultām.
2026. gada WorldTour sponsoru maiņas infografika — divu kolonnu "2025 vs 2026" izkārtojums, kas parāda komandas, kas mainīja rāmjus vai grupas (Evenepoel uz Specialized, Bahrain Merida uz Bianchi, EF Shimano uz SRAM, Decathlon uz Van Rysel, Cofidis iznāk), ar maziem zīmolu logotipiem un bultām.

Karte: kurš profesionālis brauc ar ko un versija, ko varat iegādāties

Šeit ir vissvarīgākais, vienīgā tabula, ko sacensību pārraides nekad jums nesniegs. Katrs rinda savieno 2026. gada Tour priekšgalā esošo braucēju ar precīzo patērētāju modeli, ko varat pasūtīt, un flagmaņa pilna velosipēda cenu. Katrs skaitlis ir 2025–2026 mazumtirdzniecības (aptuvenas konversijas pieņem, ka ~1 EUR ≈ 1.08 USD ≈ 0.85 GBP).

Braucējs (2026. gada komanda) Sacensību velosipēds (aerodinamiskais / kāpšanas) Grupas komplekts & riteņi Patērētāju modelis, ko varat iegādāties Flagmaņa cena (USD / GBP)
Tadej Pogačar (UAE Team Emirates-XRG) Colnago Y1Rs / V5Rs Shimano Dura-Ace Di2, ENVE Colnago Y1Rs ~$14,500 / £11,999
Jonas Vingegaard (Visma–Lease a Bike) Cervélo S5 / R5 SRAM Red AXS, Reserve Cervélo S5 ~$14,350 / £12,000
Remco Evenepoel (Red Bull–BORA–hansgrohe) Specialized Tarmac SL9 / SL8 SRAM Red AXS, Roval Specialized S-Works Tarmac ~$15,000–$16,000 / £11,500–£12,500
Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) Canyon Aeroad CFR Shimano Dura-Ace Canyon Aeroad CFR ~$10,999 / £9,749
Ineos Grenadiers (komanda) Pinarello Dogma F Shimano Pinarello Dogma F — / £12,400
Lidl–Trek (komanda) Trek Madone SLR SRAM Trek Madone SLR — / £13,625

Dažas lietas izceļas no šīs tabulas. Katrs no šiem ir īsts katalogs velosipēds, tāpēc jūs nesekojat vienradzim. Un paskatieties uz izkliedi: atšķirība starp lētāko zīmolu variantu (van der Poel Aeroad CFR par ~£9,749) un dārgāko (Trek Madone SLR par £13,625) ir gandrīz £4,000, un tam ir gandrīz nekāda sakara ar to, kurš velosipēds ir ātrāks. Tas atspoguļo, kā katrs zīmols pārdod. Canyon tiešā patērētāja modelis izslēdz dīlera peļņu, tāpēc patiesi Tour uzvarētāja platforma ir tūkstošiem zem konkurentiem, kas pārdod caur veikaliem.

Pievērsiet uzmanību arī aerodinamiskā un kāpšanas dalījumam. Pogačar un Vingegaard katrs izmanto divus rāmjus: aerodinamisko velosipēdu plakanākām, ātrākām dienām (Y1Rs, S5) un vieglāku kāpšanas rāmi augstajām kalniem (V5Rs, R5). Kā parasts cilvēks jūs reti nepieciešat abus. Ja lielākā daļa jūsu braucienu notiek pa viļņainu reljefu un grupu braucieniem, aerodinamiskais rāmis ir tuvāks saskaņojumam ar sprintiem un bēgumiem, ko skatāties televizorā. Ja dzīvojat kalnos, kāpšanas rāmis ir jūsu velosipēds, punkts. (Ja esat jauns šajā atšķirībā? Mūsu aerodinamisko un izturīgo ceļu velosipēdu ceļvedis izskaidro, kuram ķermeņa tipam katrs rāmis patiešām atbilst.)

Tīrs riteņbraucēja un velosipēda cenu salīdzinājums — četri vertikāli kartiņas Pogačar, Vingegaard, Evenepoel un van der Poel, katra rāda riteņbraucēja vārdu, velosipēda modeli, grupas ikonu un horizontālu cenu joslu, lai Canyon zemā cena būtu vizuāli acīmredzama salīdzinājumā ar citiem.
Tīrs riteņbraucēja un velosipēda cenu salīdzinājums — četri vertikāli kartiņas Pogačar, Vingegaard, Evenepoel un van der Poel, katra rāda riteņbraucēja vārdu, velosipēda modeli, grupas ikonu un horizontālu cenu joslu, lai Canyon zemā cena būtu vizuāli acīmredzama salīdzinājumā ar citiem.

Cik tad īsti maksā profesionālais velosipēds?

Īsā versija: vairāk nekā automašīnas iemaksa, mazāk nekā internets baidās, līdz brīdim, kad mēģināt atkārtot precīzo velosipēdu. Šeit ir trīs atšķirīgas cenu kategorijas, un to sajaukšana ir tieši tas, kā cilvēki pārmaksā.

Pirmā kategorija ir flagmanis pilnais velosipēds. Tas ir augstākā līmeņa modelis katalogā ar flagmaņu elektronisko grupu un oglekļa sacensību riteņiem, un cenas ir cieši grupētas. Cervélo S5 maksā £12,000 / $14,350. Colnago Y1Rs maksā €13,200 / £11,999 / $14,500. Pinarello Dogma F ir £12,400, Trek Madone SLR £13,625, un S-Works Tarmac komplekti ir ap €14,000–€15,000. Nosauciet to par £12,000–£14,000 / $14,000–$16,000 grupu visai priekšējai grupai, ar van der Poel Canyon kā acīmredzamu izņēmumu.

Otrā kategorija ir precīzs profesionālais replikāts, un šeit skaitlis pieaug. Pievienojiet divpusēju jaudas mērītāju, keramikas gultņus, to konkrēto dziļo sacensību riteņu komplektu un vienreizēju pielāgotu krāsojumu, un jūs reāli skatāties uz $16,000–$21,000 / £13,000–£18,000. Colnago augstākā līmeņa Y1Rs komplekti ir ziņoti pat līdz ~$21,000. Profesionāļi, protams, maksā gandrīz neko no tā. To uzsūc sponsorēšana.

Trešā kategorija ir rāmis, un tas ir pircēja slepenais instruments. Sāciet no kailā rāmja, uzbūvējiet to ar grupu un riteņiem, ko izvēlaties (vai jau piederat), un ieejas izmaksas aptuveni samazinās uz pusi.

Modelis Tikai rāmis Flagmanis pilns komplekts Ko ietaupāt, pērkot rāmi
Colnago Y1Rs (Pogačar aero) no €6,710 / ~$6,750 €13,200 komplekts ~50% atlaide no pilna velosipēda cenas
Colnago V5Rs (Pogačar kāpums) €5,940 / $6,250 €10,800–€15,900 komplekti Izvēlieties savu grupas līmeni
Cervélo R5 "Team Visma" (Vingegaard kāpums) €5,699 (izmēri 48–61) ~€13,500 komplekts Tuvāk komandas kāpšanas velosipēdam, jūsu daļas

Šeit ir lieta par rāmja ceļu: tas uzvar divreiz. Jūs izvairāties no peļņas, kas iekļauta pilnā komplektā, un varat izvēlēties gudrāku grupu, kamēr esat pie tā. Shimano Ultegra Di2 vai SRAM Force AXS komplekts brauc apmēram 95% tikpat labi kā Dura-Ace vai Red, ietaupot četrciparu summu. Ja jums jau pieder labi riteņi un grupa no pašreizējā velosipēda, €5,699 R5 rāmis ir visefektīvākais veids, kā iegūt īstu Tour kāpšanas rāmi zem sevis. Vienkārši vispirms uzmanīgi saskaņojiet rāmja izmēru. Mūsu velosipēdu izmēru ceļvedis izskaidro piemērotības matemātiku.

Vai tas tiešām ir tas pats velosipēds, ko brauc profesionāļi?

Šī ir godīga šīs jautājuma būtība, un atbilde ir apmierinoša jā, un nē.

Jā, rāmis patiešām ir tas pats. Pastāv apņēmīga mīts, ka profesionāļi sacenšas ar slepenām pielāgotām formām, un tas vienkārši nav taisnība. Viņi brauc ar standarta sponsoru rāmjiem. Y1Rs zem Pogačar un tas, kas atrodas veikalā, nāk no tā paša instrumenta. Zīmoliem tas ir nepieciešams tādā veidā, jo mārketings darbojas tikai tad, ja uzvarošais velosipēds ir nopērkamais velosipēds.

Bet nē, gandrīz viss, kas karājas uz šī rāmja, ir atšķirīgs. Atšķirības ir fit un specifikācijās, nevis formā. Profesionāļi brauc ar mazākiem rāmjiem, garākiem stūres stabiem un šaurākām stūres joslām, lai iegūtu zemu un aerodinamisku pozīciju. Viņi izvēlas riteņus, riepas un pārnesumus, kas pielāgoti katrai posmam. Viņiem ir jaudas mērītāji un pilna laika komandas mehāniķu uzmanība, ko lielākā daļa no mums nekad nesasniegs. Vingegaarda 2026. gada Tour Cervélo S5 ir lielisks piemērs: tas sver tieši 6.8 kg, darbojas ar radikālu 1x SRAM Red AXS uzstādījumu ar vienu 52T zobratu un 10–36 kaseti, vaskotu ķēdi un aptuveni 30mm aizmugurējo riepām. Tas ir velosipēds, ko optimizējusi inženieru komanda vienam braucējam vienā sacensībā. Tas nav velosipēds, kas būvēts, lai būtu ērts jūsu svētdienas aplī.

Un šeit ir tas, kas pārveido visu sarunu: profesionālie velosipēdi nav obligāti vieglāki par labu mazumtirdzniecības kāpšanas velosipēdu. UCI nosaka minimālo svaru 6.8 kg, un komandas šo skaitli uzskata par mērķi, nevis grīdu. Daudzi braucēji sacenšas ar smagākiem aerodinamiskajiem rāmjiem 7.5–8.0 kg diapazonā un pievieno svaru, lai legāli sasniegtu ierobežojumu. Mūsdienu S-Works vai Y1Rs, kas iegādāti mazumtirdzniecībā, var tikt būvēti zem 6.8 kg, kas nozīmē, ka jūsu patērētāja velosipēds var burtiski svērt mazāk nekā tas, kas uzvarēja posmā. Profesionāļi optimizē aerodinamiku, stabilitāti un izturību 21 brutālās dienās. Viņi neseko skaitlim uz virtuves svariem.

Galvenais secinājums: profesionāla rāmja iegāde sniedz jums profesionāla platformu. Tas nenozīmē, un nevajadzētu nozīmēt, ka iegūstat profesionāla fit vai sacensību pārnesumus. Tas ir raksturlielums, nevis kompromiss.

An annotated diagram of a road bike with callout labels showing what differs between the pro race build and the consumer version — frame (same), stem length (longer on pro), bar width (narrower on pro), gearing (1x race vs 2x consumer), tires, power meter, and a "ballast to reach 6.8 kg UCI limit" note.
An annotated diagram of a road bike with callout labels showing what differs between the pro race build and the consumer version — frame (same), stem length (longer on pro), bar width (narrower on pro), gearing (1x race vs 2x consumer), tires, power meter, and a "ballast to reach 6.8 kg UCI limit" note.

Pro specifikācijas, ko vērts kopēt, un kuras izlaist

Tour skatīšanās ir patiešām noderīga iepirkšanās izglītība, bet tikai tad, ja kopējat pareizās lietas. Profesionāļi ir priekšā dažām tendencēm un pilnīgi nevienam jūsu dzīvē citās. Šeit ir godīga izvēle.

Vērts kopēt:

  • Grupu komplektu līmeņu loģika. Pelotons izmanto trīs flagmašīnas (Shimano Dura-Ace Di2, SRAM Red AXS, Campagnolo Super Record Wireless), bet reālā mācība jūsu maciņam ir tāda, ka zemāka līmeņa komplekts (Ultegra Di2, Force AXS, Chorus) pārslēdzas gandrīz identiski par daudz mazāku cenu. Iegādājieties līmeni, nevis halo. Mūsu grupu komplektu salīdzinājums izpēta, kur slēpjas reālās atšķirības.
  • Platākas riepas. Šauru 23mm riepu dienas ir beigušās. Profesionāļi tagad sacenšas ar 28–30mm riepām zemākos spiedienos, lai iegūtu saķeri, komfortu un, pret intuitīvo domāšanu, zemāku ripošanas pretestību. Tas ir lētākais vienīgais uzlabojums, kas padara jūsu velosipēdu "profesionālāku".
  • Vaskotas ķēdes. Vaskota vai vaskā ieeļļota ķēde darbojas tīrāk, klusāk un nedaudz ātrāk. Tas ir reāls marginalais ieguvums, ko varat pieņemt par pudeles eļļas cenu.

Vērts izlaist:

  • 1x sacensību pārnesumi. Vingegaarda 52T vienīgais zobrats ar 10–36 kaseti ir lielisks braucējam, kurš izdala 6+ vatus uz kilogramu. Reālā kāpumā tas atstās jūs ar pārāk lielu pārnesumu un grūti virzīsies uz priekšu. Saglabājiet kompakto 2x uzstādījumu ar kāpšanai draudzīgu kaseti.
  • Ultra agresīvā pozīcija. Nospiestais stūres stabs un šaurās stūres, kas padara profesionāli aerodinamisku, sabojās jūsu muguru un kaklu trīs stundu laikā. Pielāgojiet jūsu elastībai, nevis viņu.
  • Krāsas noņemšana, lai ietaupītu gramus. Naked-bike tendence ietaupa komandai dažus gramus UCI ierobežojumā. Jums tas nesaglabā neko, ko jebkad jutīsiet, un atņem aizsardzību. Izlaidiet to.

Šeit ir ātra atsauce:

Kopējiet Nekopējiet
28–30mm riepas, zemāks spiediens 1x 52T / 10–36 sacensību pārnesumi
Otrā līmeņa elektroniskais grupu komplekts Nospiesta, ultra-agresīva fit
Vaskota ķēde Krāsas noņemšana, lai ietaupītu gramus
Aerodinamiska rāmja izvēle, ja reljefs ir viļņains Velosipēda nosveršana, lai sasniegtu 6.8 kg

Labākais vērtības piedāvājums: profesionālie velosipēdi, kas patiešām ir vērti pirkt

Ja jūsu mērķis ir maksimāla patiesā profesionālā DNS par dolāru, trīs ceļi skaidri izceļas pārējiem.

Pirmais ir Canyon Aeroad CFR, kas šeit ir vērtības čempions. Tas ir tieši tas rāmja modelis, ar kuru sacenšas Mathieu van der Poel, par ~$10,999 / £9,749. Tā kā Canyon pārdod tieši patērētājiem, tas pārspēj līdzvērtīgus Dura-Ace aprīkotos konkurentus par tūkstošiem. Nav ātrāka veida, kā likumīgi teikt "Es braucu ar to pašu velosipēdu kā Tour posma uzvarētājs" par mazāk nekā vienpadsmit tūkstošiem. Vienīgais kompromiss ir tas, ka jūs pērkat tiešsaistē un paši veicat gala uzstādīšanu vai maksājat veikalam, lai to izdarītu.

Otrs ir flagmanis rāmju komplekts. Colnago un Cervélo sapņotājiem rāmja iegāde ir gudrā izvēle. Colnago V5Rs rāmju komplekts par €5,940, Y1Rs rāmju komplekts no €6,710 vai ierobežotais Cervélo R5 "Team Visma–Lease a Bike" rāmju komplekts par €5,699 ļauj jums izveidot gandrīz komandas velosipēdu ap daļām, kuras izvēlaties. Jūs iegūstat identisku rāmi, ar kuru sacenšas profesionāļi, un iztērējat atlikušos līdzekļus tur, kur jūs patiešām gūstat labumu, uz riteņiem un pielāgošanu, nevis uz pielāgotu krāsojumu.

Trešais ir iepriekšējo modeļu un bijušo komandu velosipēdi. Lētākais likumīgais ceļš uz patiesu profesionālo aprīkojumu ir lietots rāmju komplekts, bijušais komandas velosipēds vai iepriekšējā gada modelis, ko pārdod uzticams pārdošanas speciālists, piemēram, The Pro's Closet. Pagājušā gada flagmaņa rāmis nav lēnāks nekā jūs jebkad sajutīsiet, un novērtējums uz halo velosipēdiem ir straujš, bieži 30–50% divu vai trīs gadu laikā. Šeit iepērkas patiesi gudrie pircēji, un godīgi sakot, šeit es meklētu vispirms.

Attēlojiet konkrētu scenāriju. Pieņemsim, ka jums ir $7,000 un vēlaties īstu profesionālo velosipēdu. Izstāžu zāle jūs virzīs uz vidēja aprīkojuma pilnu velosipēdu ar aizmirstamu rāmi. Gudrāka izvēle: iegādājieties Y1Rs vai V5Rs rāmju komplektu (~$6,250–$6,750), pēc tam izveidojiet to sezonas laikā ar otrās pakāpes grupu un labiem sakausējuma vai ieejas oglekļa riteņiem, ko vēlāk uzlabojat. Jūs nonākat pie īstā rāmja, ar kuru sacenšas Pogačar, ar skaidru uzlabojumu ceļu, nevis ar labāk aprīkotu velosipēdu, ko neviens Tour nepazīs.

Cenu kāpņu infografika, kas parāda trīs līmeņus sakārtotus vertikāli — "Rāmju komplekta ceļš ($5,700–$6,750)", "Flagmaņa pilns velosipēds ($10,999–$16,000)", un "Precīza profesionālā replikācija ($16,000–$21,000)" — ar izceltu bultu, kas norāda uz rāmju komplekta līmeni, kas apzīmēts kā "labākais vērtības ieejas punkts."
Cenu kāpņu infografika, kas parāda trīs līmeņus sakārtotus vertikāli — "Rāmju komplekta ceļš ($5,700–$6,750)", "Flagmaņa pilns velosipēds ($10,999–$16,000)", un "Precīza profesionālā replikācija ($16,000–$21,000)" — ar izceltu bultu, kas norāda uz rāmju komplekta līmeni, kas apzīmēts kā "labākais vērtības ieejas punkts."

Kā izlemt: jūsu 2026. gada profesionālā velosipēda iegādes struktūra

Pirms iztērēt pat centu, iziet cauri šiem pieciem soļiem. Tie kartē visu iepriekš minēto uz jūsu braukšanu, nevis kādas citas personas jūlija fantāziju.

  1. Definējiet savu reljefu. Galvenokārt viļņaini ceļi un grupu braucieni? Aerodinamiskais rāmis (Y1Rs, S5, Aeroad CFR) ir patiesāks atbilstība. Galvenokārt kalni? Izvēlieties kāpšanas rāmi (V5Rs, R5) vietā.
  2. Nosakiet stingru budžeta skaitli un atdaliet rāmi no uzbūves. Ja jūsu griesti ir zem ~$8,000, rāmju komplekta ceļš gandrīz vienmēr pārspēj pilnu velosipēdu. Virs tā tiešā patērētāja pilns, piemēram, Canyon, stiepjas vislielāk.
  3. Izvēlieties savu grupu līmeni godīgi. Ja jūs patiešām nesacenšaties, otrā pakāpe (Ultegra Di2 / Force AXS) atbrīvo četrus ciparus riteņiem un pielāgošanai bez braukšanas soda, ko pamanīsiet.
  4. Pielāgojiet sevi, nevis profesionāļiem. Budžetējiet pareizu velosipēda pielāgošanu un atsakieties no zema stūres, šaura stūres sacensību pozīcijas. Šeit profesionāļu kopēšana visvairāk atgriežas pret jums.
  5. Pirmkārt, pārbaudiet lietoto un iepriekšējā gada tirgu. Vienu gadu vecs flagmaņa rāmis ar 30–50% atlaidi ir vislabākā vērtība riteņbraukšanā. Jauni pirkumi ir tikai tad, ja tieši pašreizējais modelis jums patiešām ir svarīgs.

Izlemšanas saīsinājums: vēlaties emblēmu un rāmi par vismazāko naudu? Canyon Aeroad CFR. Vēlaties konkrēta zīmola rāmi un pilnīgu kontroli pār uzbūvi? Flagmaņa rāmju komplekts. Vēlaties absolūti zemāko cenu uz īstu profesionālo aprīkojumu? Iepriekšējā gada vai bijušais komandas velosipēds.

Lēmumu koks ar nosaukumu "Kura pro-velosipēdu maršruts ir piemērots jums?", kas iznāk no sākuma mezgla caur jautājumiem — "Budžets zem $8,000?", "Vēlaties konkrēta zīmola rāmi?", "Nepieciešams precīzs pašreizējais modelis?" — beidzoties trīs rezultātu kastēs: Canyon Aeroad CFR, flagmanu rāmja komplekts un lietots/pagājušā gada velosipēds.
Lēmumu koks ar nosaukumu "Kura pro-velosipēdu maršruts ir piemērots jums?", kas iznāk no sākuma mezgla caur jautājumiem — "Budžets zem $8,000?", "Vēlaties konkrēta zīmola rāmi?", "Nepieciešams precīzs pašreizējais modelis?" — beidzoties trīs rezultātu kastēs: Canyon Aeroad CFR, flagmanu rāmja komplekts un lietots/pagājušā gada velosipēds.

Neatkarīgi no tā, kuru maršrutu izvēlaties, domāšana paliek nemainīga: iegādājieties platformu, ar kuru profesionāļi sacenšas, un pielāgojiet to braucējam, kas patiesībā esat jūs. Un, ja vēlaties plašāku skatījumu uz to, kas vēl šajā sezonā parādās, mūsu 2026. gada jauno ceļu velosipēdu apskats aptver ne-Pasaules tūres iespējas, kuras vērts sekot.

Bieži uzdotie jautājumi

Q: Kādu velosipēdu Tadej Pogačar brauc 2026. gada Tour de France, un vai es to varu iegādāties? A: Pogačar brauc ar Colnago UAE Team Emirates-XRG: Y1Rs aerodinamisko velosipēdu un V5Rs kāpšanas velosipēdu, ar Shimano Dura-Ace Di2 un ENVE riteņiem. Jā, jūs varat iegādāties abus. Pilns Dura-Ace Y1Rs maksā apmēram €13,200 / £11,999 / $14,500, vai arī varat sākt no Y1Rs rāmja komplekta par €6,710 (vai V5Rs rāmja komplekta par €5,940) un izveidot savu.

Q: Cik maksā profesionāla Tour de France velosipēda cena? A: Flagmanu pilna velosipēda cena ir aptuveni £12,000–£14,000 / $14,000–$16,000. Precīza pro komplekta atkārtošana, ar jaudas mērītāju, keramikas gultņiem, sacensību riteņiem un pielāgotu krāsojumu, reāli maksā $16,000–$21,000 / £13,000–£18,000. Komandas maksā tikai daļu no tā, pateicoties sponsorēšanai.

Q: Vai patērētāju versija no pro velosipēda ir tāda pati kā tā, ar kuru profesionāļi patiešām sacenšas? A: Rāmis ir tāds pats. Profesionāļi sacenšas ar standarta sponsorētiem rāmjiem, nevis pielāgotām formām. Atšķirības ir fit un specifikācijā: mazāki rāmji, garāki stūres, šaurāki stūres, sacensību specifikācijas pārnesumi, jaudas mērītāji un specifiski riteņi un riepas. Mazumtirdzniecības velosipēds var pat būt vieglāks nekā pro, jo komandas bieži pievieno svaru smagākiem aerodinamiskajiem velosipēdiem līdz UCI 6.8 kg limitam.

Q: Kādu velosipēdu Jonas Vingegaard brauc 2026. gadā? A: Vingegaard brauc ar Cervélo Visma–Lease a Bike: S5 aerodinamisko velosipēdu un R5 kāpšanas velosipēdu, ar SRAM Red AXS un Reserve riteņiem. S5 cena ir apmēram £12,000 / $14,350. Viņa 2026. gada Tour S5 sver tieši 6.8 kg un darbojas ar izteiksmīgu 1x uzstādījumu (viena 52T zvaigzne, 10–36 kasete), kuru jums nevajadzētu atkārtot ikdienas braukšanai.

Q: Kādu velosipēdu Remco Evenepoel brauc 2026. gadā? A: Pēc pārejas uz Red Bull–BORA–hansgrohe, Evenepoel pārgāja uz Specialized, sacenšoties ar jauno Tarmac SL9 (ar SL8 pienākumiem arī) zelta olimpiskā čempiona krāsā, izmantojot SRAM Red AXS un Roval riteņus. Patērētāju S-Works Tarmac cena ir apmēram $15,000–$16,000 / £11,500–£12,500.

Q: Kāds ir lētākais veids, kā iegūt īstu pro līmeņa velosipēdu vai rāmi? A: Lietots rāmja komplekts, bijušais komandas velosipēds vai iepriekšējā modeļa komplekts caur uzticamu pārdošanas speciālistu. Jauns, labākā vērtība ir flagmanu rāmja komplekts (piemēram, Cervélo R5 "Team Visma" rāmis par €5,699) vai tiešā patērētāja Canyon Aeroad CFR par ~$10,999 / £9,749.

Q: Vai pro velosipēdi ir UCI 6.8 kg svara limitā? A: Bieži, bet ne vienmēr, un ne tāpēc, ka tie nevarētu būt vieglāki. 6.8 kg minimums ir mērķis, ko komandas sasniedz apzināti, dažreiz pievienojot svaru smagākam aerodinamiskajam rāmim, nevis sacenšoties ar iespējami vieglāko velosipēdu. Aerodinamika un stabilitāte parasti uzvar pār neapstrādātu svaru.

Q: Kuru grupu komplektu izmanto WorldTour profesionāļi 2026. gadā? A: Trīs flagmaņi nosaka pelotonu: Shimano Dura-Ace Di2, SRAM Red AXS un Campagnolo Super Record Wireless. 2026. gadā EF Education-EasyPost pārgāja uz SRAM, kamēr Cofidis (Campagnolo lietotājs) izstājās no WorldTour, vēl vairāk samazinot Campagnolo klātbūtni.

Secinājums: iegādājieties sapni, bet iegādājieties to gudri

Tātad, vai jūs varat iegādāties profesionāļu Tour de France velosipēdu 2026. gadā? Patiesi, jā. Rāmis zem Pogačar, Vingegaard, Evenepoel un van der Poel ir tas pats rāmis, ko jūs varat pasūtīt, un slaveno vārdu cenas ir pārsteidzoši plašā diapazonā, sākot no Canyon ~£9,749 Aeroad CFR līdz Trek £13,625 Madone SLR.

Bet versija, kas uzvar sacensībās, nav tā versija, ko jums vajadzētu būvēt. Profesionāļi brauc ar aerodinamiskajiem velosipēdiem, kas ir piekrauti līdz robežai, ar sacensībām paredzētu pārnesumu, zemu pozīciju un mehāniķu komandu, kas ir pieejama, un nekas no tā nepalīdz braucējam, kurš cenšas sasniegt personīgo rekordu sestdienas rītā. Godīga izvēle ir iegādāties platformu un noraidīt teātri: izvēlieties flagmaņa rāmi vai tieši patērētājam paredzētu pilnu velosipēdu, specificējiet gudru otrās pakāpes grupu, uzstādiet 28–30mm riepas un iegūstiet pareizu velosipēda pielāgošanu, kas veidota ap jūsu ķermeni un jūsu ceļiem.

Dariet to, un jūs nonāksiet labākā vietā nekā replika. Jūs iegūsiet velosipēdu ar patiesu Tour de France DNS, kas patiesībā ir ātrāks jums, un, iespējams, vieglāks nekā tas, kas tikko uzvarēja posmā, ko jūs skatījāties. Tā ir veids, kā iegādāties sapni, nevis tikt apkrāptam.

RELATED ARTICLES